Alice Coin Geleceği: 100 Dolara Gider mi?

Bu analizimizde, blok zinciri tabanlı bir oyun ve NFT projesi olan MyNeighborAlice'ın kripto parası Alice Coin'in geleceğine ışık tutuyoruz.

Alice Coin geleceği nasıl?
Alice Coin geleceği nasıl?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MyNeighborAlice projesinin kripto parası olan Alice Coin geleceği hakkında yatırımcılar oldukça endişeli. Çünkü bu kripto para, 2025 yılında 25 dolardan 1 dolara kadar geriledi.

Aslında bir NFT ve metaverse oyun projesi olarak piyasaya sürülen MyNeighborAlice, ilk günlerinde oldukça ses getirmişti. Hatta bu kripto parayı piyasaya çıktığı Mart 2021 tarihinde 0.60 dolardan alan yatırımcılar aynı gün içinde yüzde 60 bin karla, 60 dolara satma fırsatı yakalamıştı.

Daha sonra fiyat, 2021 yılının ortalarında 4 dolara kadar geriledikten sonra uzun bir süre 15 ile 20 dolar arasında gidip gelmişti. Ancak 2022 yılı Alice Coin için oldukça kötü geçti ve fiyat 1 dolar ile 3 dolar arasında sabitlendi.

Şimdi yatırımcıların akıllarındaki tek soru, Alice Coin fiyatının toparlanıp toparlanamayacağına dair. Peki bu kripto paranın gerçekten de tutarlı bir geleceği var mı?

MyNeighborAlice Başarılı Bir Proje mi?

MyNeighborAlice, NFT’lerni ve blok zincirindeki oyunların bütün dünyada trend haline geldiği ve adeta patladığı günlerde başarılı bir proje olarak piyasaya sürülür. Bu bakımdan, kendi alanında geniş kitleler tarafından tanınmayı başarmıştır.

Öyle ki projenin CoinMarketCap üzerinde yaklaşık 150 bin takipçisi bulunur. Projenin bu başarısı fiyatına da yansımıştır ve Alice Coin piyasaya sürüldüğü ilk günlerde büyük bir popülerlik yakalamıştır.

Ancak Alice Coin, popülerliğini aynı hızla yitirmiştir. Çünkü zamanla NFT furyası geçmiş ve Bitcoin’de yaşanan düşüşle birlikte NFT kripto paralarının da fiyatları sert şekilde düşmeye başlamıştır.

Sonuç olarak NFT’nin bütün dünyada popüler hale geldiği ve konuşulduğu 2021 yılında Alice Coin iyi bir iş çıkartmasına rağmen sonraki süreçte NFT’ler yaygınlaştıkça ve kabul gördükçe büyük bir sessizliğe bürünmüştür.  Bu nedenle MyNeighborAlice projesinin iyi bir proje olduğu söylenebilir ancak kalıcı bir proje olduğuna dair ciddi işaretlerden bahsedilemez.

Alice Coin İyi Bir Yatırım mı? 2023

Geçmişte Alice Coin’e yatırım yapan kişiler için asıl önemli soru tam da burada devreye girer: Alice Coin’in gerçekten de bir geleceği var mı? Şu anda bu kripto paraya yatırım yapmaya değer mi?

Açıkçası 2021 yılı sonunda NFT furyasının sona ermesinden sonra Alice Coin fiyatı bir daha umut verici şekilde yükselememiştir. Bu, 2023 yılında Alice Coin yatırımı yapmanın ne kadar riskli olduğuna dair önemli bir işaret.

Dolayısıyla Alice Coin’in 2023 yılında iyi bir yatırım olduğu söylenemez. Fakat bu tür kripto paraların fiyatları, Bitcoin’in yukarı doğru hareket etmesiyle şaşırtıcı derecede yükselme potansiyeli taşır.

Bu nedenle her ne kadar 2023 yılında bu kripto paraya yatırım yapmak çok riskli olsa da halihazırda yatırımı bulunan kişilerin sabırla bekleyerek gelecekte iyi sonuçlar elde etme şansı bulunur.

Alice Coin Tekrar 25 Dolar Olur mu?

Bu kripto paranın fiyatının tekrar 25 dolara gitmesi, matematiksel olarak mümkün gözükür. Fakat bu ihtimalin hiçbir zaman gerçekleşememe riski de vardır.

Çünkü Alice Coin fiyat hareketleri, NFT trendinin sona ermesinden sonra hiçbir zaman umut vadeden bir görüntü çizmemiştir. Bu nedenle yatırımcıların son derece temkinli davranması gerekir.

Fakat Bitcoin fiyatı tekrar 50 bin doların üzerine doğru hareketlenirse Alice Coin fiyatı da 25 dolara doğru hareketlenme potansiyeli taşır. Dolaşımdaki arzı 41 milyon olan ve maksimum arzı 100 milyon olan Alice Coin ayarındaki bir proje için 25 dolarlık hedef fiyat, imkansız değildir.

Ancak Bitcoin’in 50 bin doların altında olduğu mevcut piyasa koşullarında bu rakamlar gerçek dışıdır. Bu nedenle Alice Coin yatırımcılarının Bitcoin’in fiyatını dikkatle takip etmesi gerekir.’

Alice Coin Fiyatı 100 Dolar Olabilir mi?

Piyasadaki arzını hesaba kattığımızda Alice Coin’in 100 dolar olması, aşağı yukarı ilk 100 kripto para arasına girmesi anlamına gelir. Market sıralaması bakımından 300’üncü sıralarda yer alan bu kripto para için böyle bir olasılık söz konusudur.

Ancak bu olasılığın gerçekleşme ihtimali son derece düşüktür. Çünkü NFT trendi geride kalmıştır ve Alice Coin artık kullanıcılarına çok büyük yenilikler sunmaz.

Mevcut oyunun kullanıcı sayısı istikrarlı bir şekilde artarsa ve MyNeighborAlice önümüzdeki dönemde daha fazla tanınan blok zinciri tabanlı bir oyun olmayı başarırsa bu durumda Alice Coin fiyatı yükselebilir. Yine de rekabetin her geçen gün arttığı kripto para piyasasında Alice Coin fiyatının 100 dolara ulaşma ihtimalinin düşük bir ihtimal olduğu gözden kaçırılmamalıdır.

Alice Coin Hakkında En Çok Sorulan 5 Soru

1.    Alice Coin fiyatı neden düşüyor?

Bazı kripto paraların fiyatları belirli bir skandala ya da özel bir olaya dayanarak hızla düşüş gösterir. Ancak Alice Coin projesi için böyle bir durum yaşanmamıştır.

Fiyat düşüşü, NFT trendinin sona ermesi ve Bitcoin’deki fiyat düşüşü nedeniyle yani piyasa koşulları doğrultusunda gerçekleşmiştir.

2.    Alice Coin fiyatı tekrar yükselir mi?

Alice Coin fiyatı tekrar yükselme potansiyeli taşır. Fakat fiyatın, projenin ilk kez ortaya çıktığı Mart 2021’deki hızla ve yüzlerce kat yükselmesini beklemek doğru değildir.

3.    Alice Coin 2023 yılında iyi bir yatırım mı?

Alice Coin, gelecek vadeden coinler 2023 arasında yer almaz. Bu nedenle 2023 yılında Alice Coin yatırımı yapmak doğru bir tercih olmayabilir.

4.    Alice Coin 2025 yılında ne kadar olur?

2025 yılında Alice Coin fiyatı, 10 doların üstüne sabitlenme potansiyeli taşır. Bitcoin’in yeni bir fiyat zirvesine doğru hareketlenmesi durumunda Alice Coin, eski fiyat rekoru olan 60 dolarlara doğru hareketlenebilir.

5.    Alice Coin 2030 yılında ne kadar olur?

2030 yılına kadar piyasada tutunmayı başarırsa Alice Coin fiyatı 100 doları görebilir. Ancak MyNeighborAlice oyununa gösterilen ilgi kaybolursa ve bu oyun piyasadan silinirse Alice Coin fiyatı dramatik şekilde düşebilir ve bu kripto para yok olabilir.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir