OMG Coin Geleceği: 100X Yapar mı?

Bu analizimizde, OmiseGo ismiyle de bilinen ve Ethereum tabanlı bir ölçeklendirme çözümü olan OMG Network’ün kripto parası OMG Coin’in geleceğini tartışıyoruz.

OMG Coin geleceği nasıl?
OMG Coin geleceği nasıl?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ETH ve ERC20 kriptolarını Ethereum ağına kıyasla daha hızlı aktarmaya yarayan OMG Network projesi özgün bir ölçeklenme çözümü sunar. Peki bu çözüm, OMG Coin’in 100X yapmasını sağlar mı, OMG Coin geleceği nasıl?

Kripto paraların yüzde doksanı 2018 yılında ulaştığı fiyat zirvesini 2021 yılında tazelemeyi başarmıştır.

Fakat OMG Coin gibi bazı projeler bunu başaramamıştır ve kripto para piyasasının 2021 yılındaki kuvvetli yükselişini es geçmek geçmiştir.

OMG Network Başarılı Bir Proje mi?

OMG Network kurulduğu yıl olan 2018’de oldukça vizyoner bir proje olarak piyasaya sürülmüştür. Yatırımcılar OMG Network’ün Etherum ağına hız ve fiyat açısından önemli bir katkı sunduğunu düşünmüştür.

Ancak zaman içinde Ethereum ekibinin yaptığı geliştirmeler sonucu OMG Network’e duyulan ihtiyaç azalmıştır.

Sonuç olarak OMG Network varlık amacını kaybetmeye başladığı için olumsuz şekilde fiyatlanmaya başlamıştır.

Ayrıca Ethereum’daki geliştirmeler devam ettikçe OMG Network’ün aynı şekilde olumsuz fiyatlanma riski bulunur.

Bu nedenle Ethereum ekibinin geliştirme çalışmaları da hesaba katıldığında OMG Network’ün çok daha başarılı bir altyapıya sahip olduğu söylenemez.

OMG Coin Fiyatı 1 Doların Altına İner mi?

2018’in ilk çeyreğinde piyasaya sürüldükten sonra OMG Network, sadece birkaç ay içinde 50 cent’ten 22 dolara kadar yükselmeyi başarmıştır.

Sonraki süreçte fiyatı tekrar 50 cent’e kadar gerileyen proje 2021 yılındaki kuvvetli yükseliş döneminde eski fiyat rekorunu geçememiştir.

Bunun en büyük sebebi Ethereum ekibinin zaten ağdaki gerekli geliştirme çalışmalarını yürütmeleri sonucu OMG Network’e duyulan ihtiyacın azalmasıdır.

Yine bunun bir sonucu olarak OMG Network fiyatı 1 dolara kadar gerilemiştir ancak henüz 1 doların altına sarkmamıştır.

Kurulduğu tarihten itibaren sadece 2020 yılında kıs bir dönem 50 cent’e kadar gerileyen OMG Network fiyatının hızla kendisini tekrar 1 doların üzerine attığı görülür.

Fakat zamanla OMG Network’ün varlık amacını yitirmesi OMG Coin’in 1 doların altında fiyatlanmasına neden olabilir.

Dolayısıyla henüz gerçekleşmese de böyle bir risk söz konusudur.

OMG Coin Tekrar 25 Dolara Yükselir mi?

OMG Coin’in 2018 yılında ulaştığı 25 dolar seviyesine tekrar ulaşması oldukça zordur.

Çünkü bu kripto para 2021 yılındaki kuvvetli yükseliş döneminde bile en fazla 17 dolara kadar yükselmiştir.

Ayrıca gün geçtikte OMG Coin’in başarıyı yakalama ihtimali düşer çünkü hemen hemen bütün kripto camiası artık Ethereum ekibinin etkili güncellemelere imza atacağından emindir.

Ancak kripto para piyasasının yıldan yıla genişlediği gözden kaçırılmamalıdır. Bunun bir sonucu olarak OMG Coin’in bir gün 25 dolara ulaşma ihtimali bulunur.

Yine de en olumsuz senaryonun gerçekleşmesi durumunda OMG Coin’in bütün varlık amacını kaybederek yok olabileceği unutulmamalıdır.

OMG Coin 100 Dolar Olabilir mi?

Ethereum ekibi hız ve ölçeklenme sorunlarını çözmek için harıl harıl çalışırken ve neredeyse her yıl birkaç güncelleme yayınlarken OMG Network’ün sonsuza kadar varlığını sürdürebileceğini düşünmek son derece yanlış olur.

Bununla birlikte 140 milyonu aşan dolaşımdaki arzı uzun vadede OMG Coin’in 100 dolar olma ihtimalinin bulunmadığını gözler önüne serer.

Yani OMG Coin için 100 dolar beklentisi hiçbir şart altında gerçekçi bir beklenti değildir ve yatırımcıların bu tür dayanaksız beklentilerden uzak durmaları gerekir.

OMG Coin Hakkında En Çok Sorulan 5 Soru

1.    OMG Coin 2023 yılında iyi bir yatırım mı?

Ethereum’un geliştirme çalışmalarında sona yaklaştığı 2023 yılında tek amacı Ethereum’un eksikliklerini kapatmak olan OMG Coin iyi bir yatırım olarak değerlendirilemez.

2.    OMG Coin tekrar yükselecek mi?

Eğer kripto para piyasası tekrar hızlı bir yükseliş dönemine girerse OMG Coin tekrar yükselebilir. Ancak OMG Coin’in bir önceki fiyat zirvesini aşması kolay değildir.

3.    OMG Coin neden düştü?

Ethereum ekibi son birkaç yıldır geliştirme çalışmalarını hızlandırmış ve yol haritasını şeffaf bir şekilde paylaşmıştır.

Bunun üzerine Ethereum’un eksikliklerini gidermeye yönelik geliştirilen OMG Network’e gerek kalmadığı düşüncesi yatırımcıların OMG Coin’lerini satmalarına neden olmuştur.

4.    OMG Coin 2025 yılında ne kadar olur?

OMG Coin fiyatı 2025 yılında 10 dolar ile 20 dolar arasında şekillenebilir.

5.    OMG Coin 2030 yılında ne kadar olur?

OMG Coin fiyatı 2030 yılına kadar bir önceki fiyat zirvesi olan 25 dolar seviyesini geçmeyi en az bir kere deneyebilir.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir