Kripto Paraların Geleceği Var mı?

Kripto para yatırımlarına yeni başlayacak olan insanların kafasını kurcalayan sorulardan bir tanesini sizler için cevaplamaya çalıştık!

Kripto Paraların Geleceği Var Mı?
Kripto Paraların Geleceği Var Mı?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Paraların Geleceği Var mı? Kripto para piyasası ile yakından ilgilenenler bilirler ki özellikle son 3 yıl içerisinde sayısız coin piyasaya sürülmüştür. Bazıları piyasada yok olup giderken bazıları da kendinden emin bir şekilde kaybolup gitmişlerdir. Bir coin artarsa ve yatırımcısı kazanırsa elbette ki burada sorun yoktur. Ancak sorun tam tersi bir durum olduğunda başlamaktadır.

Bu gibi coinlerden uzak durmak ve hiç bulaşmamak belki de en iyisidir. Çünkü bu coinler ponzi benzeri sistemler şeklinde piyasaya sürülmektedir. Peki, bu nasıl olmaktadır? Burada coinin yaratıcısı eğer kötü niyetli ise coini pumplama işlemi yani fiyatını şişirme işlemi yapmaktadır. Bu gerek reklamlar sayesinde gerekse arzı azalma şeklinde gerçekleşebilmektedir. Sonrasında ise belirli bir değerden sonra yatırımcı bu noktaya çekilmekte ve coinin fiyatı aniden aşağıya düşmektedir. Bu sayede yatırımcının parası bir nevi elinden hızlı bir biçimde alınmış olmaktadır.

Kripto Paraların Geleceği
Kripto paraların geleceği var mı?

Kripto paraların geleceği var mı?

Kripto paraların geleceği var mı? Net bir cevabı hala yok ama belki de ilerleyen yıllarda kağıt paranın bile yerini alabilecek güçte olduğunu düşünen insan sayısı da oldukça yüksek. Ancak hangi coine ne kadar yatırım yapılması gerektiğinin bilinmesi ya da ölü doğmuş olarak tabir edilen coinlere yatırım yapılmaması en iyisidir.

Meraklısına : Piyasa Değerine Göre En iyi Metaverse Coinleri

Hangi coin güvenilir nasıl anlarım?

Belirli başlı coinler artık kullanıcı güveni kazanmış durumdadır. Bu coinlerin yanında birçok altcoin de türemiş olması ve bazı altcoinlerin kullanıcılarına ciddi paralar kazandırması yatırımcının buraya da yönelmesine neden olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken husus ilgili coine yatırım yapılmadan önce kısa bir araştırma yapılması kulaktan dolma bilgilerle hareket edilmemesidir. Bazı coinler oyun jetonu bazıları ise blok zinciri oluşturmada iyidir. Hangisinin ilerleyen yıllarda üzerine çok koyacağı dikkatlice araştırılmalı ve yatırımlar bu doğrultuda şekillendirilmelidir.  

Çok kolay bir şekilde paranızdan olabilirsiniz!

Örneğin son zamanlarda oldukça popüler olan Squid Game dizisinin ardından hemen bu dizinin coini piyasaya sürülmüştür. Diziden zaten bu isme sempatisi olan insanlar ise Squid coine adeta hücum etmişlerdir. Ve bu coinin değeri de gerçekten bir gün içerisinde 4-5 katına kadar çıkmıştır. Bu arada forumlarda ya da çeşitli platformlarda coinin daha da artacağı ve en az 100 kat değerleneceği üzerine manipülatif açıklamalar yapılmaktadır. Sonrasında ise kripto para birimi yatırımcılarının, “altından halıyı çekmek” şeklinde tanımladığı dolandırıcılık yöntemi gerçekleştirilmiş ve kripto para bir anda dibe vurdurulmuştur. Burada büyük bir vurgun yapılmış ve yatırımcılar mağdur edilmiştir.

Ancak bu andan itibaren buraya yatırım yapanların yapacakları hiçbir şey kalmamıştır. Olay örgüsüne bakılınca dünya çapında popüler olan bir dizi ve çok sükse yapacağı düşünülen bir yatırım aracı olarak piyasaya sürülmesi söz konusudur. Ancak burada asıl dikkat edilmesi gereken popüler olan bir konunun kullanılarak yatırımcılara büyük bir vurgun yapılmasıdır. Squid coin bir günde dibe çökertilerek alım satımları durdurulmuş ve piyasadan yok olup gitmiştir. Coinin satışını yapanların bir günde kazandıkları para ise dudak uçuklatacak cinstendir: 3.38 milyon!

Coinbase’de 100$ yatırımınıza 10$ kazanmak için tıklayınız.

Bu ve bunun gibi geleceği olmayan yatırımlara yönelmek sizlere para kazandırmaz aksine para kaybettirir. Ancak aksine BTC, ETH, XRP, TRX, DOT gibi sağlam temellere dayandırılan coinlere yatırım yapmak size her zaman kazandıracaktır. Kısa vadede öngörülmeyen kayıplar olsa da bu coinler uzun vadede her zaman size kazandıracaktır. Ancak tam tersi şişirme coinler kısa vadede size kazandırsa da uzun vadede mutlaka kaybettirecektir. Burada yatırımcıya verilebilecek en güzel tavsiye ise bu şişirme tabir edilen coinlere sizi üzmeyecek rakamlar yatırmak ve 1 ya da 2 gün o coinde kalarak vur kaç yapmak olacaktır.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir