Hot Coin’in Geleceği: Eski Günlerine Döner mi?

Elinizde Holo bulunduruyorsanız ve satıp satmama konusunda kararsızsanız HOT Coin’in geleceği hakkındaki bu analizimiz en doğru kararı vermenizi sağlayabilir.

HOT Coin geleceği
HOT Coin geleceği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Holo, Türkiye’de en çok taraftarı olan kripto paralardan bir tanesidir. Üstelik Hot Coin’in popülerliği yeni ortaya çıkmamıştır. Hem 2019 hem de 2021 yıllarında yaşanan yükseliş dönemlerinde Hot Coin Türkiye’de en çok öne çıkan ve en büyük topluluğa ulaşan kripto paralardan bir tanesi olarak piyasada yer almıştır. Peki Hot Coin’in gerçekten bir geleceği var mı? HOT Coin tutanlar için güzel günler yakın mı?

Kripto para piyasasında yükselişlerin ve düşüşlerin ivmeli şekilde yaşaması, çok sayıda yatırımcının elindeki coin’leri uzun süre boyunca saklamasına ya da zararına satmasına neden olur. Elinde HOT Coin bulunduranlar da bugünlerde böyle bir ikilem yaşar. Çünkü Holo fiyatı, zirve fiyatına kıyasla 10 kattan fazla düşmüştür.

HOT Coin Niçin Eskisi Kadar Popüler Değil?

HOT Coin'in geleceği
HOT Coin’in geleceği

HOT Coin kurulduğu yıldan beri çok büyük bir misyon taşır. Blockchain teknolojisine alternatif olmak isteyen Holochain, dağınık defter teknolojisiyle ileri seviyede merkeziyetsiz bir internetin mümkün olduğunu savunur.

2017’den beri HOT Coin, Türkiye’deki kripto para fenomenleri tarafından gelecek vadeden bir proje olarak paylaşılır. Bu nedenle Holochain Türkiye’de öne çıkmış ve Holo’nun misyonuna Türkiye’den yüz binlerce kişi inanmıştır. Nitekim HOT Coin, 2021 yılında yaklaşık 100 kat artarak eski ve sabırlı yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başarmıştır.

Ancak son yıllarda merkeziyetsizlik, metaverse ve NFT gibi trendlerin yükselmesi ve kripto para piyasasına çok sayıda yeni ve iddialı projenin dahil olması HOT’ın popülaritesinin düşmesine neden olmuştur. Ayrıca Holo “interneti dönüştürme” vaadi gerçeğe dönüştüremedikçe kripto para, adım adım popülerliğini kaybetmiştir.

HOT Coin Eski Günlerine Dönebilir mi?

En sonda yazacağımızı, en başta yazalım. Eğer yeterince sabırlıysanız HOT Coin’in fiyatı eski günlerine dönebilir.

Çünkü Holo, kendisini destekleyen devasa bir topluluğa sahiptir. Bu topluluk dağılmadığı müddetçe fiyatın her zaman yukarı gitme potansiyeli bulunur.

Holochain, son yıllarda geliştirme çalışmalarının sürdürülmediği yönündeki eleştirilere maruz kalsa da Holo topluluğu, projeyi benimsemeye devam eder.

Her ne kadar eskisi kadar sadık ve ateşli olmadıkları görülse de dünyadaki HOT Coin topluluğunun önemli bir kısmı Türkiye’dedir.

Dolayısıyla kripto para piyasasının bir sonraki yükseliş döneminde HOT Coin tekrar yatırımcısını mutlu edebilir. Bunun tek istisnası, yatırımcıların artık Holo’dan tamamen ümidini kesmesiyle gerçekleşir.

HOT Coin 1 Dolara Ulaşabilir mi?

Yabancı forum sitelerinde Holo için 1 dolar hedefinin dillendirildiği görülür. Fakat tarihi zirve fiyatı yaklaşık 3 cent olan bir coin için 1 dolar hedefi, gerçeklikten uzaktır.

Ayrıca dolaşan HOT Coin miktarının 173 milyar dolar olması, HOT Coin’in 1 dolar olması durumunda, 173 milyar dolarlık piyasa büyüklüğüne işaret eder. Bu da Holo’nun ilk 10 kripto para arasına girmesi anlamına gelir.

Hot Coin, en iyi kripto paralar arasında gösterildiği ve en popüler olduğu zamanlarda bile bunu başaramamıştır. Günümüzde kripto para piyasasında yüzlerce yenilikçi ve başarılı proje varken Holo’nun bunu başarması, imkansıza yakındır.

HOT Coin İçin En Akla Yatkın Fiyat Tahmini Ne?

Kripto para yatırımcılarının çoğunluğu yükseliş dönemlerinde, fiyatın hızla yükseldiğini görünce FOMO’ya kapılır ve kendilerinin büyük bir yatırım fırsatını kaçırdığını düşünür.

thumbnail
İlginizi çekebilir
FOMO (Fear Of Missing Out) Nedir?

Fakat makul olan, fiyat önceden belirlenmiş hedefe geldiğinde satışı gerçekleştirmek ve kar elde etmektir. Aksi halde fiyat, aynı hızla geri dönebilir ve yatırımcılar zarar edebilir.

O halde Holo için bir hedef fiyat belirlemek ve o fiyatı beklemek akıllıca bir yatırım stratejisidir.

HOT Coin’in geçmiş performansı izlendiğinde, önceki fiyat zirvesinin yaklaşık 3 cent olduğu görülür. Yani olası bir yükseliş döneminde fiyat zirvesi olan 3 cent, akla yatkın bir fiyat hedefidir.

Uzun süredir ilk 100 kripto para içerisinde yer alan HOT Coin için bir diğer senaryo, Holo’nun kendi performansını katlayarak kripto piyasasındaki ilk 50 coin arasında girmesidir.

Böyle bir durum gerçekleşirse ve kripto para piyasasının toplam değeri 2021 yılında olduğu gibi tekrar 2 trilyon doları aşarsa, HOT Coin’in 9 cent’e kadar yükselme potansiyeli bulunur.

HOT Coin’in Geleceği Hakkında En Çok Merak Edilen 5 Soru

1.    Holo 1 dolara ulaşır mı?

Holo’nun 1 dolara ulaşması, kripto para piyasasındaki ilk 10 coin’den bir tanesi olması anlamına gelir. Bu, 2017 yılından beri aktif olan ve günümüzde popülerliğini yitirmeye başlayan HOT Coin için pek olası değildir.

HOT Coin, özellikle 2017, 2018 ve 2019 dönemlerinde bugüne kıyasla çok daha popüler olmasına rağmen hiçbir zaman ilk 10 kripto para arasına girememiştir.

2.    HOT Coin’in bir geleceği var mı?

Bazı yabancı ve etkin kripto para kaynaklarında Holo, hala bir gem coin olarak gösterilir. Ayrıca Holo, Türkiye’de de büyük bir destekçi topluluğuna sahiptir. Yani Holo’nun geleceğine inanan yüz binlerce yatırımcısı vardır.

Böylesine güçlü bir topluluk desteğine dayanan HOT Coin’in bir geleceğinin olmadığını söylemek yanlış olur. Ancak uzun vadede Holo, beklentileri karşılayamazsa bütün topluluğunu ve destekçilerini hızla kaybedebilir.

3.    HOT Coin iyi bir yatırım mı?

20 binden fazla kripto para varken ve her yıl yüzlerce yenilikçi ve rekabetçi proje kripto para piyasasına girerken 2017 yılında ortaya çıkan ve kayda değer bir başarı gösteremeyen HOT Coin’in iyi bir yatırım olduğu söylenemez.

Fakat Holo’nun eski olması ve en 5 yıla dayanan geçmiş fiyat performansının takip edilebilmesini HOT Coin’i teknik analiz yapan kripto para yatırımcıları için iyi bir yatırım haline getirebilir.

4.    Holo için 2025 fiyat beklentisi nedir?

Eğer 2025 yılı kripto para piyasalarının yükselişte olduğu bir yıl olursa Holo, önceki fiyat zirvesi olan 3 cent’e ulaşabilir. Hatta kripto para piyasası yeni bir hacim rekoru kırarsa HOT Coin, önceki fiyat zirvesini bir iki kat yukarı taşıyabilir.

Ancak 2025 düşüş dönemi olursa Holo’nun zirve fiyatından 15 kat daha düşük fiyata sahip olması da mümkündür.

5.    Holo için 2030 fiyat beklentisi nedir?

2030 yılında kripto para piyasasının yaklaşık 5 trilyon dolarlık büyüklüğe ulaşması beklenir. Bu, Holo’nun 2030 yılına kadar zirve fiyatını birkaç kat yukarı taşıyabileceği anlamına gelir.

En kötü senaryoda ise Holo, topluluğunun desteğini kaybederek tamamen yok olabilir. Bütün kripto paralarda böyle bir riskin olduğu ancak eski ve yol haritasını gerçekleştiremeyen kripto paralarda bu riskin daha yüksek olduğu unutulmamalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir