Enjin Coin Geleceği: 100 Dolar Olabilir mi?

Bu analizimizde, blok zinciri teknolojisini video oyun dünyasına taşımayı amaçlayan Enjin projesinin kripto parası ENJ Coin’in geleceğini değerlendiriyoruz.

Enjin Coin geleceği nasıl?
Enjin Coin geleceği nasıl?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de son yıllarda en hızlı şekilde yayılan ve yatırımcıların yüksek beklenti içinde olduğu kripto paraları sıralarsak muhtemelen en başlarda Enjin Coin gelir. Peki Enjin Coin geleceği nasıl, 2020 ve 2021 yıllarında gerçekleştirdiği 40 katlık fiyat yükselişinin gelecek yıllarda tekrarlama ihtimali var mı?

Bilindiği üzere Enjin Coin, henüz “oyun” ve “blok zinciri” kelimeleri bir arada anılmıyorken vizyoner şekilde ortaya çıkmış bir projedir.

Bu alandaki ilklerden olan Enjin’in fiyatı, 2018 yılından 2021 yılına kadar 100 kattan fazla yükselmiştir ve erken dönem yatırımcısını ödüllendirmiştir.

Enjin Başarılı Bir Proje mi?

Enjin, tıpkı Bitcoin gibi 2009 yılında kurulmuştur. Bu yönüyle çok eski ve köklü bir proje olmasına karşılık popülerliğini son yıllarda elde etmiştir.

Çünkü kripto paraların ve oyun dünyasının birbirine bağlanması son yıllarda bir trend olarak gündeme gelmiştir.

Yani Enjin takımının, çok büyük bir trendi on yıldan fazla süre önce keşfedecek kadar vizyoner olduğu söylenebilir.

Bu nedenle Enjin’in başarısız bir proje olduğunu söylemek yanlış olur. On yılı aşan tarihi boyunca Enjin, hem geliştirme çalışmaları hem de kurduğu ortaklıklar ile başarılı bir kripto para olmuştur.

ENJ Coin 10 Dolara Ulaşabilir mi?

Ancak Enjin’in başarılı bir proje olması ENJ Coin fiyatının sınırsız yükselebileceği anlamına gelmez.

Her fiyat yükselişinin ve düşüşünün bir sınırı vardır.

Tarihi fiyat zirvesi 4 dolar olan ENJ Coin için 10 dolarlık hedef, uzun vadede abartılı bir fiyat hedefi sayılmaz.

Ancak piyasada bir milyar adet ENJ Coin dolaştığı için ENJ Coin’in 10 dolara ulaşması, 10 milyar dolarlık piyasa büyüklüğüne işaret eder. Bu büyüklük iyi giden bir kripto para piyasası için mümkün olsa da kötü giden bir kripto para piyasasında mümkün değildir.

Bu nedenle yatırımcıların 10 dolar hedefinin kısa vadede gerçekleşmeyeceğinin farkında olması gerekir.

ENJ Coin 100 Dolara Ulaşabilir mi?

Bazı yatırımcılar ENJ Coin için 100 doları hedefler ancak bu gerçek dışı bir hedeftir.

Çünkü ENJ Coin’in 100 dolara ulaşması, 100 milyar doları aşan bir piyasa değeri anlamına gelir.

Bugüne kadar kripto para tarihinde sadece Bitcoin, Ethereum, Binance Coin ve Solana gibi en büyük kripto paralar bu piyasa büyüklüğüne erişebilmiştir.

ENJ Coin kripto para piyasalarının kaderini etkileyecek çok büyük bir teknoloji vadetmediği ve değişiklik yaratmadığı için söz konusu büyüklüğe muhtemelen çok uzun vadede bile ulaşamaz.

Enjin Coin’in Fiyatı 5 Yıl İçinde Ne Kadar Olur?

Tecrübeli kripto para yatırımcıları tarafından önümüzdeki beş yıl içinde en az bir kez kuvvetli bir yükseliş döneminin yaşanması beklenir.

Bu beklenti gerçekleşirse ENJ Coin fiyatı 10 dolara doğru hareketlenebilir.

Ancak önümüzdeki beş yıl içinde ciddi bir yükseliş dönemi olmazsa ENJ Coin fiyatı en yüksek dönemlerinde bile 1 dolar ile 3 dolar arasında şekillenebilir.

Enjin Coin’in Geleceği Hakkında En Çok Merak Edilen 5 Soru

1.    Enjin Coin’in geleceği var mı?

ENJ Coin 10 yılı aşan tarihinde en büyük çıkışını 2021 yılında, blok zinciri tabanlı oyunların trend haline gelmesiyle yapmıştır. Dünyada aynı trendin bir daha kendini tekrar etmesi mümkün olmayabilir. Bu nedenle Enjin, geçmişte yaptığı gibi bir daha 100 kat yükselemeyebilir.

Ancak genel anlamda Enjin, başarılı bir kripto para olarak değerlendirilir. Bu nedenle Enjin’in bir geleceğinin olup olmadığı yatırımcıların beklentisine göre yorumlanmalıdır.

2.    Enjin Coin almaya değer mi?

Bazı kripto paralar belirli dönemlerde trend haline gelerek ivmeli şekilde yükselebilir. Enjin, geçmişte bunu yaşamıştır.

Günümüzde on binlerce kripto para vardır ve bazı kripto paralar henüz trend haline gelmemiş ancak gelecekte trend haline gelmesi muhtemel bazı akımları temsil eder. Sözü geçen bu kripto paralara yatırım yapmak yerine 2023 yılında Enjin almak doğru bir karar olmayabilir.

3.    ENJ Coin 500 dolara ulaşabilir mi?

Çok uzun vadede bile ENJ Coin’in 500 dolara ulaşmasının mümkün olmadığı düşünülür.

4.    Enjin Coin 2025 yılında ne kadar olur?

2025 yılında ENJ Coin’in fiyatı 10 dolara doğru hareketlenme potansiyeli taşır.

5.    Enjin Coin 2030 yılında ne kadar olur?

2030 yılında Enjin Coin’in fiyatı 25 dolara ulaşma potansiyeli taşır. Ancak Enjin’in bu potansiyeli gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceğini hiç kimse bilemez.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir