REEF Coin’in Geleceği: Yeniden 5 Cent Olur mu?

Bu analizimizde, Polkadot üzerine kurulmuş layer-1 projesi olan Reef Finance'in kripto parası REEF Coin'in geleceğine dair ihtimalleri ele alıyoruz.

REEF Coin'in geleceği nasıl?
REEF Coin'in geleceği nasıl?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021 yılındaki kripto para yükselişinde DeFi (merkeziyetsiz finans) alanındaki projeler adeta art arda fiyat patlaması yaşamıştır. Hızlı, ucuz ve merkeziyetsiz şekilde kripto para alıp satmaya yarayan Reef Finance isimli platformun kripto parası REEF Coin de fiyat patlaması yaşayan coin’lerden bir tanesidir. Peki REEF Coin’in geleceği var mı, fiyatı tekrar 5 cent’e gidebilir mi?

2019 yılında geliştirilen REEF Coin, 2020 yılında ufak yerel borsalarda yaklaşık 0.001 dolardan işlem görürken DeFi trendinin gündeme gelmesiyle birçok büyük borsaya girmiş ve fiyatı 5 cent’e kadar yükselmiştir. Sonraki süreçte DeFi trendi, yerini NFT trendine bırakmış olsa da REEF yatırımcıları bu kripto paranın tekrar yükseleceğine dair büyük bir umut taşır.

REEF Coin’in Fiyatı Tekrar 5 Cent’e Gider mi?

DeFi projelerinin art arda adeta fiyat patlaması yaşadığı 2021 yılında 5 cent’e kadar ulaşan REEF Coin’in fiyatı sonraki süreçte 0.003 dolara kadar inmiştir.

Yani 5 cent’lik fiyattan 15 dolarlık REEF Coin alan bir yatırımcının bakiyesi 1 dolara kadar düşmüştür.

Bu, REEF Coin’in berbat bir performans gösterdiği anlamına gelir. Ancak Bitcoin’in bile 3 kat değer kaybettiği bir piyasada altcoin’lerin bu kadar değer kaybetmesi normal görülmelidir.

Sonuçta kripto para piyasası yüksek riskli bir piyasadır ve Bitcoin fiyatındaki düşüş bütün altcoin’leri çok olumsuz etkiler.

Aynı şekilde yükseliş dönemlerinde de altcoin’ler, Bitcoin’den çok daha iyi bir performans gösterir.

Fakat Reef Finance isimli platformun çok sayıda ve çok güçlü rakipleri vardır. DeFi trendi de geride kaldığı için bu platformun aynı popülerliği tekrar yakalaması kolay olmaz.

Dolayısıyla REEF Coin’in 5 cent’e gidebilmesi için şu gelişmelerden birinin ya da birkaçının yaşanması gerekir:

  • Bitcoin’in fiyatı tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşır ve yeni bir rekor kırar.
  • DeFi projeleri kripto topluluğunda tekrar trend olur ve yine büyük bir heyecan yaratmaya başlar.
  • REEF platformu, diğer projelerde olmayan bazı geliştirmeler yapar ve bu geliştirmeler yatırımcıların dikkatini çeker.

Bu üç gelişme dışında REEF Coin’in fiyatını yukarı yönde tetikleyen başka gelişmeler de yaşanabilir ve REEF Coin’in fiyatı tekrar 5 cent’e doğru hareket edebilir.

REEF Coin’in Fiyatı 5 Cent’i Aşabilir mi?

REEF Coin’in bütün zamanların en yüksek fiyatına yani 5 cent’e ulaştığı 5 Kasım 2021 tarihinde piyasada yaklaşık 15 milyar REEF Coin varken günümüzde piyasada 20 milyardan fazla REEF Coin vardır.

Bu nedenle REEF Coin fiyatının 5 cent’i aşması eskiye kıyasla biraz daha zordur.

Ancak iyi haber şu ki bu vakitten sonra yeni REEF Coin arzı söz konusu değildir.

Mevcut durumda REEF Coin’in 5 cent’i aşması, yaklaşık 1 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşması ve ilk 50 kripto para arasına girmesi anlamına gelir.

Fakat REEF Coin 5 cent’e ulaştığı dönemde yaklaşık 750 milyon dolarlık piyasa değeriyle 150. sırada bulunuyordu.

Eğer kripto para piyasası tekrar rekorlar kırar ve eski büyüklüğüne erişirse REEF Coin’in 5 cent’lik fiyatı aşması için ilk 100 kripto para arasında yer alması yeterli olur.

Tarihinde hiçbir zaman ilk 100 kripto para arasına girmeyi başaramayan REEF için bu senaryo, mümkün olabilir ancak yukarıda da bahsettiğimiz üzere eski dönemlere kıyasla zor ve düşük bir ihtimaldir.

REEF Coin 1 Dolar Olabilir mi?

Reef Finance platformu topluluğunu heyecanlandıran teknolojilere imza atabilen bir platform değildir. Dolayısıyla REEF Coin fiyatının yükselmesi için geriye kalan tek seçenek, kripto para piyasasında genel bir yükselişin olma ihtimalidir.

Eğer kripto para piyasasına tekrar büyük bir para ve yatırımcı girişi olursa bu para zaman içinde REEF Coin gibi kripto paraların yükselmesini sağlayabilir.

Yani bütün kripto paraların fiyatlarının yukarı yönlü hareket ettiği bir döneme girersek kripto yatırımlarından kar elde eden yatırımcılar fiyatı henüz yükselmemiş kripto paraları almaya yönelir. Bu durumda REEF Coin gibi kripto paraların fiyatının yukarı gitmesi beklenir.

Ancak DeFi alanında iddialı projelerin sayısı oldukça fazladır. Ayrıca REEF Coin’in 1 dolar olması, 20 milyar doları aşan bir piyasa büyüklüğüne ulaşması anlamına gelir.

Bu nedenlerden ötürü REEF Coin için 1 dolar hedefi, gerçekleşme ihtimali oldukça zor ve düşük bir hedeftir.

REEF Coin İçin Hedef Fiyat Ne Olmalı?

Kripto para yatırımcılarının hiçbir kripto para projesiyle duygusal bağ kurması tavsiye edilmez. Fakat bazen yatırımcılar hiç kimsenin görmediği bazı noktaları görerek ya da tamamen duygusal olarak bazı kripto paralara gönül verebilir.

Eğer REEF Coin ile böyle bir ilişki kuruyorsanız fiyatın 5 cent ile 10 cent arasına gelmesi sizin için iyi bir kar alma dönemini başlatabilir.

DeFi trendinin arkasındaki kuvvetli rüzgarın geride kaldığının farkında olanlar ve daha gerçekçi yaklaşmak isteyenler için 3 cent, güzel bir çıkış noktası olabilir.

Bir diğer seçenek ise uzun yıllar boyunca kripto para piyasasının büyümesini beklemektir. Çünkü kripto para piyasası genişledikçe REEF Coin’in fiyatının yükselme şansı artar.

Eğer kripto para piyasasındaki bütün gelişmeler beklendiği şekilde seyrederse yeteri kadar sabrı olan yatırımcılar, hangi fiyattan almış olurlarsa olsunlar REEF Coin’i karlı şekilde bozdurma fırsatı elde edebilirler.

REEF Coin’in Geleceği Hakkında En Çok Merak Edilen 5 Soru

1.    REEF Coin’in kullanım alanları nelerdir?

REEF için çok fazla ve çeşitlendirilmiş kullanım alanı yoktur. Bu kripto parayı elinde tutan kişiler ağın yönetiminde söz sahibi olabilir, REEF stake ederek (kilitleyerek) ödül kazanabilir ve REEF Coin’lerini ağdaki işlem ücretlerini ödemek için kullanabilirler.

2.    REEF Coin’in bir geleceği var mı?

Bu proje, yalnızca bir DeFi projesi olarak hayata geçirilmiş olsa da sonraki süreçte NFT ve oyun sektörlerine de hitap eden bir yapıya büründürülmüştür. Eğer söz konusu bu çalışmalar Reef Finane projesini yeni nesil merkeziyetsiz uygulamalar için bir merkez haline getirirse REEF Coin’in iyi bir geleceği olabilir.

3.    2025’te REEF Coin ne kadar olur?

Kripto para piyasasının genel anlamda iyi bir performans göstermesi halinde 2025 yılında REEF Coin’in fiyatı 10 cent’i hedefleyebilir. Ancak kripto para piyasası 2025 yılında kötü bir performans gösterirse REEF Coin’in fiyatını 0.005 dolar civarında görmemiz işten bile değildir.

4.    2030’da REEF Coin ne kadar olur?

Reef Finance ekibinin imza atacağı geliştirme çalışmaları ile iş birlikleri ve REEF Coin’in o vakte kadar göstereceği fiyat performansı, projenin piyasada kalıcı olup olmadığını gösterir. Dolayısıyla Reef Finance ve REEF Coin önümüzdeki yıllarda yakından izlenmelidir.

Her şeyin iyi yönde gittiği senaryoda REEF Coin, 2030 yılında 20 cent’e ulaşma potansiyeli barındırır. Başarısızlık durumunda ise REEF Coin 2030 yılında 0.001 cent’lerden işlem görebilir.

5.    REEF Coin ne kadar yükselebilir?

En iyi ihtimallerin gerçekleşeceği varsayılırsa REEF Coin için önümüzdeki on yılda en yüksek fiyat hedefi 0.50 dolar yani 50 cent olmalıdır.

Yine de kripto para piyasasının dinamikleri hesaba katıldığında bu hedefin gerçekleşme ihtimalinin çok ama çok düşük olduğu gözden kaçırılmamalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir