Hakkımızda

Hakkımızda

Bitcoin ile tanımaya ve yer edinmeye başladığımız coin dünyası, 2009’dan beri her geçen gün daha da gelişerek etki alanını genişletmektedir. Yakın tarihte ön yargı ile yaklaşılan ancak yatırım adına insanların vazgeçilmezi haline gelen bu sanal paralar artık ciddi bir uzmanlık gerektirmekte ve meslek haline de gelmektedir. Tam da bu noktada coinlerle ilgili olarak aranan tüm sorulara cevap verebilmek, coin dünyasının gelişimine katkıda bulunabilmek ve yatırım tavsiyesi niteliği taşımaksızın gelecekteki durumlara ilişkin uzman görüşleri bildirebilmek adına eşsiz bir platform olan Koinograf kurulmuştur. Coin (Koin) bir başka deyişle kripto paraların altyapılarına ilişkin detay bilmekte fayda olduğuna inanarak oluşturduğumuz detay araştırmalarla; blockchain teknolojisinin nasıl kullanıldığına ilişkin bilgilere de sahip olabileceğiniz platformumuzun kendi öz değeri olan bazı başlıklar bulunmaktadır. Koinograf bünyesinde bulunan görsel dinamik ve yazılı her materyal başlıklarda yer alan değerlere bağlı kılınarak oluşturulmuştur.

Misyon ve vizyonumuza ilişkin değerlerimize aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Kripto Paralar Gelecekteki Ekonomik Sistemin Maddi Temelidir

İktisat temelinde yer alan para kavramına zıt bir değer belirten coinler, ilk etapta somutluktan uzak olduğu için benimsenmekte zorlanılmıştır. Taşınabilir olmaması, piyasalarda bir karşılık bulamaması gibi unsurlar gerçeklikten uzak olduğunu vurgulamıştır adeta. Kısa sürede birçok global marka kripto paralarla ödeme almaya başlamış, talep görmesi somut olarak taşınabilen hatıra paralarının bile milyonlarca üretilmesine sebep olmuştur. Günümüzü incelediğimizde birçok noktada geçerli olduğuna şahit olduğumuz ve şahsi alışverişlerde dahi tercih edildiğini bildiğimiz coinlerin geleceğin finans temeli olacağına inanıyoruz. Erken yatırım yapanın her alanda kazandığını biliyorken koinler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için “Koinograf”ı takip etmenizi öneririz.

Temeli Olmayan Ekonomik İnançlardan Uzak Durulmalıdır!

Yerel borsalar, dünyanın birçok noktasında katılımcı ekonomi açısından karşılık bulmakta ve sivil halkın da şirketlere ortak olmasına imkan tanımaktadır. Kripto para borsaları da son zamanlarda fazlasıyla yaygınlaşmış ve ülke bazında da birden fazla borsalar hayatımızda yer almaya başlamıştır. Dijital gerçekliklerden ve kripto para kavramından uzak olan bireylerin durmadan yükselen ve bir anda milyon olma kapasitesine sahip olan soyut paralar olarak tanıdığı coinler, yanlış lanse edilmekte ve ne yazık ki yatırımcısını hüsrana uğratabilmektedir. Kaybedenler koin gerçeğini bir aldatmaca olarak nitelendirirken kazananlar hiçbir konuda paylaşımda bulunmak istememektedir. Koinograf olarak kripto paraların belli projeler çerçevesinde oluştuğunu anlatabilmeyi ve coin bilincini detaylı oluşturabilmeyi hedefliyoruz. Bunu geleceğe önemli bir yatırım olarak görüyor, coinlerin temellerine hakim olarak yatırım yapılmasının gerekliğini daima vurguluyoruz.

Her Coin Bitcoin Değildir!

Kripto para kelimesi geçtiği an, eş anlamlısı olduğu düşünülen bitcoin akla gelir. Veya coinlere yatırım yapıp yapmadığımızı merak ederek soru soran bireyler bunu” Bitcoin aldın mı?” diyerek ifade ederler. Koinograf olarak diğer coinlere ilişkin de detaylı bilgiler vermek ve yeni coinleri tanıtmak da bir diğer misyonumuzdur. Blockchain teknolojisinin temelleriyle şirket kurulumlarına değiniyor, alt coinleri tanıtıyoruz. Kısacası her coinin Bitcoin olmadığını anlatma amacı taşıyoruz!

Koinograf Ekibi olarak ailemizde yer alacak koin meraklılarını heyecanla bekliyor ve her geçen gün daha özel içerikler oluşturabilmek için kripto para alanında global kaynaklar tarıyoruz. Hakkımızdaki bilgilere yer vermeye çalıştığımız bu sayfamızda yer alan bilgiler dışında merak ettiğiniz tüm soruları iletişim kanallarımızı kullanarak bize ulaştırabilirsiniz.

Saygılarımızla…

Koinograf Yönetim Ekibi