AXS Coin Geleceği: Tekrar 150 Dolar Olur mu?

Bu analizimizde, NFT tabanlı bir çevrim içi video oyun platformu olan Axie Infinity’nin kripto parası AXS Coin’i ve gelecekteki olası fiyat hareketlerini tartışıyoruz.

AXS Coin geleceği nasıl?
AXS Coin geleceği nasıl?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz yıllarda en fazla dikkat çeken NFT tabanlı oyun projeleri nelerdir diye düşünürsek herhalde akla gelen ilk üç proje arasında Axie Infinity de bulunur. Bir doların altında fiyatlanırken iki senelik süreçte 160 dolara kadar yükselen Axie Infinity oyununun kripto parası AXS Coin ise kimi yatırımcılara tarihi kazançlar, kimilerine ise tarihi kayıplar yaşatmıştır. Peki AXS Coin geleceği nasıl? Bu kripto paranın tekrar 150 dolar olma ihtimali var mı?

Bir yıl içinde dip fiyattan zirve fiyata çıkıp sonra tekrar dip fiyata geri dönen AXS Coin 160 dolarlık fiyatı gördükten sonra 10 dolara kadar düşmüştür. Bu derin fiyat hareketi bazı yatırımcıların çok para kazanmasını sağlarken bazı yatırımcılara çok para kaybettirmiştir.

AXS Coin 10 Doların Altına Düşer mi?

Zirve fiyatından sonra 10 dolara kadar düşmesi AXS Coin için felaket senaryolarını beraberinde getirmiştir. Bazı kripto para yatırımcıları AXS’in 10 doların altına ve hatta 1 dolar seviyesine düşebileceğini iddia eder.

Teknik açıdan bakıldığında böyle bir riskin söz konusu olmadığı söylenemez. Çünkü Bitcoin’in yaşadığı son büyük düşüşten sonra NFT tabanlı oyunlar popülerliğini neredeyse tamamen yitirmiştir.

Zaten oldukça yeni olan bu tarz kripto paraların uzun yıllara dayanan geçmiş hareketlerini izlemek ve yorumlamak mümkün olmadığı için dip fiyat konusunda tahminde bulunmak çok zordur.

Bütün bu nedenler bir araya geldiğinde AXS Coin fiyatının 10 doların altına sarkma ihtimalinden söz edilebilir.

AXS Coin Fiyat Görüntüsü Sağlıklı mı?

AXS Coin oldukça sağlıksız bir fiyat görüntüsüne sahiptir. Fiyatın kısa sürede çok hızlı yükselmesi ve çok hızlı düşmesi birçok soru işaretini beraberinde getirir.

Ancak Bitcoin başta olmak üzere bütün kripto para piyasasının bu süreçte hızla değer yitirdiği unutulmamalı ve AXS Coin değerlendirilirken çok da acımasız davranılmamalıdır.

Kısacası AXS Coin fiyat görüntüsü oldukça sağlıksız olsa da önümüzdeki süreçte bu kripto paranın fiyatının toparlanması ve fiyat görüntüsünün daha stabil şekilde oluşması beklenir.

AXS Coin Tekrar 150 Dolar Olur mu?

Kripto para piyasasında en kötü projelerin bile bir gün fiyat zirvesini tekrar görme ihtimali vardır.

Buna ek olarak Axie Infinity oyununun geçmiş yıllarda yarattığı heyecan düşünüldüğünde AXS Coin fiyatının tekrar 150 dolar olmasının sürpriz olmayacağı söylenebilir.

Ancak AXS Coin fiyatının tekrar 150 dolara doğru hareket etmesinin çok uzun yıllar alabileceği unutulmamalıdır.

Hatta Bitcoin fiyatı yeni bir zirveye doğru hareketlense bile bazen altcoin’ler eski fiyat zirvelerini test etmeyebilir.

Yani bir kripto para projesinin fiyat zirvesini kırma girişimi çok uzun yıllara yayılabilir.

Bu nedenle AXS Coin yatırımcılarının gerçekçi davranması ve bu belirsizliği kabullenerek sabırlı hareket etmesi gerekir.

AXS Coin 1.000 Dolar Olur mu?

Halihazırda 83 milyonu aşan arzıyla ve 270 milyonluk toplam arzıyla AXS Coin’in 1.000 dolar olması kripto para piyasasındaki en büyük ilk 3 kriptodan bir tanesi olması anlamına gelir.

Hatta muhtemelen böyle bir ihtimalin gerçekleşmesi için AXS Coin’in piyasa değeri bakımından Bitcoin’i bile geride bırakması gerekir.

Kripto para piyasası her ne kadar sürprizlere açık olsa da böyle bir olasılığın hem yakın hem de uzun gelecekte mümkün olmadığını söylemek gerekir.

AXS için en mantıklı fiyat hedefi şu an için eski zirvesi olan 160 dolar olabilir. Her şey çok yolunda giderse AXS Coin fiyatının bu seviyeyi aşarak 200 dolara ilerlemesi de mümkün olabilir.

Ancak her durumda bin dolar hedefi olası değildir.

AXS Coin’in Yükselmesi Neye Bağlı?

AXS Coin’in başarısı, bir oyun kripto parası olduğu için öncelikli olarak Axie Infinity oyununun başarısına bağlıdır.

Dijital oyunlar daha fazla oyuncuya ulaşarak ve oyuncularını müşteriye çevirerek kar elde eder. Bu bakımdan Axie Infinity oyununun ne kadar karlı olduğu AXS yatırımcıları tarafından yakından takip edilmelidir.

Diğer kriter ise aslında bütün kripto paraların fiyatını yakından etkileyen Bitcoin’in fiyat seyridir. Axie Infinity oyunu ne kadar başarılı olursa olsun Bitcoin fiyatı zirve noktasından çok uzakken ve düşüş halindeyken AXS Coin fiyatının yükselmesini beklemek hata olur.

AXS’nin Geleceği Hakkında En Çok Merak Edilen 5 Soru

1.    AXS Coin’in geleceği parlak mı?

Axie Infinity oyunu NFT tabanlı bir oyun olmakla birlikte çok da vizyoner bir proje değildir. Bu nedenle AXS Coin’in geleceğinin parlak olduğunu söylemek hatalı olabilir.

2.    AXS Coin almaya değer mi?

Yatırım sepetinde NFT tabanlı oyunlara yer vermek isteyenler için AXS Coin’in piyasanın önde gelen NFT tabanlı oyun kriptolarından bir tanesi olduğunu hatırlatmak gerekir.

3.    AXS Coin tekrar yükselir mi?

AXS Coin fiyatı tekrar yükselme ve önceki fiyat seviyesine doğru ilerleme potansiyeli barındırır.

4.    2025 yılında AXS Coin fiyatı ne kadar olur?

2025 yılına kadar kripto para piyasası yeni bir yükseliş dönemine girerse AXS Coin’in fiyatı 50 dolar ile 150 arasına oturabilir.

5.    2030 yılında AXS Coin fiyatı ne kadar olur?

2030 yılına kadar kripto para piyasasının en az bir kere kuvvetli bir yükseliş dönemine girmesi beklenir. Dolayısıyla AXS Coin fiyatı bu tarihe kadar önceki zirve fiyatı olan 160 dolara kadar yükselme ve hatta bu zirve fiyatını aşma potansiyeli barındırır.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir