GALA Coin’in Geleceği: 1 Dolar Olası mı?

Bu analizimizde, fiyatı iki yıl içinde 20 bin kattan fazla artan ve bir yıl içinde 20 kattan fazla düşen ilginç bir kripto para projesini, Gala Games'i ele alıyoruz.

GALA Coin'in geleceği nasıl?
GALA Coin'in geleceği nasıl?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sadece iki sene içinde değeri 20 bin kattan fazla artan bir yatırım yaptığınızı düşünün. Bu, muhtemelen hayatınızın değiştiği ve en azından dolar milyoneri olduğunuz anlamına gelir. GALA Coin söz konusu hayali bazı kişiler için gerçeğe çevirmiş kripto paralardan bir tanesidir. Peki GALA Coin’in geleceği nasıl, aynı derecede parlak mı? GALA’nın tekrar 1 dolara doğru yükselmesi mümkün mü?

Blok zinciri tabanlı bir oyun platformu olan Gala, 2021 yılında blok zinciri tabanlı oyunların popüler hale gelmesiyle bir anda ünlenmiştir. Platformun yerel kripto parası olan GALA Coin ise 70 cent’e kadar yükseldikten sonra 15 kattan fazla değer kaybetmiştir.

GALA Coin Tekrar 1 Dolara Doğru Gider mi?

GALA’nın fiyatı 2021’in Kasım ayında sadece birkaç günde on kattan fazla artarak 70 cent’e gittiği için çok sayıda yatırımcı 10 cent ile 70 cent arası fiyatlardan GALA Coin almıştır.

En iyi ihtimali düşünürsek 10 cent’ten GALA Coin alıp fiyatın daha da yükseleceği umuduyla karlı şekilde satmayan yatırımcılar bile şu anda yatırımlarının yarısını kaybetme riskiyle karşı karşıyadır. 70 cent’ten alım yapan kişiler ise yatırımlarının 10’da 9’undan fazlasını çoktan kaybetmiş olabilir ya da satış yaptıkları anda kaybedebilir.

Bazı kişiler blok zinciri tabanlı oyun modasının geçtiğini düşünür ve bu alandaki kripto paraların bir daha eskisi gibi fiyat performansı gösteremeyeceğini iddia eder. Ancak gerçek, tam olarak böyle değildir.

Blok zincir tabanlı oyun trendinin yatırımcıları eskisi kadar heyecanlandırmadığı doğrudur. Fakat bu durum, kripto para piyasalarının içinde olduğu düşüş dönemiyle ilgili olabilir.

Bazen yükseliş dönemlerinde 5-6 yıl öncesine ait trendleri temsil eden kripto paralar bile çok iyi performans gösterir. Bu nedenle henüz bir iki yıllık geçmişi olan blok zinciri tabanlı oyunların ve GALA Coin’in bir daha eskisi gibi yatırım almayacağını söylemek yanlış olur. Yani önümüzdeki dönemde GALA Coin’in 1 dolara doğru ivmeli yükselişi tekrar başlayabilir.

Gala oyunundan bir ekran görüntüsü
Gala oyunundan bir ekran görüntüsü

GALA Coin’in Fiyatı 1 Doları Aşabilir mi?

Bugüne kadar blok zinciri tabanlı oyunların kripto paraları arasında en iyi fiyat performansını Axie Infinity (AXS) ve The Sandbox (SAND) göstermiştir.

Eğer Gala platformu bu iki rakibi kadar başarılı olabilirse GALA Coin’in fiyatı 1 doları ve hatta 2 doları rahatlıkla geçebilir.

Ancak Gala platformu ve GALA Coin son yükseliş döneminde Axie Infinity ve The Sandbox kadar öne çıkmayı başaramamıştır. Bundan sonraki sürecin nasıl şekilleneceğini görmek için Gala’nın geliştirme ve pazarlama faaliyetleri takip edilmelidir.

Platformdaki kritik geliştirme adımları, Gala’daki oyuncu sayısının artması ya da platformun başka büyük şirketlerle iş birliği yapması GALA Coin fiyatının hızla yükselmesini ve 1 doları aşmasını mümkün hale getirebilir.

GALA Coin’in 1 Dolar Olması Ne Anlama Gelir?

En iyi fiyat performansını gösterdiği dönemde GALA Coin ilk 50 kripto para arasına girmeyi başarmıştır. Önümüzdeki süreçte GALA Coin’in 1 dolar olması yaklaşık 7 milyar dolarlık piyasa büyüklüğüne ulaşması ve muhtemelen piyasa büyüklüğü açısından en büyük 25 kripto para arasında yer alması anlamına gelir.

Fakat bazı matematiksel gerçekleri göz ardı etmemek gerekir. Kripto para piyasalarının düşüşte olduğu ve yatay seyrettiği dönemlerde bu senaryonun gerçekleşme ihtimali oldukça düşüktür. GALA Coin’in 1 dolar olması, lider kripto para Bitcoin’in en düşük ihtimalle tekrar 60 bin dolar seviyesinden işlem görmesi anlamına gelir.

GALA Coin İçin Hedef Fiyat Ne Olmalı?

Blok zinciri bazlı oyun projeleri hiçbir zaman kripto para piyasalarında en büyük 10 kripto para arasına girememiştir. GALA da bunlardan bir tanesidir.

Bu açıdan GALA Coin için en gerçekçi hedef fiyat şu an için önceki zirvesi olan 70 cent olmalıdır. GALA Coin’in birkaç dolara gitmesi ancak şu ihtimallerin tamamı gerçekleşirse mümkün olabilir:

  • Kripto para piyasası yükseliş dönemindedir.
  • Blok zinciri tabanlı oyunlar tekrar gündeme gelir ve öne çıkar.
  • Gala platformu rakipleri Axie Infinity ve The Sandbox’tan daha hızlı gelişmiştir ve daha güçlü bir topluluğa ulaşmıştır.

GALA Coin’in Geleceği Hakkında En Çok Merak Edilen 5 Soru

1.    GALA Coin’in bir geleceği var mı?

Geçmiş fiyat performansı incelendiğinde GALA Coin’in yüksek bir potansiyele sahip olduğu görülür. Bu nedenle GALA Coin’in bir geleceğinin olmadığını söylemek son derece yanlış olur. Ancak yine de yatırımcılar fiyat tahminlerini ve beklentilerini akıl ve mantık sınırları çerçevesinde oluşturmalıdır.

2.    2025’te GALA Coin ne kadar olur?

Kripto para yatırımcılarının 2025 yılı genel beklentisi olumludur. Eğer beklentiler gerçekleşirse GALA Coin’in fiyatı 2025 yılında tekrar 1 dolara doğru yola alabilir. Hatta en iyi senaryoda GALA Coin birkaç dolara ulaşabilir.

3.    2030’da GALA Coin ne kadar olur?

Beklentiler 2030 yılında kripto para piyasasının en az 5 trilyon dolarlık büyüklüğe ulaşması yönündedir. Bu beklenti gerçekleşirse GALA Coin kendi rekorunu en az birkaç kat daha yukarı taşıma potansiyeline sahiptir. Fakat 2030 yılına kadar Gala platformu gerekli geliştirmeleri yapmazsa ve topluluğunu ayakta tutmayı başaramazsa GALA Coin diğer bütün kripto paralar gibi yok olma tehlikesiyle karşı karşıya da kalabilir.

4.    Gala Coin 10 dolara ulaşabilir mi?

Uzun vadede GALA Coin’in 10 dolara ulaşması matematiksel açıdan mümkündür. Fakat bu hedef en az 10 yıllık olmalıdır. Ayrıca GALA Coin’in başarılı olamama durumunda piyasadan silinme riski olduğu gözden kaçırılmamalıdır.

5.    Gala Coin 100 dolara ulaşabilir mi?

GALA Coin’in 100 dolara ulaşması piyasa değerinin 700 milyar doları geçmesi anlamına gelir. Bu, hem kısa vade hem de uzun vade için gerçekçi bir hedef değildir.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir