GRT Coin Geleceği: Yeniden 2 Dolar Mümkün mü?

Bu analizimizde, “blok zinciri arama motoru” olarak tanımlanabilecek Graph projesini ve bu projenin çalışmasına yarayan GRT Coin’in geleceğini değerlendiriyoruz.

GRT Coin geleceği nasıl?
GRT Coin geleceği nasıl?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2018 yılında kurulan The Graph, Ethereum ve benzeri ağlarda veri sorgulamaya yarayan önemli bir protokoldür. Bu protokolün sorunsuz çalışabilmesi için GRT Coin’e ihtiyaç duyulur. Peki The Graph projesinin ve GRT Coin’in geleceği parlak mı?

Bilindiği üzere merkeziyetsiz uygulamalar ve WEB3 projelerinde amaçlanan veriye ulaşmak kolay değildir, çünkü blok zinciri üzerinde tarif edilemeyecek kadar fazla veri vardır.

Ancak veri sorgulama ve indeksleme protokolü olarak çalışan ve diğer projelere API yoluyla hizmet veren The Graph sayesinde geliştiricilerin işleri bir hayli kolaylaşır.

The Graph Başarılı Bir Proje mi?

The Graph protokolü ünlü merkeziyetsiz uygulamalar ve WEB3 projelerinde aktif olarak kullanılır. Blok zinciri geliştiricileri The Graph’ın önemli bir soruna çare bulduğunu düşünür.

Dolayısıyla The Graph’ın son derece başarılı bir proje olduğu söylenebilir.

Fakat işlevsel açıdan başarılı olan her projenin kripto parası aynı oranda başarılı bir fiyat performansı gösteremeyebilir.

Bu nedenle The Graph’ın başarısı dikkate alınarak GRT Coin’e yatırım yapılmadan önce bu kripto paranın fiyat performansı incelenmelidir.

GRT Coin Tekrar 2 Doları Geçer mi?

Piyasa değeri açısından ilk 100 kripto para arasında yer alan GRT Coin’in ilk fiyat patlamasını merkeziyetsiz projelerin sıkça gündeme geldiği 2021 yılında yaptığı görülür.

Daha sonra adım adım düşen fiyat 25 kat değer kaybetmiş 8 cent’e kadar düşmüştür.

Bu düşüş her ne kadar korkutucu olsa da kripto para piyasasındaki genel düşüşle birlikte geldiği için gelecekte piyasanın yükselişe geçmesiyle tolere edilebilir.

Gerek yaklaşık 7 milyar olan dolaşımdaki arzı ve 10 milyar olan maksimum arzı itibarıyla ve gerekse de yerine getirdiği işlev itibarıyla GRT Coin fiyatının tekrar 2 dolara ulaşması ve 2 doları geçmesi mümkün görülür.

GRT Coin 10 Dolar Olabilir mi?

Piyasa değeri açısından uzun süredir ilk 100 kripto para arasında yer alan GRT Coin’in 10 dolar olması, ilk 5 kripto para arasına girmesi anlamına gelir.

Birbirinden güçlü projelerin yer aldığı kripto para piyasasında bu, her ne kadar imkansız olmasa da çok ama çok düşük bir ihtimaldir.

Bundan dolayı hayal kırıklığına uğramak istemeyen GRT Coin yatırımcılarının daha gerçekçi hedeflere odaklanması tavsiye edilir.

Örneğin uzun vadede önceki zirve fiyatı olan 2 doları hedeflemek oldukça gerçekçi bir yaklaşımdır.

Çünkü birçok kripto para birkaç yıllık periyotlar dahilinde önceki zirve fiyatını test etme eğilimindedir.

GRT Coin İçin İdeal Fiyat Hedefi Ne?

Eğer çok uzun vadede GRT Coin yatırımı yapıyorsanız fiyat hedefiniz önceki zirve fiyatının bir miktar üzerinde olabilir.

Ancak yatırımcılar bu seviyelerin birkaç yıl içinde bile mümkün olmayabileceğinin farkında olmalıdır ve her zaman bir B planına sahip olmalıdır.

Mesela elinizdeki GRT Coin’leri satmak için 3 doları hedeflediğinizi varsayalım. Kaç yıl içinde bu hedef fiyat gerçekleşmezse kripto paralarınızı satacağınızı da önceden belirlemeniz ve yatırım takviminize sadık kalmanız gerekir.

Aksi halde bugün ne kadar kararlı hissediyor olursanız olun gelecekte anlık alacağınız bazı kararlar çok zarar etmenize neden olabilir.

GRT Coin Geleceği Hakkında En Çok Merak Edilen 5 Soru

1.    GRT Coin almaya değer mi?

The Graph projesi merkeziyetsiz uygulamalar ve WEB3 projeleri için eşsiz bir hizmet sağlar ve bu bakımdan çok başarılıdır. Dolayısıyla The Graph’ın kripto parası GRT Coin’in almaya değer bir kripto para olduğu söylenebilir.

2.    GRT Coin’in gerçekten bir geleceği var mı?

Merkeziyetsiz uygulamaların ve WEB3 projelerinin kullanımı arttıkça ve bu projeler tarafından The Graph protokolü kullanılmaya devam ettikçe GRT Coin’in bir geleceğinin olacağı söylenebilir.

3.    The Graph 100 dolar olabilir mi?

GRT Coin’in 100 dolar olması piyasa değerinin 1 trilyon dolara yükselmesi anlamına gelir. Bu, bugüne kadar yalnızca Bitcoin’in gerçekleştirdiği bir başarıdır. Yani GRT Coin’in 100 dolar olması mümkün görülmez.

4.    GRT Coin 2025 fiyatı ne kadar olur?

GRT Coin fiyatı 2025 yılına kadar 1 doları aşabilir ve 1 dolar ile 3 dolar arasına yerleşebilir.

5.    GRT Coin 2030 fiyatı ne kadar olur?

2030 yılında GRT Coin fiyatı 3 dolar ile 5 dolar arasında şekillenebilir.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir