SAND Coin Geleceği: Tekrar İvmeli Yükselir mi?

Bu analizimizde, geçtiğimiz yıllara damga vuran metaverse oyunu The Sandbox’ın kripto parası olan SAND Coin’in geleceğine dair muhtemel gelişmeleri değerlendiriyoruz.

SAND Coin geleceği nasıl?
SAND Coin geleceği nasıl?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Metaverse yani sanal evren projeleri 2021 yılında bütün dünyada çok kuvvetli şekilde gündeme gelmesi bu alandaki kripto paraların fiyatlarının ivmeli şekilde yükselmesini sağlar. Fiyatı birkaç ay içinde 250 kattan fazla yükselerek 3 cent’ten 8.5 dolara giden SAND Coin, bu projelerin başında gelir. Peki SAND Coin geleceği nasıl? Sonraki süreçte 1 doların altına düşen SAND’in tekrar aynı şekilde yüzlerce kat yükselmesi mümkün mü?

Yatırımcılar, fiyatı yüzlerce kat yükselen bir kripto para gördüklerinde geçmiş fiyat hareketinden ister istemez etkilenirler ve o kripto paraya yatırım yapma eğiliminde olurlar. Ancak her yükselişin bir sınırı vardır ve hiçbir fiyat sonsuza kadar yükselmez.

SAND Coin Fiyatı Tekrar Birkaç Cent’e Düşer mi?

Bazı kripto paralar çok kısa sürede yüzlerce kat arttıktan sonra yine çok kısa sürede eski fiyatlarına geri dönebilir.

Bu hareketin kısa bir zaman diliminde ve olağandışı şekilde gerçekleşmiş olması o kripto parada manipülasyon yani piyasa dolandırıcılığı yapılmış olma şüphesini ve ihtimalini kuvvetlendirir.

Çünkü olağan piyasa akışı içinde yükselen fiyatın çok kısa sürede hızlı şekilde yükselmesi ve düşmesi mümkün olmaz.

Kripto para piyasasının dinamikleri de göz önünde bulundurulduğunda SAND Coin’in tam olarak böyle bir fiyat grafiği çizdiği söylenemez. Tutarlı bir düşüş yaşayan SAND Coin’in fiyatı 80 cent’ten tepki almıştır.

Eğer 80 cent desteği kırılsa bile fiyatın birkaç cent’e düşme ihtimali oldukça zordur. Çünkü SAND, hala en ünlü metaverse kripto parasıdır ve yeni yatırımcılar bulmakta zorlanan bir kripto para değildir.

SAND Coin 10 Doları Aşabilir mi?

Bitcoin yeni bir fiyat rekoru kırmadan SAND Coin’in fiyatının 10 doları aşma ihtimali çok düşüktür. Çünkü Bitcoin fiyatı bütün piyasaya yön verir.

Bu nedenle SAND yatırımcılarının öncelikle Bitcoin’in fiyat hareketlerini takip etmesi gerekir. Fakat her durumda uzun vadeli düşünüldüğünde SAND Coin’in 10 doları aşmasının mümkün olduğu söylenebilir.

The Sandbox’ın önündeki en büyük risk, bu oyunun artık demode hale gelmesi ve metaverse alanında çok daha gelişmiş oyun projelerinin piyasaya sürülmesidir. Böyle bir durumda SAND Coin’in fiyatı yeni bir zirveye tırmanmakta zorlanabilir.

Dolayısıyla SAND Coin yatırımcılarının bir gözü de The Sandbox oyunundaki geliştirme çalışmalarında olmalıdır.

SAND Coin’in Fiyatı Tekrar Çok Hızlı Şekilde Yükselir mi?

SAND Coin’in fiyatı, metaverse yani sanal evren kavramının Facebook’un öncülüğünde, bütün dünyada meşhur olması ve bir trend haline gelmesiyle çok hızlı yükselmiştir. Ancak bu trend etkisini zamanla yitirmiştir.

Yani SAND Coin’in tekrar aynı hızla yükselmesini ve bir anda 200 dolara çıkmasını beklemek yatırımcıları hayal kırıklığına uğratabilir. Yine de bu durum SAND Coin’in başarısız bir kripto para olduğu ve yükselemeyeceği anlamına gelmez.

Aksine SAND Coin’in, bir sonraki kripto para yükselişinde yine rüzgarı arkasına alma ve yatırımcılarını mutlu etme potansiyeli vardır.

Doğru bir hedef fiyat belirleyen ve beklentilerini yönetebilen yatırımcılar, önümüzdeki yıllarda da SAND Coin ile başarılı bir yatırıma imza atabilir.

SAND Coin İçin Fiyat Hedefi Ne Olmalı?

Fiyatı 1 doların altına düştüğü ve uzun sayılabilecek bir müddet bu bölgede kaldığı için 1 dolar, SAND Coin için en önemli psikolojik dirence dönüşmüştür.

Bu seviyenin aşılması durumunda SAND Coin hızla 3-4 dolara yükselme potansiyeli taşır.

Uzun vadede ise hedef fiyat bir önceki fiyat zirvesi olan 8.5 dolar olabilir. Ancak mevcut piyasa koşullarında SAND Coin’in diğer kripto paralardan ayrışarak bu seviyeye ulaşması imkansızdır.

Bitcoin’in uzun dönemde tekrar yükselişe geçmesi ve eski fiyat zirvesine yaklaşması altcoin’lerin yükselişe geçmesi için iyi bir işaret fişeği olabilir.

SAND Coin içinse en önemli işaret fişeği, hiç şüphesiz sanal evrenlerin dünyanın geleceğindeki yeridir. Metaverse evrenleri yayıldıkça The Sandbox’ın gelişme ve kalıcı olma ihtimali yükselir.

Çünkü The Sandbox, ilk metaverse oyunlarından bir tanesidir ve ilk olmanın avantajını kullanarak piyasada edindiği yeri sağlamlaştırma fırsatına sahiptir.

Sandbox Fiyatı En Fazla Ne Kadar Olabilir?

The Sandbox’ın kripto parası SAND Coin’in fiyatı piyasa koşullarının en iyi olduğu dönemlerde 20 dolara kadar yükselme potansiyeli taşır.

Ancak kripto para piyasasının önümüzdeki on yıl içinde ne zaman çok iyi koşullara erişeceği tahmin edilemez.

Bundan dolayı SAND Coin’in ulaşabileceği en yüksek noktayı hedefleyerek alım yapmak yanlış bir strateji olabilir.

Çünkü çok az yatırımcı zaten çok riskli olan kripto para piyasasına 10 yıllık periyotta yatırım yapma cesaretini gösterebilir.

Şu bir gerçektir ki çok uzun vadeyi hedefleyerek alım yapan yatırımcıların çoğu bir müddet sonra yatırımlarını karla ya da zararla bozdurarak çıkış yapar.

SAND Coin’in Geleceği Hakkında En Çok Merak Edilen 5 Soru

1.    SAND Coin’in bir geleceği var mı?

Sanal evrenler henüz geliştirilme aşamasındadır ve ilk dönemlerindedir. Gelecek yıllarda metaverse projelerinin bütün dünyaya yayılması beklenir.

Bu açıdan bakıldığında The Sandbox oyunu da gelecekte geniş bir kitleye yayılma potansiyeli taşır. Eğer The Sandbox bu potansiyeli gerçekleştirirse SAND Coin’in geleceği çok parlak olabilir.

2.    SAND Coin 2023 yılı için iyi bir yatırım mı?

Kripto para piyasasında binlerce alternatif vardır ve her bir kripto yatırımı sizi başka bir kripto paraya yatırım yapmaktan alıkoyar. Yani 2023 yılında SAND Coin’den daha iyi yatırımlar yapma şansınız olabilir.

Öte yandan sanal evren akımının gelecekte daha da yayılacağına inanıyorsanız en önde gelen metaverse kripto parası olan SAND Coin’e yatırım yapmak iyi bir seçenek olabilir.

3.    SAND Coin 100 dolar olabilir mi?

SAND Coin’in 100 dolar olma ihtimali kesinlikle gerçekçi değildir. Gerçekleşmesi mümkün olmayan beklentilerin içine girmek yatırımcıların zarar etmesine neden olabilir.

4.    2025 yılında SAND Coin fiyatı ne kadar olur?

2025 yılında SAND Coin fiyatının 5 doları aşacağı öngörülür. Ancak piyasa genel anlamda aşağı yönde ilerlerse SAND Coin fiyatının 1 doların altında kalma ihtimali de vardır.

5.    2030 yılında SAND Coin fiyatı ne kadar olur?

2030 yılında SAND Coin’in fiyatı şu anki fiyat zirvesi olan 8.5 doları geride bırakma ve 10 doları aşma potansiyelini barındırır.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir