LRC Coin Geleceği: 10 Dolar Kapısı Aralanır mı?

Bu yazımızda, kullanıcılarına merkeziyetsiz borsalar arasında çapraz ticaret yapma imkanı sağlayan Loopring ağının kripto parası LRC Coin'in geleceğini ele alıyoruz.

LRC Coin geleceği nasıl?
LRC Coin geleceği nasıl?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Loopring ağı ve LRC Coin, en büyük çıkışını 2021 yılında yapan kripto para projeleri arasındadır. Daha önce 2018 yılında fiyatı 1 doları aşan kripto paranın, 2021 yılında 3 buçuk dolara yaklaştıktan sonra 25 cent’e düştüğü görülür. Peki LRC Coin’in geleceği parlak mı? Tekrar 20 kat yükselme ihtimali var mı?

LRC Coin’in geleceğini doğru yorumlayabilmek için öncelikle bir layer-2 projesi olan Loopring’in ne olduğuna, nasıl bir işlev yerine getirdiğine ve sürdürülebilir bir proje olup olmadığına göz atmak gerekir.

Merkeziyetsiz finansa ilgi duyan kişiler için önemli ve nispeten yenilikçi bir proje olan Loopring, son yıllardaki fiyat kaybına rağmen günümüzde hala en büyük yüz kripto para arasında yer alır.

Loopring Başarılı Bir Proje mi?

Loopring, merkeziyetsiz bir borsadan çok daha fazlasıdır. Kendi ağına gönderilen emirleri ortak bir havuzda toplayar ve çok sayıdaki merkeziyetsiz borsanın emir defteri aracılığıyla doldurur.

Yani borsalar arasında çapraz işlem gerçekleştirerek daha büyük bir pazarda daha karlı işlemler yapmaya yarar.

Ayrıca hem merkeziyetsiz ve hem de merkezi borsalar dilerlerse Loopring’in altyapısını kullanabilirler.

Bu yönleriyle Loopring merkeziyetsiz finansın atağa geçtiği 2021 yılında oldukça fazla gündeme gelmiş ve ilgi çekmiştir. Aynı yıl LRC Coin fiyatı 3 buçuk doların üzerine çıkarak tarihin en yüksek seviyesine ulaşmıştır.

Aslında LRC Coin’in fiyatından bağımsız olarak Loopring’in başarılı bir proje olduğu söylenebilir. Ancak çok fazla rakibi olduğu ve çok da büyük bir teknoloji içermediği, bu nedenlerle de dezavantajlı olabileceği unutulmamalıdır.

Loopring’in ve LRC Coin’in Bir Geleceği Var mı?

Her ne kadar Loopring’in başarılı olduğunu ifade etsek de bu tür projelerin çok fazla ve başarılı rakiplerinin olabileceği gözden kaçırılmamalıdır. Buna ek olarak çok da büyük bir teknoloji içermezler.

Dolayısıyla piyasada tutunabilmeleri için ya çok fazla son kullanıcı tarafından kullanılmaları ya da çok büyük borsalarla iş birliği yapmaları ve altyapılarını büyük borsalarla paylaşarak gündeme gelmeleri gerekir.

Bu iki seçenek mümkün olmadığı ve Bitcoin de yükselişe geçmediği takdirde Loopring’in gündeme gelmesi ve LRC Coin’in yükselmesi mümkün değildir.

Peki bu seçenekler olası mı?

Merkeziyetsiz borsaların çokluğu, daha karlı bir alışveriş gerçekleştirmek isteyen kişilerin Loopring gibi çapraz ticaret platformlarına yönelmesine neden olduğu için Loopring’in gelecekte de kullanılacağı ve bir geleceğinin olduğu söylenebilir.

Fakat her durumda beklentileri doğru yönetmek Loopring projesi ile LRC Coin’in maksimum potansiyelini doğru tespit etmek gerekir. Aksi durumda hayal kırıklığına uğramak işten bile olmaz.

LRC Coin 10 Dolar Olabilir mi?

LRC Coin fiyatının 10 dolar olması mümkün olabilir. Fakat hangi senaryoda?

Bitcoin 50 bin doların altındayken böyle bir senaryo gerçekçi değildir.

Eğer ileride Bitcoin’in 100 bin dolara doğru hareketlendiğini konuşursak ve Loopring platformu çok büyük iş birlikleriyle gündeme gelirse 10 dolarlık fiyat konuşulabilir.

Yine de LRC Coin’in 10 dolar olması kolay ve hızla gerçekleşebilecek bir ihtimal değildir. Çünkü bu fiyat, LRC’nin piyasa değerinin 10 milyar doları aştığı anlamına gelir ki böyle bir piyasa değerine ulaşmak hiçbir proje için kolay sayılmaz.

Bundan dolayı 10 dolar ihtimali sadece çok uzun vadede ve kripto para piyasası için işlerin yolunda gittiği durumlarda ciddiye alınmalıdır.

LRC Coin En Fazla Ne Kadar Olabilir?

Dolaşımdaki arzı, geçmiş fiyat performansı ve yerine getirdiği işlev incelendiğinde LRC Coin’in önümüzdeki on yıl boyunca en fazla 10 dolar seviyelerini görebileceği tahmin edilebilir.

Çünkü on dolarlık fiyat, yaklaşık 10 milyar dolarlık piyasa değeri anlamına gelir ki bu tür bir proje için böyle bir piyasa değerinin mümkün olduğu söylenebilir.

Ancak olabilecek en yüksek seviyeyi hedefleyerek yatırım yapmanın yatırımcılar için stratejik bir hata olabileceği unutulmamalıdır.

Ayrıca uzun vadede şu an öngörülemeyen riskler söz konusu olabilir ve LRC Coin fiyatı beklentilerin çok altında kalabilir.

LRC Coin’in Geleceği Hakkında En Fazla Sorulan 5 Soru

1.    2023 yılında LRC Coin iyi bir yatırım mı?

Loopring başarılı bir ağ olsa da binlerce altcoin’in olduğu 2023 yılında LRC Coin’in iyi bir yatırım olduğunu söylemek bir hayli zordur.

Ancak merkeziyetsiz projelere yatırım yapmakta kararlı kişilerin sepetlerinde çapraz ticarete izin veren ağların kripto paralarını bulundurmalarının doğru bir karar olacağı söylenebilir.

2.    LRC Coin tekrar yükselir mi?

Bitcoin’in yükselmesiyle birlikte LRC Coin’in de tekrar yükselmesi ve yeni bir fiyat zirvesine ulaşması mümkündür.

3.    LRC Coin 100 dolar olabilir mi?

LRC Coin’in 100 dolar olma ihtimali yoktur ve böyle bir beklenti akılcı ve mantıklı değildir.

4.    2025 yılında LRC Coin ne kadar olur?

2025 yılında kripto paraların bir yükseliş dönemine girmesi ve LRC Coin fiyatının önceki fiyat zirvesini aşması beklenir.

5.    2030 yılında LRC Coin ne kadar olur?

2030 yılına kadar LRC Coin mevcut fiyat zirvesini ikiye katlama potansiyeli barındırır ancak LRC Coin’in bu potansiyelini gerçekleştirememe olasılığı göz ardı edilmemelidir.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir