Bitcoin Soğuk Cüzdan Nedir?

Soğuk Cüzdan, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için kullanılan çevrimdışı cüzdanlara verilen genel addır.

Bitcoin Soğuk Cüzdan
Bitcoin Soğuk Cüzdan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para yatırımcıları arasında son yıllarda giderek popüler hale gelen soğuk cüzdan ile ilgili merak ettiğiniz bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Bitcoin Soğuk Cüzdan hakkında özellikle de en çok tercih edilen soğuk cüzdan modellerine hep birlikte göz atalım.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a üye olmak için tıklayınız.

Soğuk Cüzdan Nedir?

Öncelikli olarak kripto para piyasaları her ne kadar merkeziyetsiz borsalar olsa da zaman zaman dolandırılma haberleri ile karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde de yakın zaman içerisinde çok sık duyduğumuz kripto para haberleri ile ilgili dolandırıcılık haberlerine karşı kendinizi soğuk cüzdan sayesinde koruma fırsatını yakalamış olabilirsiniz.

Kripto para birimi olarak yapmış olduğunuz yatırımları anlık olarak cüzdan hesaplarınızda saklamak istemiyorsanız, burada yapmanız gereken kendinize has bir soğuk cüzdan sahibi olarak yatırım yapmış olduğunuz kripto para birimlerini bu borsalar üzerinden çekerek soğuk cüzdanlarınızda depolamak yeterli olacaktır.

Bitcoin Soğuk Cüzdan Nedir
Bitcoin Soğuk Cüzdan Nedir?

Fiyatı ortalama olarak Bin TL gibi rakamlar ile değişen bu soğuk cüzdanları aldığınız zaman sizlere özel olarak tanımlanan şifreleme sistemi ile hangi borsa üzerinden coin aldıysanız, cüzdan hesabınıza çekerek çalınmaya karşı çok ciddi önlem almış olacaksınız.

Üst düzey bir güvenlik önlemi ile karşımıza çıkan bu soğuk cüzdan hesaplarına erişimi sadece sizlerin giriş yapması için verilen farklı güvenlik duvarları bulunmaktadır. Bu yüzden de bu konuda mutlaka ama mutlaka ciddi yatırım yapmak istediğiniz zaman bu soğuk cüzdanları alarak yatırımlarınızı bu cüzdan hesaplarında koruma altına almış olabilirsiniz.

Öneri : Binance Üzerinde Listelenmesi Muhtemel Coinler

Bitcoin Soğuk Cüzdan – Ledger NANO S

En popüler soğuk cüzdan modelinin ise Ledger NANO S markasına ait model olduğunu belirtelim. Çok farklı soğuk cüzdan modellerinin bulunduğu düşündüğümüz zaman sizlere en uygun olan modeli rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ancak bu konuda en popüler olanı sizlere açıkladık. Tercih meselesi tamamen size ait olarak karşınıza çıkacaktır.

Bilgisayar üzerinden kopyalama işlemini yapacağınız Bitcoin Soğuk Cüzdan hesaplarınızı dilediğiniz yerde saklayarak uzun vadeli bir şekilde işlemlerinizi güvence altında tutabilir hatta bu cüzdan sayesinde yatırımlarınızın çalınma riskinin ortadan kalkmasını da sağlamış olabilirsiniz. İşte merak ettiğiniz Bitcoin Soğuk Cüzdan hakkında bilmeniz gerekenler.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir