Kriptoda Scalping Nedir? Nasıl Yapılır?

Scalping Nedir
Scalping Nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptoda Scalping Nedir? Nasıl Yapılır? soruları çok merak ediliyor. Scalping’in arkasındaki temel fikir, varlığınızı küçük bir süre elde tutmak ve ilk fırsatta satmaktır. Ana özelliklerden biri, bir tüccarın tekrar tekrar meydana gelen bir model keşfetmesinin çok karlı olabilmesidir.

Ancak kafanız karışmamalı ve bunun kolay bir iş olduğunu düşünmemelisiniz. Kriptoyu ölçekleme, yüksek düzeyde karmaşıklık içerdiğinden yeni başlayanlar için önerilmeyen bir stratejidir.

Genel olarak, scalping kripto konusunda iyi bir anlayışa sahip olmak istiyorsanız, genel olarak scalping felsefesine aşina olmalısınız. Ama her şeyi en baştan alalım.

Scalping Nedir?

Scalping bir teknik olarak, ticaret piyasasında uzun yıllardır kullanıldığı için yeni bir şey değil. Daha sonra, birisinin scalping kripto stratejisini anlaması için, genel olarak scalping’e en az bir kez hızlıca bakmak akıllıca olacaktır.

Büyük resmi anladıktan sonra, kripto para ticareti ile bağlantı çocuk oyuncağı olacaktır. İşte bazı açıklama kilit noktaları: Ölçeklendirme, değerdeki küçük değişimlerden kâr elde etmeye ve yeniden satıştan hızlı kâr elde etmeye odaklanan bir ticaret yöntemidir.

Scalping
Scalping

Bu stratejinin karlı olması için, tüccarların planlarına bağlı kalmaları ve anlık alım ve satım kararları almamaları bir ön koşuldur, çünkü büyük bir kayıp birçok küçük kazancı ortadan kaldırabilir.

Karlı bir scalper, kaybeden esnafa karşı çok daha yüksek bir kazanma yüzdesine sahip olacaktır. Bir scalper’ın günde büyük miktarda alım satım yapması çok yaygındır. Genel olarak, scalping ticaretinin sağladığı kâr yüzdesi genellikle %1’den düşüktür. Bu noktada, kriptoda scalping’in nasıl çalışacağı iyi anlaşılacaktır.

Scalping Yeni Başlayanlar İçin İyi Mi?

Düz ve net bir cevap hayır olacaktır. Scalping, yüksek düzeyde karmaşıklık içerdiğinden, yeni başlayanlar için hiç iyi bir strateji değildir.

İleri düzeyde zorluk olarak kabul edilmesinin nedenlerinden bazıları şunlardır:

  • Sadece kripto piyasası hakkında derinlemesine bir farkındalık ve anlayış gerektirmez, aynı zamanda değişim platformlarında deneyim gerektirir.
  • Derin bilgi ve teknik analiz uygulama becerisi gerektirir çünkü teknik analiz uygulamazsanız başarılı olmanız neredeyse imkansızdır.
  • Kişinin doğru kararı verebilmesi için duygularını kontrol etme deneyimine ve becerisine sahip olması gerekir.

Bu, her ticaret stratejisinin talep ettiği bir beceridir, ancak scalping ile bir zorunluluktur çünkü işlemler neredeyse gerçek zamanlı olarak gerçekleşir ve hataya yer yoktur.

Benzer Yazılar
blockchain
Blockchain Nedir?

Scalping Yasadışı Mı?

Kriptoyu ölçeklendirmek tamamen yasaldır. Yasal olmasına rağmen bazı borsalarda izin verilmeme ihtimali var. Bunun nedeni, scalping’in, bazı sistemlerde çok fazla baskıya neden olabilecek, küçük bir zaman diliminde çok sayıda işlem yapmayı içermesidir.

Bu nedenle, Kripto scalping tamamen yasal olsa da bazı kripto borsaları, platformlarının sorunsuz işlevini korumak için yasaklamayı seçebilir.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir