Safemars Coin Geleceği: Tekrar 2 Sıfır Atar mı?

Bu analizimizde, Türkiye'de çok sayıda yatırımcısı olan şaka kriptosu Safemars Coin'in geleceğini ele alıyoruz.

Safemars Coin geleceği
Safemars Coin geleceği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Safemars coin geleceği, özellikle bu kripto paraya yatırım yapmış ve halihazırda Safemars Coin tutan yatırımcılar tarafından merak edilir. Çünkü 2021 yılında zirve fiyattan Safemars Coin alan bir yatırımcı, 2022 yılında parasının %99’unu kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmıştır.

Bazı yatırımcılar ise zorunlu hodl pozisyonuna geçerek beklemeye koyulmuştur. Ancak bu bekleyiş her zaman iyi bir sonuca ulaşılacağı ve mutlaka kar edileceği anlamına gelmez.

Her kripto para tarihi zirve fiyatını hedeflese de bu hedefi başaramayan ve yok olan birçok kripto para olmuştur. Peki Safemars bunlardan bir tanesi mi yoksa bu düşüş dönemini sağ salim atlatabilir mi?

Safemars Coin Başarılı Bir Meme Coin mi?

Öncelikle Safemars’ın başarılı bir kripto para olup olmadığını yorumlamak gerekir. BNB Smart Chain ile geliştirilen ve bir topluluk meme coin’i olan Safemars, Coinmarketcap verilerine göre bu yazının kaleme alındığı tarihte 54. en büyük meme coin’dir.

Bu kripto paranın internet sitesi incelendiğinde, kullanıcılar için bazı özel Android oyunlarının geliştirildiği ve piyasaya sürüldüğü görülür. Ancak Android cihazlar için mobil oyunlar geliştirmek, bir kripto para projesini başarılı yapmaz.

Yani Safemars büyük bir yeniliğe ve değişime imza atan bir kripto para değildir ve yalnızca bir topluluk kripto parasıdır. Öte yandan Safemars Coin’i diğer meme coin’lerden ayıran bir özellik söz konusu değildir.

Yani bu Safemars Coin’in başarılı bir kripto para olduğu söylenemez.

Safemars Coin 2023 Yılında İyi Bir Yatırım mı?

Öncelikle hacim açısından ilk üç sırada yer alan meme coin’ler bile son derece riskliyken 50 ile 100. sırada yer alan Safemars gibi meme coin’lerin çok ama çok riskli olduğunu söylemek gerekir.

Bu nedenle 2023 yılında Safemars Coin’i iyi bir yatırım olarak değil, çok ama çok riskli bir yatırım olarak değerlendiremk gerekir.

Bazı yatırımcılar her kripto paranın çeşitli riskler içerdiğini ve Safemars’ın aslında o kadar da riskli olmadığını savunabilir. Fakat bu görüş tutarlı ve doğru değildir.

Çünkü kripto para piyasasında hacim bakımından ilk 100 sırada bulunan kriptolar, daha oturmuş fiyat hareketlerine sahipken sıralama açısından 4 bin ile 5 bin arasında yer alan Safemars Coin’in fiyatı manipülasyona çok açıktır.

Düşük hacmin manipülatörlerin elini kuvvetlendirdiği ve Safemars gibi kripto paraların fiyatlarının kolay bir şekilde manipüle edilebileceği unutulmamalıdır.

thumbnail
İlginizi Çekebilir
2023’de Alınabilecek En İyi 5 Meme Coin

Safemars Coin 8 Sıfırlı Fiyatlara Düşer mi?

Sadece bir yıl içinde parasının yaklaşık yüzde 99’unu kaybeden yatırımcılar Safemars Coin’in 10 kat daha değer kaybedip kaybetmeyeceğini merak edebilir.

Ancak son aylarda kripto para piyasasının büyük ve derin düşüşleri geride bıraktığına dair inancın kuvvetlendiği gözlenir.

Bu inanç, olası yükselişleri ya da yatay fiyat hareketlerini beraberinde getirir. Bu nedenle Safemars Coin’in tekrar 10 kat düşmesini gerektirecek bir gelişme meydana gelmeyebilir.

Fakat uzun vadede yazımızın önceki bölümlerinde de belirttiğimiz gibi bu kripto para son derece risklidir ve Safemars Coin fiyatı 8 ya da 9 sıfırlı fiyatları görebilir.

Safemars Tekrar 2 Sıfır atabilir mi?

Bazı yatırımcılar ise Safemars Coin fiyat düşüşünü alım fırsatı olarak görür ve umutla bu kripto paranın fiyatının tekrar 100 kat yükselmesini yani 2 sıfır atmasını bekler.

Fakat yükseliş dönemi geride kaldığı için ve bir sonraki yükseliş dönemi başlamadığı için henüz bu beklentinin gerçekleşmesi mümkün değildir.

Gelecekte, Bitcoin önderliğinde kripto para piyasası tekrar yükselmeye başlarsa Safemars Coin de yükselebebilir. 

Ancak bu yükselişin nereye kadar süreceğini ve Safemars’ın tekrar 2 sıfır atıp atamayacağını bilmek, tahmin etmek ya da yorumlamak mümkün değildir. Çünkü bu tür kripto paraların fiyatları tamamen topluluklarının desteğiyle yükselir ya da düşer.

Yani Safemars Coin fiyatının geleceği tamamen topluluğunun desteğine bağlıdır.

Safemars Coin 1 Dolar Olabilir mi?

Safemars Coin’in 1 dolar olması mümkün değildir. Çünkü bu kripto paranın dolaşımdaki arzı 393 katrilyondur.

Hatta öyle ki 10 cent’lik hedef fiyatı bile bu kripto paranın hacminin 393 milyar dolar olması anlamına gelir ve bu hedef fiyat da yine mümkün değildir.

O halde Safemars Coin için 1 cent, en makul hedef fiyat olarak değerlendirilebilir. Ancak bu durumda kripto paranın hacminin 39 milyar dolara ulaşacağı gözden kaçırılmamalıdır.

Yani 1 cent’lik hedef bile gerçekleşmesi imkan dahilinde gözükmeyen bir hedeftir. Çünkü bugüne kadar böyle br hacme yalnızca en büyük memecoin olan Dogecoin ulaşabilmiştir.

Safemars Coin Hakkında En Çok Sorulan 5 Soru

1.    Safemars Coin nedir?

Aslında Safemars Coin bir çeşit özerk getiri ve likidite oluşturma protokolü olarak piyasa sürülmüş olsa da bu özelliği aktif kullanılan bir kripto para değildir ve Safemars topluluk desteğine dayalı bir meme coin olarak tanınır.

2.    Safemars nasıl alınır?

Safemars, Gate.io ve PancakeSwap borsalarından alınabilir. Gate borsasına üye olmak için tıklayınız.

3.    Safemars Coin ile SafeMoon Coin aynı mı?

Safemars bir meme coin projesi iken SafeMoon bir DeFi projesidir. Dolayısıyla bu iki kripto para aynı değildir.

4.    Safemars Coin 2025 yılında ne kadar olur?

2025 yılına kadar Safemars Coin yükselme ve bir sıfır atma potansiyeli taşır.

5.    Safemars Coin 2030 yılında ne kadar olur?

2030 yılına kadar Safemars Coin 2 sıfır atabileceği gibi yok da olabilir. Tamamen topluluk desteğine dayalı bir proje olduğu için Safemars Coin’in gelecekteki fiyatını doğru değerlendirmek imkansızdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir