ONT Coin Geleceği: Düştüğü Yerden Kalkar mı?

Bu analizimizde, ONT Coin geleceği hakkındaki olası senaryoları değerlendiriyoruz.

ONT Coin geleceği
ONT Coin geleceği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ONT Coin, son yükseliş dönemini oldukça sönük geçirmiş olsa da eski ve etkili bir kripto paradır. Son iki yükseliş döneminde de hayatımızda olan ONT Coin, Türkiye’de sevilen bir kripto para olduğu için hala yatırımcı bulmaya devam eder. Peki ONT Coin geleceği nasıl ve gerçekten bu kripto parayı tutmaya değer mi?

Bilindiği üzere hodl, genellikle zorunlu olarak başvurulan bir stratejidir. Kripto para yatırımcıları, satın aldıkları kripto paranın değeri çok fazla düştüğünde mecburen beklemeye geçer ya da zararını kabullenerek -ve muhtemelen kripto para piyasasına küserek- çekilmeyi kabul eder.

Eğer elinizde ONT Coin varsa ve böyle bir yol ayrımındaysanız bu yazıda, neler yapabileceğinize ve yatırımınızı en iyi şekilde nasıl yönetebileceğinize dair çeşitli senaryoları ve fikirleri okuyabilirsiniz.

ONT Coin Başarılı Bir Proje mi?

İlk ortaya çıktığı tarihte ONT Coin çok başarılı bir proje olarak değerlendiriliyordu. Ancak zaman içinde bu değerlendirme ve bakış açısı büyük ölçüde değişti.

Çünkü Ontology projesi, kurumsal yapılara yönelik hizmet ve destek vermek amacıyla geliştirilmiş bir platformdu ve kurulduğu tarihte bu vizyonun gelecekte hayatlarımızda önemli bir yer kaplayacağına inanılıyordu. Yani şirketlerin ve kurumsal yapıların blok zinciriyle tanışacağı ve bu tanışmanın Ontology aracılığıyla olabileceği değerlendiriliyordu.

Aslında bu öngörünün ilk kısmı gerçekleşti ve günümüzde çoğu şirket blok zinciriyle tanışmaya başladı. Ancak bu tanışma, Ontology gibi aracı ağlar üzerinden değil de kurumsal şirketlerin kendi vizyonları ve iş akışları çerçevesinde bambaşka ağlarla işbirliği yapmasıyla gerçekleşti.

Bu nedenle Ontology, zaman içinde değer kaybetmeye başladı ve ONT Coin fiyatı bir daha zirve fiyatına yaklaşamadı. Dolayısıyla kurulduğu 2017 yılında çok vizyoner ve başarılı bir ağ olarak görülen Ontology, zaman içinde tercih edilmeyen ve başarısız bir ağ olarak değerlendirilmeye başlandı.

ONT Coin 2023 Yılında İyi Bir Yatırım mı?

İlk olarak daha önce ONT yatırımı yapmamış olduğu halde ONT Coin’in geleceğini soruşturanlar için bu kripto paranın 2023 yılında iyi bir yatırım olup olmadığını ele alalım.

ONT Coin, Türkiye’deki kripto para yatırımcıları arasında en tanınmış ve reklam değeri en yüksek kripto paralardan bir tanesi olmasına karşılık açıkça ifade etmek gerekirse 2023 yılında ONT Coin yatırımından uzak durulmalıdır.

Çünkü bu kripto para 2021 yılında kripto para piyasasında yaşanan sert yükseliş döneminde 2018 yılında ulaştığı 10 dolarlık zirve fiyatının sadece 5’te birine ulaşabilmiştir. Bu durum, ONT Coin için zillerin çaldığını gösterir.

Bir sonraki yükseliş döneminde aynı performansı sergilerse ONT Coin yalnızca 1 dolara ulaşarak tekrar düşüşe geçebilir ve dolayısıyla zaman içinde yok olabilir.

ONT Coin 1 Cent’e Düşer mi?

Yeterince eski ve tanınmış olması ONT Coin fiyatının belirli bir seviyenin altına düşmesine engel olabilir ve ONT Coin’in daha uzun yıllar boyunca hayatımızda kalmasını sağlayabilir. Ancak bu seviyenin ne olduğunu kimse kestiremez. Bundan dolayı ONT Coin’in 1 cent’e düşmeyeceği söylenemez.

Yine de elinde ONT Coin bulunduran kişilerin soğukkanlılıkla hareket etmesi ve piyasayı yakından takip etmeye devam etmesi gerekir.

Çünkü ONT Coin, herhangi bir kripto para değildir ve geçmişte özellikle Türkiye’de geniş bir kitle tarafından benimsenmiştir. Bu gerekçeye dayanılarak ONT Coin’in gelecek yıllarda yine yükselişe geçmesinin mümkün olduğu söylenebilir. 

Geniş kitleler tarafından benimsenen kripto paralar, her ne kadar büyük ve uzun bir çöküş dönemine girmiş olsalar bile dönem dönem yatırımcıları şaşırtarak aksi yönde hızlı ve keskin fiyat hareketleri sergileme potansiyeline sahiptir. Bu potansiyeli takip etmek, ONT Coin’den çıkış yapmak isteyen yatırımcılar için iyi bir fırsat olabilir.

ONT Coin Tekrar 10 Dolara Yükselir mi?

Açık açık ifade etmek gerekirse ONT Coin’in tekrar 10 dolara yükselmesi mucizelere bağlıdır. Çünkü ONT Coin’in tekrar kurulduğu günkü kadar popüler olması mümkün değildir. Ayrıca 875 milyonluk arzı bu kripto paranın fiyatının 10 dolara ulaşmasını zorlaştırır.

Kuruluş misyonunu büyük ölçüde yitiren bu kripto paranın yatırımcıları tekrar heyecanlandırabilmesi için büyük değişiklikler meydana getirmesi gerekir.

Fakat Ontology ekibi incelendiğinde, böyle bir çalışma şöyle dursun ekibin faal olduğuna ve gerçekten çalışma yürüttüğüne dair sınırlı sayıda işaret vardır.

Bu sebeplerle ONT Coin fiyatının tekrar 10 dolar olmasının pek de mümkün gözükmediği söylenebilir ancak kripto para piyasasında bazen en ufak ihtimallerin bile gerçekleşebildiği unutulmamalıdır.

ONT Coin Hakkında En Çok Sorulan 5 Soru

1.    ONT Coin ne için kullanılır?

ONT Coin’in tek kullanım alanı staking’dir.

thumbnail
İlginizi Çekebilir
Staking (Stake Etmek) Nedir?

2.    ONT Coin’in gerçekten geleceği var mı?

Çoğu güncel olmayan YouTube videosunda ve kripto para haber sitesinde ONT Coin favori bir kripto para olarak değerlendirilir ve bu kripto paranın büyük bir geleceğe sahip olduğundan bahsedilir. Ancak 2023 yılında güncel bir değerlendire yapmak gerekirse ONT Coin, geleceği olan bir kripto para olarak görülmez.

3.    ONT Coin 100 dolar olabilir mi?

Hem 875 milyonluk arzı hem de bütün popülerliğini ve kuruluş misyonunu yitirmiş olması nedeniyle ONT Coin fiyatının 100 dolar olması mümkün değildir.

4.    ONT Coin 2025 yılında ne kadar olur?

2025 yılında ONT Coin fiyatı 1 dolar ile 2 dolar arasında şekillenebilir.

5.    ONT Coin 2030 yılında ne kadar olur?

2030 yılına kadar ONT Coin fiyatı 2 doları aşabilir ancak ONT Coin fiyatının tekrar 10 dolara ulaşması beklenmez.

 

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir