ANKR Coin’in Geleceği: İyi Bir Yatırım mı?

Bu analizimizde, iddialı WEB3 kripto paralarından ANKR Coin'in fiyatına dair gerçekleşmesi mümkün olan senaryoları değerlendiriyoruz.

ANKR Coin'in geleceği nasıl?
ANKR Coin'in geleceği nasıl?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2020 ve 2021 yıllarında oldukça popülerleşen WEB3 platformları, yatırımcıların dikkatinin WEB3 alanındaki kripto paralara yoğunlaşmasını sağlar. Bilindiği üzere WEB terimi, merkeziyetsiz ve blok zincirine dayanan bir interneti ifade eder. Bu alanda hızla popülerleşen projelerden bir tanesi de ANKR’dir. Peki ANKR Coin’in geleceği var mı, bu kripto para 2025 ve 2030 yıllarında potansiyelini gerçekleştirebilir mi?

Aslında 2020 yılının son günlerine kadar ANKR projesini fark edip alım yapan yatırımcılar 2021 yılında zaten yatırımlarını karlı bir şekilde bozdurma şansı yakalamıştır. Ancak uzun dönem yatırımcılar, fiyatın 2022 ve 2023 yıllarında 2020 yılına geri döndüğünü görünce hayal kırıklığına uğrayabilir. Bu yazımız, hem uzun dönem hem de kısa dönem ANKR Coin yatırımcıları için bazı önemli ipuçları içerir.

WEB3 Projesi ANKR’nin Hedef Fiyatı 1 Dolar mı?

Kripto para piyasasında herhangi bir coin’in fiyatı 10 cent’i aştığında birçok yatırımcının aklına ilk gelen soru, o kripto paranın fiyatının 1 dolar olup olamayacağıdır.

Bu soru oldukça normaldir çünkü bu sorunun cevabı, coin’in yaklaşık 10 kat daha yükselme potansiyelinin olup olmadığını anlamaya yöneliktir.

Yatırımcılar doğal olarak yükselme potansiyeli devam eden kripto paraları tespit edip bu kripto paralara yatırım yapmak ister.

2021 yılında 20 cent’e kadar yükselen ANKR Coin için de aynı soru sık sık gündeme gelir.

Kısaca yanıtlamak gerekirse yaklaşık 10 milyarlık arzıyla ANKR Coin, 1 dolar olma potansiyelini barındıran projeler arasındadır.

Yani ANKR Coin’in uzun vadede 1 dolar olmasının ve piyasa değerinin 10 milyar dolara ulaşmasının mümkün olduğu düşünülür.

Bu, uzun vadede kripto para pazarının da büyümesiyle ANKR’nin ilk 25 kripto para arasına girmesi anlamına gelir ve kimseyi şaşırtmaz.

Çünkü ANKR bulut bilişim hizmetlerini blok zincirine taşıyarak yaklaşık 500 milyar dolarlık çok büyük bir pazara hitap eder ve kalıcı işlerle uğraşır.

Üstelik bugüne kadar 30 milyon dolara yakın yatırım alan proje dünyanın en iyi üniversitelerinden bir tanesi olan Berkeley’de geliştirilir.

Dolayısıyla hem hedef pazarı ve üstlendiği rol açısından ANKR çok değerli bir startup’tır.

Ayrıca token dağılımı ve piyasa arzı açılarından ele alındığında ANKR Coin, fiyatı 1 dolar olmaya uygun projeler arasında görülür.

thumbnail
İlginizi Çekebilir
ANKR Coin Nedir?

ANKR Coin’in Avantajları

ANKR Coin’in fiyatını destekleyen bazı avantajlar aşağıda listelenmiştir.

  • Dünyanın en iyi üniversitelerinden bir tanesinde, San Francisco’daki Berkeley Üniversitesi’nde geliştirilir.
  • Yaklaşık 500 milyar dolarlık devasa bir pazara hitap eder.
  • Amazon Web Services (AWS), Microsoft Azure, Google Cloud Platform (GCP), Alibaba Cloud, Oracle Cloud ve IBM Cloud gibi dişli rakiplere sahip olsa da WEB3 altyapısıyla rakiplerinden ayrışma ve pazarı dönüştürme potansiyeli taşır.
  • Yatırımcıları Amerikalı fonlar olduğu için çok hızlı büyüme ve gelişme potansiyeli taşır.

ANKR Coin’in Fiyatı Ne Kadar Yükselebilir?

Daha önce de bahsettiğimiz üzere ANKR Coin’in fiyatının 1 dolara ulaşma potansiyeli bulunur. Ancak bu fiyat da ANKR’nin potansiyelini tam anlamıyla yansıtmaz.

Çünkü ANKR projesi çok büyük bir pazarda öncü rol oynayabilir ve internetin merkezi yapısının değişmesinde kritik bir rol oynayabilir.

Fakat bu, sadece bir ihtimaldir. Bir startup büyük bir dönüşümü gerçekleştirmeden önce genellikle binlerce startup’ın aynı hedef doğrultusunda hareket ettiği halde başarısız olduğu unutulmamalıdır.

Yatırımcılar iyi ve kötü ihtimali ayrı ayrı düşünmelidir. yazımızın bu bölümünde ANKR projesinin çok başarılı olma ihtimali değerlendirilmiş ve ANKR Coin’in ulaşabileceği en yüksek fiyat ele alınmıştır.

Buna göre eğer ANKR, önümüzdeki yıllarda dünyaca ünlü bir bulut bilişim şirketi (rakibi) tarafından satın alınırsa ANKR Coin’in fiyatı, 10 dolara kadar yükselme potansiyeli taşır.

Bir diğer ihtimal ANKR projesinin zaman içinde Amazon Web Services kadar başarılı olmasıdır. Bu ihtimal, fiyatın ivmeli şekilde yükselmesini ve ANKR’nin en büyük kripto paralarla yarışır hale gelmesini sağlayabilir.

Ancak ANKR projesi başarısız olursa bu ihtimallerin hiçbirinin gerçekleşmeyeceği ve ANKR Coin’in tarihe karışabileceği kesinlikle göz ardı edilmemelidir.

ANKR Coin’in Geleceği Hakkında En Çok Merak Edilen 5 Soru

1.    ANKR Coin iyi bir yatırım mı?

ANKR projesi çok büyük bir vizyona sahiptir. Bu nedenle riskli bir projedir. Eğer şirket söz konusu vizyonu gerçekleştirebilirse ya da gerçekleştirmeye yaklaşırsa ANKR Coin’in fiyatı tarihte hiçbir kripto parada görülmediği kadar hızlı artabilir.

Fakat büyük bir vizyona sahip olmak her zaman büyük bir katma değer yaratmak anlamına gelmez. Yani bu başarısızlık durumunda ANKR Coin’in fiyatı çok hızlı düşebilir. Bu nedenlerden ötürü söz konusu büyük riskler gözden kaçırılmamak şartıyla ANKR Coin’in iyi bir yatırım olduğu söylenebilir.

2.    ANKR Coin’in potansiyeli var mı?

Yazımızın genelinde bahsettiğimiz nedenlerden ötürü ANKR Coin büyük bir potansiyel barındırır. Ancak bu potansiyelin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini kimse bilemez. Bu nedenle her yatırımcı kendi risk iştahını dikkatli bir şekilde değerlendirmelidir.

3.    ANKR Coin’in fiyatı 2025 yılında ne kadar olacak?

Eğer tahmin ettiğimiz üzere 2025 yılı kripto para piyasalarının yükselişte olduğu bir yıl olursa ANKR Coin’in fiyatı yeni bir zirve noktasına taşınabilir. Hatta fiyatın 1 dolara yaklaşması beklenebilir.

4.    ANK Coin’in fiyatı 2030 yılında ne kadar olacak?

2020 yılına kadar kripto paralar birçok kez düşüş ve yükseliş dönemlerine girebilir. Ancak genel olarak değerlendirildiğinde piyasa yükseliş eğilimindedir. Bu nedenle 2030 yılında ANKR Coin’in fiyatının şu an olduğu fiyattan en az birkaç kat yukarıda olması beklenir.

5.    ANKR Coin 2040 yılında ne kadar olacak?

Henüz 2009 yılında ortaya çıkmış bir piyasanın 2040 yılında nasıl olacağını akıl ve mantık çerçevesinde tahmin etmek imkansızdır.

Fakat piyasanın uzun vadede sürekli yükseliş içine olduğu düşünülürse ANKR Coin için iki ihtimalden bahsedilebilir.

Birinci ihtimal ANKR projesinin başarılı olarak dünyanın en büyük bulut bilişim şirketlerinden bir tanesi haline dönüşmesidir. Bu durumda ANKR Coin’in fiyatı, tahmin edilemeyecek kadar yüksek olabilir. Diğer ihtimal ise projenin başarısız olması ve tarihe karışmasıdır. Bu durumda ANKR Coin borsalardan kaldırılabilir ve tamamen yok olabilir.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir