ATOM Coin Geleceği: Ne Zaman 100 Dolar Olur?

Bu analizimizde, Proof of Work konseptinin pahalı, yavaş ve çevreye zararlı olması nedeniyle geliştirilen Cosmos ağının kripto parası ATOM Coin’in geleceğini masaya yatırıyoruz.

ATOM coin geleceği nasıl?
ATOM coin geleceği nasıl?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bağımsız bir blok zinciri olarak 2014 yılında hayata geçirilen Cosmos, kripto para ekosistemindeki ağların ölçeklenebilirlik sorunlarına çözüm üretme misyonunu taşır. Aslında çok yeni ve etkileyici bir teknik vizyonla piyasaya sürülen Cosmos, zaman içinde ortaya çıkan daha hızlı ve verimli blok zincirleri nedeniyle geri planda kalmıştır. Peki ATOM Coin geleceği nasıl?

En eski kripto paralardan bir tanesi olan ATOM Coin, yıllar boyunca bir iki dolar seviyesinde seyrettikten sonra 40 doları aşan bir fiyat zirvesine ulaşmıştır.

Daha sonra fiyatın 6 dolara kadar gerilemesi yatırımcıların kabus dolu geceler geçirmesine neden olmuştur.

Cosmos Başarılı Bir Proje mi?

Aslında Cosmos kendi zamanının en vizyoner ve başarılı kripto para projelerinden bir tanesidir.

Hemen hemen bütün kripto projelerinin yaşadığı ölçeklenme sorununa kalıcı bir çözüm getirme iddiasıyla ortaya çıkan Cosmos, bir miktar başarılı olmuştur ancak Cosmos’un bu sorunu tamamıyla çözdüğü söylenemez.

Hatta aradan geçen yıllar boyunca Cosmos çoğu zaman bu sorun üzerine çok etkileyici teknolojiler geliştiren bazı kripto paraların gölgesinde kalmış ve adından söz ettirmeyi başaramamıştır.

Fakat yine de Cosmos ilk projelerden olduğu için geniş bir kitle tarafından tanınmış ve benimsenmiştir.

ATOM Coin Fiyatı 5 Doların Altına İner mi?

ATOM Coin’in tarihi zirve fiyatından 6 dolara kadar düşmesi bu kripto para fiyatının 5 doların altında fiyatlanma ihtimalini gündeme getirmiştir.

Ancak ATOM Coin kripto para piyasasındaki büyük bir kitle tarafından tanındığı için fiyat 5 dolara yaklaştıkça yeni alıcılar bulmuş ve 5 doların altına sarkmamıştır.

Bu nedenlerle 300 milyona yakın dolaşan arzıyla ATOM Coin kripto para piyasasındaki ilk 25 coin arasında kalmaya devam eder.

Ancak her geçen yıl çok güçlü rakiplerinin piyasaya sürülmesi ATOM Coin fiyatını tehdit etmeye devam eder.

ATOM Coin Tekrar 42 Dolara Yükselir mi?

Bir önceki bölümde de bahsettiğimiz üzere ölçeklenebilirlik sorununa çözüm getiren çok etkili teknolojilerin gelişmesi ATOM Coin fiyatını baskılar.

Buna rağmen ATOM Coin son kripto yükselişi döneminde bir iki dolardan 42 dolara ulaşarak önemli başarıya imza atmıştır.

Eğer ATOM Coin’i zirve noktasından satın aldıysanız bu kriptonun bir daha zirve noktasına ulaşıp ulaşmayacağını merak ediyor olabilirsiniz.

Her ne kadar eski bir proje olsa da ve popülerliğini yıldan yıla yitirse de ATOM Coin fiyatının tekrar 42 dolara ulaşma ihtimali söz konusudur.

Çünkü ATOM Coin diğer kripto paraların kolay kolay ulaşamayacağı bir bilinirliğe sahiptir.

Ancak 42 dolar hedefi uzun vadede ve Bitcoin’in fiyat hareketleri de takip edilerek yorumlanmalıdır.

En büyük kripto para olan Bitcoin’in fiyatının aşağı yönlü seyretmesi durumunda ATOM Coin fiyatının da aşağı yönlü seyredeceği ya da en azından fiyat zirvesine yaklaşamayacağı unutulmamalıdır.

ATOM Coin 100 Dolar Olabilir mi?

Zirve fiyatının 50 dolara yakın olması bu kriptonun 100 dolar olup olamayacağına yönelik soru işaretlerini beraberinde getirir.

Ancak gerçekçi olmak gerekirse 300 milyona yaklaşan dolaşan arzı nedeniyle ATOM Coin’in 100 dolar olması çok zordur.

Fakat kripto piyasası önümüzdeki yıllarda büyüdükçe ATOM Coin’in piyasa değeri de büyüyebilir.

Dolayısıyla ATOM Coin fiyatının önümüzdeki yıllarda 100 dolara ulaşması ve piyasa değerinin 30 milyar doları aşması mümkün olabilir.

ATOM Coin 1.000 Dolar Olabilir mi?

Bin dolar ATOM Coin için kesinlikle mümkün bir hedef değildir. Çünkü ATOM’un bin dolar olması 300 milyar doları aşan bir piyasa değeri anlamına gelir.

Bu, her halükarda ATOM’un kripto para piyasasındaki en büyük ilk 3 kripto para arasına girmesi demektir.

Bu ihtimal teknik olarak mümkün gözükse de gerçekleşme ihtimali neredeyse bulunmayan bir beklentidir.

Her şeyin çok yolunda ve ATOM Coin’in lehine ilerlemesi durumunda bile bu kriptonun fiyatının en fazla 100 doları görebileceği düşünülür.

ATOM Coin Hakkında En Çok Sorulan 5 Soru

1.    ATOM Coin 2023 yılında iyi bir yatırım mı?

2023 yılında ölçeklenebilirlik sorununa başarıyla çözüm üreten çok sayıda kripto para projesi varken ATOM Coin’in çok da iyi bir tercih olduğu söylenemez.

2.    ATOM Coin uzun vadede iyi bir yatırım mı?

Geniş bir kitle tarafından tanındığı için Cosmos projesinin ve ATOM Coin’in uzun vadede kötü performans göstereceği düşünülmez. Bu nedenle uzun vadede çok iyi bir yatırım olarak görülmese de güvenli olduğu düşünülür.

3.    ATOM Coin fiyatı ne kadar yükseğe ulaşabilir?

ATOM Coin fiyatının en fazla 100 dolara ulaşabileceği değerlendirilir.

4.    ATOM Coin 2025 yılında ne kadar olur?

2025 yılında ATOM Coin fiyatı 50 doları aşma potansiyeline sahiptir.

5.    ATOM Coin 2030 yılında ne kadar olur?

2030 yılında ATOM Coin fiyatı 100 dolara doğru ilerleme potansiyeli barındırır.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir