CEEK Coin Nedir? Binance’de Listelenir mi?

Bu yazımızda, 2018 yılında Ceek Global Innovations tarafından piyasaya sürülen CEEK projesini derinlemesine inceliyoruz.

Ceek Coin nedir?
Ceek Coin nedir?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021 yılında yaşanan kripto para yükselişine öncülük eden temalardan bir tanesi de metaverse yani sanal evren olmuştur. Yeni ve dönüşen internetin merkezinde yer alacağı düşünülen metaverse ile ilgili çok sayıda yeni kripto para projesi çıkmıştır. Peki en favori metaverse coinlerinden bir tanesi olan CEEK VR nedir, CEEK Coin Binance’de listelenir mi?

Son kripto para yükselişinde 100 kattan fazla artarak 1 cent’ten 1 dolar 15 cent’e kadar yükselen CEEK Coin hakkında merak edilen birçok soru var. Bu yazımızda CEEK Coin nedir, hangi özelliklere sahip ve neler vadeder sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

Müzik Yayıncılığının Geleceği: CEEK Nedir?

En kısa ve anlaşılır tanımıyla CEEK, şarkıcıları ve dinleyicileri bir araya getiren bir sanal evren projesidir. Bu sayede sanat dünyası için fiziksel mekanlardan bağımsız yeni bir ekonomik model yaratılabilir.

Sanatçılar CEEK sanal aleminde hayran kilidini açan kişilerden para kazanabilir ve hak izinlerini, veri yönetimini ve işleriyle bağlantılı bütün raporları otomatik hale getirebilir. Ayrıca ürettikleri içeriklerden diledikleri iş ortaklarının diledikleri miktarda para kazanmasını sağlayabilir. Yani iş ortaklarıyla sanal ancak blok zincirinde tıkır tıkır çalışan sözleşmeler yapabilir.

Bu özellikleriyle CEEK, 26 milyar dolarlık global müzik marketini dönüştürmeyi ve sanal evrene taşımayı amaçlar. Şu anda CEEK evreninde yer alan bazı dünyaca ünlü sanatçılar şöyledir:

 • Lady Gaga
 • Rihanna
 • Shakira
 • Sting
 • U2
 • Bon Jovi
 • Ziggy Marley
 • Diamond Platnumz
 • Demi Lovato
Ceek Coin Nedir
Ceek Coin nedir?

CEEK Platformunun Avantajları

Konser etkinliklerini en ön sıralardan takip etmek arka sıralardan izlemeye kıyasla daha yüksek bir ücret ödemeyi gerektirir. Çünkü ön kısımdaki kontenjan sınırlıdır ve bu kısma yüksek bir talep söz konusudur.

Fakat CEEK VR projesi, kullanıcıların fiziksel olarak bir alanda toplanmasını gerektirmediği için herkese sanatçılara yakın olma fırsatı sunar. Bu sayede yüz binlerce kişi konser esnasında sanatçının hemen yanı başında olabilir. Böylece daha fazla bilet satılabilir ve daha yüksek gelirler elde edilebilir.

Platformun bir diğer önemli avantajı ise sanatçılar içindir. Şarkıcılar klasik konser etkinliklerini takip etme ve yönetme kapasitesine sahip değildir ve organizasyon firmalarıyla çalışmak zorunda kalır. Aracıların devrede olması aslında bütün ekonomik değeri tek başına yaratan sanatçıların gerçek ve doğru istatistiklere erişmesine engel olabilir.

Ancak GEEK platformunu kullanan sanatçılar kaç biletin satıldığını gerçek zamanlı ve şeffaf şekilde takip edebilir. Bu veriler, blok zincirine kaydedildiği için hiç kimse tarafından değiştirilemez ve art niyetli bir müdahaleye uğratılamaz.

CEEK Platformu Nasıl Çalışır?

CEEK sanal evrenine bağlanmak isteyen kullanıcılar aşağıdaki kanallar üzerinden üyelik oluşturarak platformu kullanmaya başlayabilirler.

Ayrıca dileyen kişiler daha iyi bir deneyim için özel üretilen ve 360° sanal evren deneyimi sunan CEEK VR setini edinebilir.

Benzer Yazılar
Atlas Coin
STAR ATLAS Coin Nedir? Binance Listelenir mi?

CEEK VR Seti Nedir, Nasıl Alınır?

CEEK VR seti, CEEK platformu tarafından özel geliştirilen bir sanal gerçeklik gözlüğüdür. Platformun sunduğu sanal evrene bağlanmak için CEEK setini almak mecburi değildir. Ancak seti satın alan kullanıcılar, aşağıdaki özelliklerden yararlanarak daha iyi bir deneyim elde eder.

 • 360° sürükleyici 3D görüntüleme
 • 1.000 inç ekran görüntüsünü simüle eden sanal görüntü
 • Her bir gözlük için bir sanal evren odası
 • Kullanıcıların Youtube videoların ve kendi videolarını sanal gerçeklik ile izleme şansı

CEEK VR setinin mevcut fiyatı, 99 dolardır. Her set siparişiyle birlikte kullanıcılara 3 aylık özel fırsatlar sunan bir abonelik paketi hediye edilir. Piyasanın en iyi VR donanım cihazı olarak gösterilen set CEEK’in internet sitesinden ve Amazon, Best Buy ve Target gibi ünlü perakendecilerden alınabilir.

Ancak mevcut vergi düzenlemeleri nedeniyle seti Türkiye’den sipariş eden kişilerin daha yüksek bir ücretle ve gümrük sorunlarıyla karşılaşabileceğini hatırlatmak gerekir.

Eğer seti Türkiye’den sipariş verdiyseniz deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden diğer okurlarımızla paylaşmayı lütfen ihmal etmeyin.

CEEK Coin Nedir?

CEEK ya da CEEK VR olarak bilinen coin (token), CEEK platformunun kripto parasıdır. Bu kripto paraya sahip kişiler şu avantajları elde eder:

 • Ünlülerin sanal evrendeki konserlerine katılma
 • Ünlüler tarafından düzenlenen ödüllü etkinliklere katılma
 • Ünlüler tarafından düzenlenen sohbet etkinliklerine katılma
 • NFT pazarı sayesinde sanal evrende varlık sahibi olma, varlıkları alıp satma

CEEK Coin Arzı ve Dağılımı

Madenciliği yapılamayan CEEK Coin, ERC-20 tabanlıdır.

Toplam ve maksimum arz, 1 milyardır. CEEK Coin’in yaklaşık %80’ine tekabül eden 810 milyon CEEK Coin dolaşımdadır. Kalan arzın önümüzdeki dönemde dolaşıma girmesi beklenir.

CEEK Coin’in Arkasındaki Güç Kim?

Yatırımcılar için bir kripto para projesini değerlendirirken projenin kimler tarafından fonlandığını anlamak önemlidir. Çünkü yatırımcılar bir proje için boşu boşuna milyonlarca dolar yakmayı göze almazlar.

Aynı şekilde dünyaca ünlü teknoloji şirketleri potansiyeline inanmadıkları projelerin içinde yer almazlar. CEEK VR Coin, hem elde ettiği yatırımla hem de ortaklıklarıyla dikkat çeker.

Öncelikle projenin CEEK sanal evreninin kurucusundan bahsetmek gerekirse Mary Spio, 2000’li yıllarda Boeing tarafından hayata geçirilen “digital cinema” projesinin uydu iletişim başkanıydı.

Yani Ganalı Mary Spio’nun VR yolculuğu neredeyse 20 yıl önce başlamıştır. ABD Hava Kuvvetleri, Microsoft, Coca Cola, Toyota gibi üst düzey kurumlarda görev alan Spio, 2018 yılında CEEK’i hayata geçirmiştir.

Başarılı bir uzay mühendisi olan Spio, CEEK projesi için 5 yatırım turunda, 3 farklı yatırımcıdan toplam 7.6 milyon dolar yatırım toplamayı başarmıştır.

Şirketin ortakları arasında ise dünyanın en büyük teknoloji şirketleri bulunur:

 • Microsoft: Ortaklığın çerçevesi VR alanında kurumsal uygulamaların geliştirilmesi üzerinedir.
 • Universal Music Group: Ortaklığın çerçevesi Universal bünyesindeki dünyaca ünlü sanatçıların platforma entegre edilmesi üzerinedir.
 • T-Mobile: Ortaklığın çerçevesi bir telekomünikasyon şirketi olan T-Mobile’ın kullanıcılarına ekstra veri ücreti olmadan CEEK video akışını sunması üzerinedir.

CEEK Coin Hangi Borsada Var?

CEEK Coin şu anda aşağıdaki borsalarda listelidir ve alınıp satılabilir.

 • Paribu
 • Bitci
 • Gate.io
 • KuCoin
 • Huobi Global
 • Bibox
 • MEXC
 • LBank

CEEK Coin Binance’de Listelenir mi?

Kripto para haber okurları yeni bir kripto para projesi hakkında bilgi edinir edinmez doğal olarak o coin’in Binance’de listelenip listelenmeyeceğini merak eder.

Çünkü Binance dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesidir. Bu, Binance’de listelenen kripto paraların daha geniş bir yatırımcı kitlesiyle ve hacimle buluşacağı anlamına gelir.

CEEK Coin en çok gelecek vadeden kripto paralardan bir tanesidir. Ancak 2021 yılında yaşanan kuvvetli yükseliş döneminin sona ermesi metaverse projelerini de olumsuz etkilemiştir. Piyasa yatay ve stabil giderken CEEK Coin’in Binance’de listelenmesi çok da anlamlı olmayabilir.

Ancak piyasa tekrar yükselmeye başladığında gelecek bir listeleme haberi CEEK’in tekrar tarihi zirvesine ulaşmasını sağlayabilir.

Bu bakımdan CEEK Coin’in Binance’de listelenmesine kesin gözüyle bakılır ancak listelemenin tarihi belli değildir. Piyasanın tekrar toparlanması ve uzun dönemde bir yükseliş dönemine girilmesi, CEEK Coin’in Binance’de listelenmesine sürecini hızlandırabilir.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

 1. 1 sene önce
  Cevapla