En Çok Yatırım Yapılan Kripto Paralar Hangileridir?

2021 ve 2022 yılında en çok yatırım yapılan kripto paraları sizler için değerledik ve kapsamlı araştırma yaparak market değerlerini de sizler için paylaştık.

En Çok Yatırım Yapılan Kripto Paralar
En Çok Yatırım Yapılan Kripto Paralar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özellikle 2021 yılı içerisinde kripto para borsasına adım adan ve yatırım yapan bir çok kişi bulunmaktadır. Bu yatırımcılardan bazıları kar ederken bazıları da maalesef zarar etmiştir. Her yatırım borsası gibi kripto paraların da karının yanında zarar edebilme durumu da bulunmaktadır. Burada önemli olan doğru coin ve altcoinlere doğru noktadan yatırım yapabilmektir.

Yükseliş trendine giren bir coini en tepeden yakalamak maalesef oldukça can sıkıcı bir durumdur. Bunun yanında araştırmasını, grafik analizini yaptığınız bir coinin de siz yatırım yapmadan yükselişe başlaması gene istenmeyen durumlardandır. Bu gibi istenmeyen durumlarla karşılaşmamak için bazı durumlarda çabuk düşünüp karar vermek ve doğru yatırımı yapabilmek önemlidir. Peki, hangi kriptoya ne kadar yatırım yapılmalı ve hangi seviyeden alınmalıdır? Bu cevaplanması oldukça zor bir sorudur. Ancak bu sektörde başı çeken kripto paralara yatırım yapmak genel olarak yatırımcısına her zaman kar ettirmiştir.

En Çok Yatırım Yapılan Kripto Paralar

Dijital borsalarda market değeri en yüksek varlık tabi ki Bitcoin’dir. Bitcoinin değerinin her geçen gün artması da bunu kanıtlar niteliktedir. O yüzden kripto para işine giren bir yatırımcının sepetinde mutlaka Bitcoin bulunmalıdır. Bir kısmı ile al sat bir kısmı ile HODL yapılacaksa önerilen oran ise %60’a %40’dır. Yani piyasaya yeni giriş yapıyorsanız elinizde bulunan %60’lık Bitcoin ile al sat yapmadan onu elinizde tutmanız size fayda sağlayacaktır. Tabi ki kararı yatırımcı verir ancak piyasaya giren ve varlıklarının tamamıyla al sat yapmak isteyen yatırımcılar bu işten genel olarak zararlı çıkmışlardır.

Bitcoin’in öncülüğünde çıkılan bu yolculukta 2. lokomotif tabi ki Etherium’dur. Sağlam altyapısı, güvenilirliği ve yükseliş trenleri piyasanın ETH’ye olan güvenini perçinleyen unsurlardan sadece birkaçıdır. Bunun yanı sıra yatırımcıların sıklıkla tercih ettiği bir diğer coin de Binance’nin çıkarmış olduğu BNB’dir. BNB’nin stake edilebilmesi ve buna karşılık Binance tarafından çeşitli coinler hediye edilmesi market değerinin hızla yükselmesini sağlamıştır. Binance BNB’nin değerini güncel tutmak ve kullanıcılarını mağdur etmemek amacıyla belirli aralıklarla BNB yakımı gerçekleştirmektedir. BNB yakımı en kolay tanımıyla dolaşımdaki BNB’lerden bir kısmının tanımlanamayan bir adrese gönderilmesi işlemidir. Bu işlem sonrası dolaşımdaki BNB miktarı azalacağından coinin değeri otomatik olarak artmaktadır. Bunun yanında XRP ve AVAX gibi coinlerde kullanıcıların en çok yatırım yaptığı kripto paralar arasında çoktan yerini almış durumdadır.

Market Değeri En Yüksek Kripto Paralar

En çok yatırım alan kripto varlıklar ile market değeri en yüksek alan coinlerin paralellik gösterdiği bilinmektedir. Bitcoin, Etherium, XRP, AVAX, BNB gibi coinler bu anlamda başı çekmektedir. Son zamanlarda market değeri oldukça artan ve yatırım alan kripto para birimlerinin başında ise Solana ve Cardano gelmektedir. Bu kripto paralara olan talep arttıkça fiyat artmakta fiyat arttıkça talep daha fazla olmaktadır. Bu sistemde kazanan tabi ki bu kripto paralara yatırım yapan kişiler olmaktadır.

Market değeri son 2 yılda oldukça fazla artan coinlerden biri de Palkadot’tur. Başlangıçta adı pek bilinmese de sağlam altyapısı ve güvenilirliği sayesinde DOT yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başarmış durumdadır. Hali hazırda hala DOT alan ve cüzdanlarında saklayan kullanıcı sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Her coin gibi Palkadot’da bazı zaman dilimlerinde inişli çıkışlı bir grafik sergilese de 2 yıllık uzun vadeli olarak incelendiğinde sağlam ve güvenilir bir yatırım aracı olarak öne çıkmaktadır. Market değeri en yüksek olan ilk 10 para birimi arasında şu anda uzun vadede yatırımcısına kazandırmayan bir kripto para bulunmamaktadır.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir