CAKE Coin Geleceği: Hedef 100 Dolar mı?

Bu yazımızda, en çok kullanılan merkeziyetsiz borsalardan PancakeSwap'ın kripto parası CAKE Coin'in geleceğini değerlendiriyoruz.

CAKE Coin geleceği nasıl?
CAKE Coin geleceği nasıl?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkçesi “Pankek Takas” olan bir merkeziyetsiz borsanın bir anda merkeziyetsiz finans dünyasının tam da merkezine oturduğunun düşünün. PancakeSwap, kimilerine göre çok ciddiyetsiz olan ismiyle tam da bunu başarmıştır. Üstelik bu projenin kripto parası da “CAKE” yani “kek” kısaltmasıyla tanınır. Peki CAKE Coin geleceği nasıl, hedef fiyat 100 dolar mı?

Kripto para piyasasında geleneksel yatırımcıların çok ciddiyetsiz bulacağı projeler bile çok büyük işler başarabilir ve milyarlarca dolar yatırım alabilir.

PancakeSwap, tam da o projelerden bir tanesidir. 2 milyona yakın kullanıcısı ve bünyesinde 4 milyar doları aşan kilitlenmiş varlıkla en büyük merkeziyetsiz borsaların başında gelir.

PancakeSwap Ne Kadar Başarılı Bir Proje?

2020 yılının Eylül ayında anonim bir ekip tarafından geliştirilen PancakeSwap borsası sonraki süreçte el değiştirmiş ve merkezi borsa Binance’in kurucusu CZ Zhao tarafından satın alınmıştır.

Bu hamleyle birlikte PancakeSwap, Binance ekosistemine dahil olduğu için merkeziyetsizlik açısından sık sık eleştirilere maruz kalmıştır.

Fakat şunu ifade etmek gerekir ki PancakeSwap ilk ve en başarılı merkeziyetsiz borsaların başında gelir ve hala bu borsa üzerindeki işlemler merkezi kurumlara ve kişilere ihtiyaç duyulmadan gerçekleşir.

Ancak günün sonunda Binance gibi kripto para dünyasında son derece güçlü olan bir ekosisteme dahil olması bazı yatırımcıların PancakeSwap hakkında olumsuz yorum yapmasına neden olur.

Merkeziyetsiz Finansın Bir Geleceği Var mı?

Aslında geleneksel finansın bir geleceğinin olup olmadığını tartışmak daha doğru olur çünkü merkeziyetsiz finansın mevcut finans dünyasının büyük bir bölümünü etkileyeceğine dair güçlü bir inanç ve beklenti söz konusudur.

Dolayısıyla merkeziyetsiz finansın geleceğinin açık olduğunu söylemek ve buradan yola çıkarak merkeziyetsiz borsaların ve uygulamaların da gelecekte çok daha kritik bir konuma gelebileceğinin altına çizmek gerekir.

Fakat yatırımcılar bu alandaki yüksek rekabetin de farkında olmalıdır. Çok sayıda merkeziyetsiz borsanın ve uygulamanın olması hepsinin başarılı olabileceği anlamına gelmez.

CAKE Coin Tekrar 40 Dolar Olur mu?

150 milyona yaklaşan dolaşan arzıyla CAKE Coin’in bir sonraki yükseliş döneminde tekrar 40 dolar olması mümkündür.

Bu fiyat yaklaşık 6 milyar dolarlık piyasa değerini temsil eder ki CAKE gibi köklü ve büyük projelerin böyle bir piyasa değerine tekrar ulaşması hiç de zor değildir.

Ancak kripto para piyasasının genel anlamda düşüşte olduğu dönemlerde CAKE Coin’in tüm zamanların zirve fiyatına yükselmesi beklenemez.

Böyle bir hedef fiyat için en doğru zaman, Bitcoin’in bir önceki fiyat zirvesine kadar yükseldiği dönem olacaktır. Yani yatırımcıların CAKE’in tekrar 40 dolar olduğunu görmek için sabırlı davranması gerekir.

CAKE 100 Dolar Olabilir mi?

100 dolar beklentisi, CAKE için abartılı bir beklenti değildir. Piyasa değeri ve CAKE arzı bakımından bu kripto paranın fiyatının yeni bir yükseliş döneminde 100 dolara çıkabileceği söylenebilir.

Ancak kripto para piyasasının genel piyasa değeri 2 trilyon doların altındayken böyle bir beklentiye sahip olmak yanlış olur.

Bu nedenle 100 dolar beklentisi uzun vadeye yayılmalıdır. Aksi halde yatırımcılar kısa süre içinde CAKE’in fiyatının 100 dolar olmadığını görünce telaşlanabilir ve zarara uğrayabilir.

Cake Coin Hakkında En Çok Sorulan 5 Soru

1.    PancakeSwap’ın sahibi kim?

Anonim bir ekip tarafından kurulan PancakeSwap, Binance borsası tarafından satın alınmıştır. Yani PancakeSwap’ın sahibi, Binance’in de sahibi olan CZ lakaplı Changpeng Zhao’dur.

2.    CAKE Coin’in bir geleceği var mı?

PancakeSwap, en ünlü merkeziyetsiz borsa UniSwap’tan daha hızlı ve ucuz olduğu için CAKE Coin’in geleceğinin parlak olduğu düşünülür.

3.    CAKE Coin 2023 yılında iyi bir yatırım mı?

CAKE Coin’in kötü bir yatırım olduğu söylenemez ancak 2023 yılında CAKE Coin’den daha fazla gelecek vadeden kripto paralar mevcuttur.

thumbnail
İlginizi Çekebilir
Gelecek Vadeden Coinler 2023

4.    2025 yılında CAKE Coin ne kadar olur?

2025 kripto paraların yükselişte olduğu bir yıl olursa CAKE Coin fiyatı önceki fiyat zirvesi olan 42 doları zorlayabilir.

5.    2030 yılında CAKE Coin ne kadar olur?

2030 yılına kadar CAKE Coin’in en az bir kez 100 doları aşması beklenir. Ancak yatırımcılar olumsuz ihtimalleri de göz önünde bulundurmalı ve uzun vadede yatırımlarından karlı çıkış yapabilmek için birkaç alternatif içeren tutarlı bir yol haritasına sahip olmalıdır.

Örneğin 25 doları, 50 doları ve 75 doları kar alma noktaları olarak değerlendirmek mantıklı bir yaklaşım olur.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir