LINK Coin Geleceği: İyi Bir Yatırım mı?

Bu analizimizde kripto para marketinin demirbaşlarından, Chainlink projesinin kripto parası LINK Coin'in geleceğini inceliyoruz.

LINK Coin geleceği
LINK Coin geleceği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

LINK Coin geleceğini değerlendirirken aslında başlıktaki soruya net bir yanıt vermek mümkün değildir. Çünkü bazı yatırımcılar en kötü yatırımı bile günün sonunda karla kapatabilir ve iyi bir yatırıma dönüştürebilir.

Ancak LINK ile ilgili Google aramalarına bakınca en fazla aramanın “LINK iyi bir yatırım mı?” sorusuyla gerçekleştirildiği görülür. Demek ki yatırımcıların birçoğu, bir kripto paranın iyi ya da kötü bir yatırım olduğu konusunda peşin hükümlüdür.

Eğer bakış açımızı biraz genişletmeyi denersek şu gerçeğin farkına kolayca varabilirsiniz: Varlığı itibarıyla iyi ve yatırım yapmaya değecek bir kripto para yoktur. Gösterdiği performans ve gelecek öngörüsü bakımından iyi ve kötü kripto paralar vardır ve hiçbir kripto para, sonsuza dek saklanmaya değmez. Hatta Bitcoin bile!

LINK Coin 2023 Yılında İyi Bir Yatırım mı?

Giriş kısmında da ifade ettiğimiz üzere bir kripto para yatırımı yaparken kilit konu, o kripto parayı satarken mutlu olup olmadığınızdır.

Bu çerçevede LINK Coin hiç şüphe yok ki geçmişte çok fazla insanı mutlu etmiştir ve gelecekte de bu kripto paranın çok fazla insanı mutlu etmesi beklenir.

Peki 2023 yılında LINK Coin yatırımı yaparak gelecekte mutlu olma ihtimaliniz ne kadar?

Birçok kişi tarafından kripto para piyasasının demirbaş kripto paraları arasında olduğu değerlendirilen LINK Coin’in gelecek yıllarda 2023 yılının ilk aylarındaki fiyatına kıyasla çok daha değerli olması beklenir.

Yani yeterince sabırlı davranmanız koşuluyla 2023 yılı LINK Coin yatırımı yapmak için kötü bir yıl değildir.

LINK Coin Hedef Fiyatı: 100 Katına Çıkar mı?

En kötü günlerinde bile 3 milyar dolara yaklaşan piyasa değeriyle LINK Coin fiyatının 100 katına çıkmasını beklemek hayalciliktir.

Bu kripto para bir GEM coin değildir, yani fiyatının kısa süre içinde yüzlerce kat artması mümkün değildir.

Fakat yatırımını birkaç kat yukarı taşımak isteyen ve doğru zamanda LINK Coin alan yatırımcılar, bu amaçlarını bu kripto parayla başarabilir.

Dolayısıyla alış fiyatını ve satış hedefini doğru belirleyen kişilerin LINK Coin’i olumlu bir kripto para olarak değerlendirmesi gayet normalken bu değerlendirmeyi doğru yapamayan ve büyük beklentiler içine giren kişilerin para kaybetmesi daha olasıdır.

LINK Coin Tekrar 50 Dolar Olur mu?

Tarihi fiyat zirvesinin 50 dolar olması, LINK Coin’in tekrar 50 dolar olması yönünde büyük bir beklenti oluşturur.

Ve kripto tarihine bakıldığında bu tür beklentilerin çok ama çok büyük bir ihtimalle gerçeğe dönüştüğü görülür.

Bu nedenle Chainlik projesi takımı gelecekte çok büyük bir hata yapmazsa LINK Coin’in 50 dolarlık fiyatı tekrar görmesinin mümkün olacağı söylenebilir.

Fakat bu tür büyük beklentiler genellikle uzun yıllar alır. Bu nedenle kısa vadede LINK Coin fiyatının 50 doları aşacağı beklentisi, yatırımcıları büyük bir hayal kırıklığına uğratabilir.

LINK Coin 100 Dolar Olur mu?

Fiyatının 100 dolar olması, LINK Coin’in yaklaşık 40-50 milyar dolar büyüklüğünde bir piyasa değerine ulaşması anlamına gelir.

Bitcoin çok iyi bir performans gösterip 100 bin doları aşsa ve piyasa hızla yükselmeye başlasa bile LINK Coin için 100 dolar hedefi gerçekleşmesi oldukça zor bir hedeftir.

Yine de uzun vadede bu hedefin asla gerçekleşmeyeceği söylenemez. Çünkü kripto para piyasasının gelecek yıllarda hızla büyüyeceğine dair beklentiler sürer.

Bu beklentinin gerçekleşmesi, LINK gibi geniş yatırımcı kesimleri tarafından kabul görmüş kripto paraların da büyümesi anlamına gelir.

Dolayısıyla böyle bir beklentiyi önümüzdeki on yıllık zaman dilimine yaymak yanlış olmaz. Ancak on yılın kripto para piyasası için çok uzun bir zaman dilimi olduğu ve bu süreçte yatırımcıların her ihtimale karşı hazırlıklı olması gerektiği unutulmamalıdır.

Öyle ki bugüne kadar en güvenilir kripto paralar arasında görülen birçok kripto para iflas etmiştir ya da dolandırıcılık skandallarıyla gündeme gelmiştir.

LINK Coin Hakkında En Çok Sorulan 5 Soru

1.   Chainlink kurucusu kim?

Chainlink kuruculaır Sergey Nazarov ve Steve Ellis’tir. 2015’te geliştirilme çalışmaları başlayan proje 2027 yılında piyasaya sürülmüştür.

2.   LINK Coin 2023 yılında iyi bir yatırım mı?

LINK Coin’in, beklentilerini doğru yöneten yatırımcılar için 2023 yılında iyi bir yatırım olduğu söylenebilir.

3.   LINK 2025 yılında ne kadar olur?

LINK Coin fiyatının, 2025 yılında 25 dolar ile 50 dolar arasında şekillenmesi beklenir. Ancak kripto para piyasası sürprizlere açıktır ve 2025 yılı olası bir düşüş dönemine denk gelirse LINK Coin fiyatı birkaç dolara kadar düşebilir.

4.   LINK Coin önümüzdeki 5 yıl içinde ne kadar olur?

Önümüzdeki beş yıl içinde LINK Coin fiyatının tarihi fiyat zirvesi olan 50 doları aşması beklenir. Yatırımcılar 50 dolarlık fiyat seviyesini LINK Coin için oldukça iyi bir seviye olarak değerlendirilmeli ve mutlaka bu seviyeden kar almayı düşünmelidir.

Çünkü önümüzdeki 5 yıl içinde LINK Coin’in 100 dolara doğru hareketlenmesini beklemek doğru olmayabilir.

5.   LINK Coin 2030 yılında ne kadar olur?

2030 yılına kadar LINK Coin fiyatı 50 dolar ile 75 dolar arasını görebilir. Yine de her kripto para, uzun vadede ciddi riskler barındırır ve bazen en güvenilir kripto paraların bile çeşitli nedenlerle piyasadan silindiği görülür. Bu nedenle yatırımcıların uyarı niteliğindeki bu detayları kaçırmaması gerekir.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir