FTM Coin Geleceği: Görüntü Neden İç Açıcı Değil?

Bu yazımızda, bir akıllı sözleşme platformu olan Fantom’un kripto parası FTM Coin’in geleceğini saptamaya çalışıyoruz.

FTM Coin geleceği nasıl?
FTM Coin geleceği nasıl?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2018 yılında piyasaya sürülen ve bünyesinde merkeziyetsiz uygulamaların geliştirildiği Fantom platformunun kripto parası FTM Coin’in fiyatı, 2020 yılının sonlarına kadar sabit şekilde ilerledikten sonra 2021 yılında yükselişe geçmiştir. Çünkü 2021 yılında hem kripto para piyasasının hacmi tarihte olmadığı şekilde yükselmiş hem de merkeziyetsiz uygulamalara olan talep artmıştır. Peki FTM Coin’in geleceği nasıl, fiyat görüntüsü neden iç açıcı değil?

Bünyesinde 200’den fazla merkeziyetsiz uygulama barındıran Fantom, bazı ünlü merkeziyetsiz uygulamalara da ev sahipliği yapar. Bu nedenle Fantom’un kötü bir proje olduğu söylenemez. Ancak projeniz ne kadar iyi olursa olsun bazen fiyat, beklentiniz doğrultusunda ilerlemez.

FTM Coin Tekrar 3 Dolar Olur mu?

Fantom üzerinde bugüne kadar değerli ve kalıcı olduğu düşünülen merkeziyetsiz uygulamaların geliştirilmiş olması, FTM Coin’in gelecekteki fiyatına dair umut verir.

Son iki yıldır en kötü performans gösterdiği dönemlerde bile ilk 100 kripto para arasında olan FTM Coin’in her geçen gün piyasadaki yerini sağlamlaştırdığı düşünülür.

Yani FTM Coin’in tekrar 3 dolar olmaması için ciddi bir engel yoktur. Kripto para piyasası tekrar yükselişe geçerse ve 2 trilyon doları aşarsa FTM Coin de zirve fiyatı olan 3 dolara doğru yol alabilir.

Hatta uzun dönemde FTM Coin’in fiyatı 3 doları aşarak yeni bir zirve noktasına ulaşabilir. Çünkü Fantom gibi platformların uzun dönemde daha fazla kullanılması ve yaygınlaşması imkan dahilindedir.

FTM Coin 10 Dolar Olabilir mi?

Önümüzdeki dönemde, kripto para piyasası tekrar yükselişe geçtiğinde FTM Coin’in 10 dolar olması mümkün olabilir.

Her ne kadar FTM’nin 10 dolar olması 25 milyar dolarlık bir piyasa değerine işaret etse de piyasanın toplam değerinin birkaç trilyon doları aşması, 25 milyar dolarlık piyasa büyüklüğünü kayda değer bir miktar olmaktan çıkartabilir.

Üstelik Fantom üzerinde merkeziyetsiz uygulamalar geliştirilmeye devam edilir ve önemli projelerin geliştirilmesi FTM Coin’in fiyatına da pozitif etki eder.

thumbnail
İlginizi Çekebilir
DApp (Merkeziyetsiz Uygulama) Nedir?

Bundan ötürü FTM Coin’in fiyatını takip eden yatırımcıların bir diğer yandan Fantom üzerinde geliştirilen merkeziyetsiz uygulamaları takip etmesi gerekir.

Eğer Fantom üzerinde başarılı projelerin geliştirilmeye devam ettiğine inanıyorsanız FTM Coin’in daha fazla yükselmesini bekleyebilirsiniz.

FTM Coin’in 1 Cent’e Düşme Riski Var mı?

FTM Coin fiyatının yıllarca 0.001 dolar seviyesinde seyretmesi ve 2021 yılında çok iyi bir performans sergiledikten sonra 20 cent’e kadar düşmesi, “Acaba FTM Coin 1 cent’e düşer mi?” sorusunu beraberinde getirir.

Çünkü kısa bir zaman aralığında hızla yükselen ve düşen projelerin manipülatif etkilere maruz kaldığı düşünülür ve daha da büyük bir düşüş yaşayabileceği düşünülür.

Her ne kadar FTM Coin’in fiyat grafiği, manipülatif bir kripto paranın fiyat grafiğiyle benzeşse de Fantom platformunu diğer kripto paralardan ayıran bazı özellikler vardır.

Öncelikle merkeziyetsiz uygulamalar, 2021’de daha popüler hale geldiği için Fantom’un 2018, 2019 ve 2020 yıllarında tanınmaması ve bu doğrultuda FTM Coin fiyatının bu tarihlerde düşük seyretmesi oldukça normaldir.

Sonraki sürece bakıldığında kripto para piyasasının 2021 yılının sonlarında büyük bir güç ve yatırım kaybettiği görülür. Yani FTM Coin’in bu süreçte düşüşe geçmesi de oldukça normaldir.

Dolayısıyla manipülatif bir kripto para gibi gözükse de FTM Coin’in fiyat hareketleri böyle yorumlanmamalıdır ve FTM Coin’in 1 cent’e düşme riski son derece azdır.

Fantom Coin İçin Akla Uygun Fiyat Tahmini Ne?

Yaklaşık 2 buçuk milyarlık arzı düşünüldüğünde FTM Coin’in önümüzdeki 10 yıllık vadede kendi fiyat rekorunu kırabileceği ve fiyatının 3 dolar ile 10 dolar arasında şekilleneceği öngörülebilir.

Fakat mevcut piyasa koşullarında yani kısa vadede FTM Coin’in bu seviyelere ulaşması mümkün değildir. Birkaç yıllık vadede işlem yapmayı düşünen kişilerin 1 doları hedeflemesi akla daha yatkın olur.

Yine de hedef fiyat belirlenirken işlerin yolunda gitmeyebileceği ve FTM Coin’in beklentileri karşılayamayabileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle her yatırımcının olumsuz senaryoda nasıl bir aksiyon alacağına dair güçlü bir planının olması gerekir.

Fantom Coin Yatırım Yapmak için İyi Bir Seçenek mi?

Eğer merkeziyetsiz uygulamaların geleceğinin parlak olduğunu düşünüyorsanız yatırım sepetinizde mutlaka bu tür kripto paralara yer vermeniz gerekir.

Fantom platformu, en başarılı merkeziyetsiz uygulama platformlarının başında geldiği için FTM Coin, her yatırım sepetinde bulunmalıdır.

Ancak bazen yatırımcılar bütün paralarıyla ya da çok yüksek miktarlarda tek bir kripto paraya yatırım yapma hatasına düşer. Bu açıkça yanlış bir yatırım stratejisidir ve FTM Coin, bu türden bir strateji için doğru bir kripto para değildir.

Hatalı bir strateji olduğunu bilmenize rağmen tek bir kripto paraya yatırım yapmayı düşünüyorsanız kripto para piyasasının en tepesindeki, en eski ve güvenilir kripto paralara yatırım yapmak, aldığınız riski nispeten azaltacağı için daha sizin için daha doğru bir karar olabilir.

FTM Coin’in Geleceği Hakkında En Çok Merak Edilen 5 Soru

1.    Fantom projesi hayatta kalacak mı?

Fantom üzerinde merkeziyetsiz uygulamalar aktif şekilde geliştirilmeye devam edilse de FTM Coin’in fiyat grafiğini inceleyen kişiler bu kripto paranın bir scam (dolandırıcılık) olduğunu düşünebilir. Çünkü mevcut fiyat grafiği böyle bir yorum yapmayı mümkün kılar.

Fakat Fantom ciddi bir projedir ve bu yorum gerçeği yansıtmaz. Yani Fantom’un ve FTM Coin’in gelecekte daha da başarılı olması mümkündür.

2.    FTM Coin 2023 yılında iyi bir yatırım mı?

Bir kripto para yatırım sepeti yapıyorsanız ve sepetinizde merkeziyetsiz akıllı sözleşme platformlarına yer vermeyi düşünüyorsanız FTM Coin 2023 yılında iyi bir yatırım olabilir.

3.    FTM Coin en fazla hangi fiyata ulaşabilir?

En iyi ihtimaller düşünüldüğünde FTM Coin’in uzun vadede 10 dolar olmasının mümkün olduğu düşünülür.

4.    2025 yılında FTM Coin fiyatı ne kadar olur?

2025 yılında piyasadaki hava olumlu olursa FTM Coin 1 dolar ile 3 dolar arasında seyredebilir. Bitcoin yeni bir fiyat rekoru kırarsa FTM Coin’in fiyatı 5 dolar ile 10 dolar arasına yükselebilir.

5.    2030 yılında FTM Coin fiyatı ne kadar olur?

Fantom bünyesinde geliştirilen merkeziyetsiz uygulamalar başarılı olursa 2030 yılında FTM Coin’in fiyatı 10 dolara ulaşabilir. Ancak başarısızlık durumunda FTM Coin’in 1 doların altında işlem görme ihtimali gözden kaçırılmamalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir