ICP Coin Geleceği: 2030’da 750 Dolar Olur mu?

Bu analizimizde, Internet Computer projesinin kripto parası ICP Coin'in fiyatının 2030 yılında 750 dolar olma ihtimalini ele alıyoruz.

ICP Coin geleceği nasıl?
ICP Coin geleceği nasıl?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son süreçte 3,5 dolara kadar düşen ICP Coin’in tekrar 750 dolara ulaşıp ulaşmayacağını değerlendirmek birçok kişi için çılgınlık olabilir. Ancak piyasaya sürüldüğünde değeri 750 dolar olduğu düşünülürse ICP Coin geleceği daha da merak uyandırıcı bir hal alır ve doğal olarak başlıkta yer alan sorular ve çok daha fazlası yatırımcının aklına gelebilir.

Öncelikle şunu ifade etmek gerekir ki bir kripto paranın fiyatının 750 dolardan 3,5 dolara kadar düşmesi başlı başına büyük bir sorundur ve bir şeylerin yolunda gitmediğini gösterir.

O halde öncelikle nelerin yolunda gitmediğini anlamak ve bu kripto projesinin mevcut sorunlarının farkında olmak gerekir.

Aksi halde yatırımcılar görmezden geldikleri noktalar nedeniyle iflasın eşiğine bile gelebilir.

Internet Computer Başarılı Bir Proje mi?

Her şeyden önce Internet Computer projesini değerlendirmek gerekir çünkü ICP Coin bu projenin kripto parasıdır.

Dolayısıyla Internet Computer projesinin başarısı doğrudan ICP Coin’in fiyatını etkiler.

Bu projenin iki temel iddiası vardır:

  • Hız
  • Sınırsız kapasite

Hatta projenin hız iddiası öylesine büyüktür ki proje ilk ortaya çıktığında “internet hızında çalışan blok zinciri” olarak pazarlanmıştır.

Nitekim bu pazarlama çalışmaları başarıya ulaşmış ve Internet Computer projesi büyük bir beklenti yaratmıştır. Ayrıca projenin İsviçre merkezli olması beklentileri arttırmıştır.

Her ne kadar başarılı bir proje olarak değerlendirilebilecek olsa da günün sonunda Internet Computer projesinin beklentileri karşılayabildiği söylenemez.

ICP Coin’in Zirve Fiyatının 750 Dolar Olmasının Altındaki Gerçek

ICP Coin’in ilk piyasaya sürüldüğü tarihte 750 dolar olarak fiyatlandığı görülür. Ancak 300 milyona yakın arzı nedeniyle böyle bir fiyatlanmayı anlamak bir hayli zor olabilir.

Aslında yanıt oldukça basittir: ICP Coin berbat bir token dağılımıyla piyasaya sürülmüş ve süreci kötü yönetmiştir.

Ayrıca proje çalışanlarının borsalara 2 milyar dolar değerinde ICP aktardığına dair haberlerin çıkması yatırımcıları ürkütmüştür ve ICP fiyatı hızla önce yarıya, sonra da üçte birine düşmüştür.

Nihayetinde ICP Coin açılış fiyatından bugüne 200 kattan fazla değer kaybetmiştir.

Bu nedenle ICP Coin için 750 dolarlık fiyatlama uzun sürmemiştir ve çok sayıda yatırımcı bu fiyatlama hareketinin hiçbir zaman gerçek bir temele dayanmadığını düşünür.

ICP Coin Fiyatı Tekrar 750 Dolar Olur mu?

Bu kripto paranın tekrar 750 dolarlık fiyata ulaşması mümkün görülmez. Çünkü ICP ekibi en başından beri süreci çok kötü yönetmiştir ve yatırımcılarını çok korkutmuştur.

Ayrıca 300 milyona yakın arzıyla bu kripto paranın fiyatının 750 dolara ulaşması matematiksel olarak da mümkün değildir.

Bundan dolayı ICP yatırımcısı, ICP ekibi gelecekte hangi hamleleri yaparsa yapsın bu kripto paranın tekrar eski zirvesine ulaşamayacağının farkında olmalıdır.

Çok yüksek fiyattan ICP Coin alan yatırımcılar ise kripto para piyasasındaki bir sonraki yükseliş dönemini bekleyerek makul bir çıkış senaryosu yaratabilir.

ICP Coin Fiyatı Tekrar 100 Dolara Ulaşır mı?

100 dolarlık fiyat beklentisi bile bu kripto para için büyük bir beklentidir ve gerçekleşmesi çok ama çok zor bir ihtimaldir.

Çünkü ilk yatırımcılarının güvenini kaybeden kripto paraların toparlanması ve tekrar büyük işler başarması oldukça zordur.

Piyasa koşulları ne olursa olsun böyle bir kripto paranın tekrar yüz dolara doğru yükselmesi ve piyasa değeri açısından ilk on kripto para arasına girmesi bu nedenle imkan dahilinde görülmez.

Ancak bu durum ICP Coin’den çıkış yapmak isteyen yatırımcıların bir daha hiç fırsat bulamayacağı anlamına gelmez.

Bitcoin’in tekrar yükselişe geçmesi ve yeni bir fiyat rekoru kırması ICP’den çıkış yapmak isteyen yatırımcılara fırsat verebilir.

ICP Coin Hakkında En Sık Sorulan Sorular

1.   2023 yılında ICP Coin iyi bir yatırım mı?

ICP takımı hakkında çıkan şaibeli haberler nedeniyle 2023 yılında ICP Coin’in iyi bir yatırım olduğu düşünülmez.

2.   ICP Coin fiyatı tekrar yükselir mi?

Kripto para piyasısının tekrar yükselişe geçmesiyle ICP Coin fiyatı da yükselişe geçebilir. Ancak bu yükselişin, önceki fiyat zirvesine kadar sürmesi beklenmemeli ve kısıtlı olacağı bilinmelidir.

3.   ICP Coin fiyat çöküşünün sebebi ne?

Bu kripto paranın fiyatının çökmesinin sebebi ICP takımı hakkında ortaya çıkan şaibeli haberlerdir.

Söz konusu haberler yayılmaya başladığı andan itibaren ICP Coin sürekli değer yitirmiştir.

4.   2025 yılında ICP Coin fiyatı ne kadar olur?

2025 yılında ICP Coin fiyatının 20 dolar ile 30 dolar arasında olması beklenir.

5.   2030 yılında ICP Coin fiyatı ne kadar olur?

2030 yılında ICP Coin fiyatının 50 doları aşması beklenir.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir