Elon Musk, Twitter Satın Alma İşlemini Askıya Aldı Doge Düştü!

Elon Musk Twitter
Elon Musk Twitter
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk, twitter satın alma işlemlerini askıya aldığını duyurdu. Twitter’ın bot hesaplarının yüzde 5’in altına indirilmesini talep ederek yeniden hesaplama işleminin sonuna kadar satın alma işlemlerinin askıya alınacağını duyurdu.

SpaceX ve Tesla‘nın kurucu CEO’su olan Elon Musk, geçtiğimiz son günlerde en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ın hisse başına 54 dolar ödüme yaparak toplamda 43 milyar dolar karşılığında satın almak için anlaşmaya vardığını duyurmuştu. Ancak Elon Musk çok önemli bir karar vererek Twitter’ın satın alma işlemlerini geçici olarak askıya aldığını söyledi.

Satın Alma İşlemini Askıya Aldı ve Twittter’ın Hisseleri Düştü 

Twitter ile anlaşmasının bot hesapların toplamının normal hesaplara oranının %5’in altında olmasını isteyerek askıya aldığını söyledi.

Bu söylemden sonra Twitter’in hisseleri %20 oranına yakın olarak düştü. Twitter son raporlarında sahte hesapların yüzde %5’in altında olduğunu söylemişti ama Elon Musk tekrar hesaplama yapılmasını istedi. Twitter gelirlerini kullanıcısına gösterilen reklamlar ile kazanıyordu. Twitter’ın bu bot hesapların hem platformu kullanıp hemde reklam gelirlerine katkısı olmaması sebebiyle uzun zamandır uğraşıldığı biliniyordu.

Doge %5 Düşüş Yaşadı

Bu haberin ardından DOGE Coin‘de %5’e yaklaşan bir düşüş yaşandı. Elon Musk‘ın anlaşmadan tamamen vazgeçmesi durumunda DOGE daha fazla düşebilir ve Elon Musk’ın Twitter’a 1 milyar dolar anlaşmadan vazgeçme parası ödemesi gerekebilir.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir