ROSE Coin Geleceği: 5 Dolar Hedefi Abartılı mı?

Bu analizimizde, merkeziyetsiz finansta veri gizliliğine odaklanan akıllı sözleşme platformu Oasis Network'ün kripto parası ROSE Coin'in geleceğini inceliyoruz.

ROSE Coin geleceği nasıl?
ROSE Coin geleceği nasıl?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bazen kripto para yatırımcıları duygusal davranarak gerçekte mümkün olmayan hedef fiyatların beklentisi içine girerler. Ancak herhangi bir yatırımla duygusal bağ kurmak genellikle zarar etmeyi beraberinde getirir. Peki ROSE Coin geleceği nasıl? 5 dolarlık hedef abartılı mı yoksa mantıklı mı?

ROSE Coin Oasis Network’ün kripto parası olduğu için doğal olarak ROSE Coin’in geleceği Oasis Network’ün başarısına ya da başarısızlığına bağlıdır.

Dolayısıyla her şeyden önce Oasis Network’e göz atmak ve bu ağın ne tür sorunlara çare olduğunu ve kalıcı olup olmadığını yorumlamak gerekir.

Çünkü bu kripto para adeta Oasis Network’ün hisse senedi gibi çalışır ve Oasis Network’ün başarısız olduğu durumlarda ROSE Coin’in başarılı olması ve fiyatının yükselmesi mümkün değildir.

Oasis Network Başarılı Bir Proje mi?

2018 yılında veri gizliliği odaklı yeni nesil bir blok zinciri olarak piyasaya sürülen Oasis Network, Kaliforniya Üniversitesi’nde bilgisayar bilimleri profesörü olarak çalışan profesör Dawn Song tarafından kurulmuştur.

Hayata geçirildikten kısa bir süre sonra 45 milyon dolarlık yatırım almayı başaran ağ, özel ve ölçeklenebilir bir merkeziyetsiz finans sisteminin kurulmasına hizmet eder.

Ağın veri tokenleştirme yeteneği ve esnekliği merkeziyetsiz finans dünyasında özel krediler ve eksik teminatlı krediler gibi yenilikçi ürünlerin kullanılmasını mümkün hale getir.

Bahsi geçen bilgiler ışığında Oasis Network’ün merkeziyetsiz finans (DeFi) dünyasının şekillenmesinde emeği geçen çok başarılı bir kripto para olduğu söylenebilir.

Oasis Network’ün Bir Geleceği Var mı?

DeFi borsalarında kilitli toplam değer Bitcoin’in zirve fiyatına ulaştığı 2021 yılında 180 milyar dolara kadar yükselmişken günümüzde 50 milyar dolar ile 60 milyar dolar arasında gezinir.

Ancak bütün popülerliğini kaybetmiş gibi gözükse de aslında merkeziyetsiz finans hızla gelişmeye devam eder. Her yıl çok sayıda yeni merkeziyetsiz finans uygulaması piyasaya sürülür.

Ayrıca hacim bakımından bütün araştırmalar önümüzdeki yıllarda merkeziyetsiz finansın istikrarlı şekilde büyüyeceğini ortaya koyar.

Oasis Network DeFi dünyasında önemli işlere imza attığı için ROSE Coin’in geleceğinin parlak olduğu düşünülür.

Ancak bu durum, ROSE Coin fiyatının çok hızlı şekilde yüzlerce katına yükseleceği anlamına gelmez.

ROSE Coin Tekrar 50 Cent’i Geçebilir mi?

ROSE Coin fiyatının tekrar 50 cent’i geçmesi için öncelikle lider kripto para Bitcoin’in 50 bin doları aşması ve yeni bir zirveye doğru hareketlenmesi beklenir.

Fakat yatırımlarını uzun vadeli planlayanların endişe etmesi gereken bir durum söz konusu değildir, çünkü ROSE Coin fiyatının piyasadaki olası bir yükseliş döneminde 50 cent’i geçmekte zorlanmayacağı düşünülür.

Bazen ROSE Coin piyasa değeri bakımından ilk yüzdeki konumunu kaybetse de Oasis ağına ait ROSE Coin’in uzun vadede ilk yüz kripto para arasında kalmasına kesin gözüyle bakılır.

ROSE Coin 5 dolar olabilir mi?

5 milyarı aşan dolaşımdaki arzı ve 10 milyarlık toplam arzıyla ROSE Coin’in yakın gelecekte 5 dolar olması mümkün değildir.

Ancak hem defi dünyasına kattıkları bakımından hem de token yapısı değerlendirildiğinde ROSE Coin için uzun vadede 1 doların makul bir hedef olduğu söylenebilir.

Öte yandan gelecek on yıl içinde kripto para piyasasının 3 ile 5 kat arasında büyümesi beklendiğinden çok uzun vadede ROSE Coin’in bir sürpriz yaparak 5 dolarlık fiyatı aşma ve yatırımcılarını sevindirme ihtimali söz konusu olabilir.

ROSE Coin’in Geleceği Hakkında En Fazla Sorulan 5 Soru

1.    2023 yılında ROSE Coin iyi bir yatırım mı?

Sepetinde DeFi kripto paralarına yer vermek isteyen yatırımcılar için 2023 yılında ROSE iyi bir yatırım olarak değerlendirilebilir.

Fakat ROSE bir GEM coin değildir yani ROSE Coin’den fiyatını kısa sürede birkaç yüz katına çıkartması beklenemez.

2.    ROSE Coin ne için kullanılır?

ROSE Coin Oasis ağında stake ve delegasyon için kullanılır. Ayrıca ağ üzerinde ParaTime’larda ücret gerektiren durumlarda ROSE Coin kullanılır.

Yani ROSE Coin, Oasis ağının sürekliliği için olmazsa olmaz bir kripto paradır.

3.    ROSE Coin tekrar yükselir mi?

Kripto para piyasasının tekrar yükselişe geçmesi durumunda ROSE Coin de tekrar yükselme potansiyeline sahiptir.

4.    2025 yılında ROSE Coin ne kadar olur?

2025 yılında ROSE Coin fiyatının 50 cent ile 1 dolar arasında olması beklenir. Ancak beklenen yükseliş dönemi 2025 yılında önce gerçekleşirse 2025 yılı bir düşüş dönemi olabilir ve ROSE Coin 10 cent civarında fiyatlanabilir.

5.    2030 yılında ROSE Coin ne kadar olur?

2030 yılına kadar kripto para piyasasının en az 3 kat büyümesi beklenir. Dolayısıyla Oasis Network gelecekte iyi bir performans gösterirse ROSE Coin fiyatı 2030 yılında 2-3 dolara ulaşabilir.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir