ALGO Coin Geleceği: 5 Dolar Olur mu?

Bu analizimizde, Algorand platformunun kripto parası ALGO Coin'in geleceğini ve Ethereum'u geçme potansiyelinin olup olmadığını değerlendiriyoruz.

ALGO Coin geleceği nasıl?
ALGO Coin geleceği nasıl?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ALGO Coin akıllı kontrat üretme özelliğiyle öne çıkan kripto paralardan bir tanesidir. Ethereum ve Solana gibi güçlü rakiplere sahip olsa da MIT profesörü Silvio Micali tarafından geliştirilmiş olması ve çeşitli uygulamaları desteklemesi Algorand’ı öne çıkartmıştır. Peki ALGO Coin geleceği Ethereum ve Solana gibi parlak mı yoksa ALGO Coin abartılmış bir kripto para mı?

Aslında Algorand ağını Ethereum ve Solana gibi üst düzey teknolojilerle kıyaslamak yanlıştır. Her ne kadar sahip olduğu teknoloji Algorand’ı özel hale getirse de hız, ölçeklenebilirlik ve tanınırlık açılarından Algorand’ın  Ethereum, Solana, Avalanche gibi projelerle rekabet etmesi mümkün değildir.

Algorand Başarılı Bir Proje mi?

Hız, güvenlik ve merkeziyetsizleşme üzerine bilgisayar bilimcisi ve Turing Ödülü sahibi Silvio Micali tarafından geliştirilmiş Algorand, başarılı ve ödüllü bir projedir.

Fakat Algorand’ın başarılı, ödüllü ve saygın ağ olması en gelişmiş teknolojilere sahip olduğu anlamına gelmez.

Hem hız bakımından hem de güvenlik bakımından Algorand ağını geride bırakmayı başaran ağlar söz konusudur.

Bu nedenle Algorand ağına “eşsiz bir teknoloji” muamelesi yapmamak gerekir.

Ancak yine de belirli bir teknolojiye, bilinirliğe ve yatırımcıya sahip olduğu için Algorand’ın her zaman değerli bir kripto para ağı olarak piyasada yer edinmesi beklenir.

ALGO Coin Tekrar 2 Dolar Olabilir mi?

En büyük kripto para çöküşlerinde bile piyasa değeri açısından marketin en büyük 30 kripto para arasında kalmayı başaran ALGO Coin, CoinMarketCap verilerine göre 600 binden fazla yatırımcının takibindedir.

Böylesine büyük bir topluluğa ulaşmayı başaran ALGO Coin’in bir sonraki yükseliş döneminde tekrar 2 dolarlık zirve fiyatına ulaşması mümkündür.

Ancak Bitcoin iç açıcı bir fiyat görüntüsüne sahip değilken ALGO Coin’in 2 dolara yükselmesi ve hatta 50 cent’i aşması bile mümkün değildir.

Bundan dolayı 2 dolarlık hedef fiyat yalnızca Bitcoin fiyatının tekrar 50 bin doları aştığı senaryoda gündeme gelebilir.

ALGO Coin 5 Dolar Olabilir mi?

7 milyarı aşan dolaşımdaki arzıyla ALGO Coin’in 5 dolar olması kimileri için mümkün değilken kimileri için oldukça mantıklı bir hedeftir.

Şeffaf bir değerlendirme yapmak gerekirse kripto para piyasasının toplam büyüklüğü 1 trilyon doların altındayken ALGO Coin fiyatının 5 dolar olması, bu kripto paranın piyasadaki en büyük 5 kripto para arasına girmesi anlamına gelir. Bu ihtimal, anlaşılabileceği üzere hiç de mümkün ve mantıklı değildir.

Fakat kripto para piyasasının toplam büyüklüğü gelecek yıllarda beklendiği üzere 5 trilyon doların üzerine çıkarsa ALGO Coin fiyatının 5 dolara yükselmesi mümkün olabilir. Yine de bu ihtimalin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini görmek için çok uzun yıllar boyunca sabırla beklemek gerekebilir.

ALGO Coin En Büyük 10 Kripto Para Arasına Girebilir mi?

Bazı yatırımcılar ALGO Coin’in piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para arasına girip giremeyeceğini merak eder.

İlk on sıradaki kripto paraların piyasa değerleri incelendiğinde bu kriptoların tamamının güçlü bir tanınmışlığa sahip oldukları görülür.

ALGO Coin’in bu derece tanınmasını gerektirecek bir yönü ve özelliği olmadığı için ALGO’nun ilk 10 kripto para arasına girme ihtimali bir hayli düşüktür.

Fakat ALGO Coin geçtiğimiz yıllarda, uzun yıllar boyunca piyasa değeri açısından ilk 50 kripto para arasında kalmasına yarayacak bir bilinirliğe ulaşmayı başarmıştır.

ALGO Coin Hakkında En Sık Sorulan 5 Soru

1.   Algorand Ethereum’dan daha mı iyi?

Algorand ağının teknolojik olarak Ethereum’un mevcut durumundan daha iyi olduğu söylenebilir.

Fakat Ethereum’da geliştirme çalışmaları ve güncellemeler bütün hızıyla sürer ve Ethereum, Bitcoin ile birlikte kripto piyasasındaki en tanınmış iki kripto paradan bir tanesi olduğu için ALGO Coin’in Ethereum ile yarışması mümkün değildir.

2.   ALGO Coin 100 dolara ulaşabilir mi?

ALGO Coin’in 100 dolara ulaşması hiçbir açıdan mantıklı ve mümkün değildir. Çünkü ALGO Coin’in 100 dolar olması piyasa değerinin yaklaşık 1 trilyon dolara ulaşması anlamına gelir.

Bütün kripto para piyasasının toplam değeri 1 trilyon doların altındayken ya da 1 trilyon dolar ile 3 trilyon dolar arasındayken ALGO’nun 100 dolar üzerinden fiyatlanma ihtimalinin olmadığı kolaylıkla öngörülebilir.

3.   ALGO Coin 2023 yılında iyi bir yatırım mı?

Akıllı sözleşme platformlarının geleceğine inanan kişiler için bir miktar ALGO Coin yatırımı yapmak mantıklı olabilir. Ancak ALGO Coin alan kişilerin beklentilerini doğru yönetmesi çok önemlidir.

4.   ALGO Coin 2025 yılında ne kadar olur?

2025 yılında ALGO Coin fiyatı 2 dolarlık fiyat rekorunu tazeleyerek 3 dolara doğru gidebilir.

5.   ALGO Coin 2030 yılında ne kadar olur?

2030 yılında ALGO Coin bütün zamanların fiyat rekorunu kırarak 4 ile 5 dolar arasında fiyatlanma potansiyeline sahiptir.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir