SLP Coin’in Geleceği: Hedef Fiyat 1 Dolar mı?

Bu analizimizde, Axie Infinity isimli oyunda kazanılan SLP Coin'in geleceğine dair muhtemel fiyat senaryolarını ele alıyoruz.

SLP Coin'in geleceği nasıl?
SLP Coin'in geleceği nasıl?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bilindiği üzere SLP Coin, NFT ve blok zinciri tabanlı oyunlar deyince akla ilk gelen oyunlardan bir tanesi olan Axie Infinity isimli oyunda kazanılan bir kripto paradır. Bu bakımdan her şeyden önce SLP Coin’in geleceğinin tam anlamıyla Axie Infinity oyununa bağlı olduğu söylenebilir. Peki SLP Coin için olası fiyat senaryoları nedir? Smooth Love Potion (SLP) 1 dolar olabilir mi?

Fiyatı cent’lerle ifade edilen her kripto para için zaman zaman 1 dolar olur mu sorusu gündeme gelir. Geçmişte fiyatı 35 cent’e kadar yükselen SLP Coin için de bu soru sıkça sorulur.

Smooth Love Potion fiyatının 1 dolar olup olamayacağı öncelikle dolaşımda kaç tane SLP Coin’in olduğu ve toplam arz miktarı gibi değişkenlere bağlıdır.

Çünkü bir kripto paranın arzı ne kadar fazla olursa (piyasada o kripto paradan ne kadar çok bulunursa) fiyatı doğal olarak o kadar düşük olur. Arzı düşük ve sınırlı olan varlıklar daha zor elde edildiği için daha yüksek fiyata satılır.

SLP Coin’deki Fiyat Çöküşünün Nedeni

Öncelikle SLP Coin’deki fiyat çöküşünü ele alalım. Çünkü birçok kişi için SLP Coin’in 2021 yılında ulaştığı zirve fiyatı olan 35 cent’ten 0.003 dolara kadar gerilemesi oldukça yıkıcı bir gelişmedir.

Sonuçta bu, zirve fiyattan alım yapan bir yatırımcının cüzdanının 100 kattan fazla eridiği anlamına gelir.

Bu çöküşü yaşayan ve para kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan yatırımcılar genellikle bütün kripto piyasasına karşı tavır alır. Ancak bu piyasaya karşı tavır almaktansa soğukkanlı olmak ve yanlış yatırımlardan ders çıkartmak daha doğru bir karardır.

Şimdi asıl konumuza, SLP Coin çöküşünün nedenlerine gelelim. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki SLP Coin, örneğin LUNA çöküşünde olduğu gibi tamamen manipülatif bir çöküş yaşamamıştır. Fiyatın düşüşü, tamamen piyasa dinamikleri içinde gerçekleşmiştir.

Blok zinciri tabanlı oyunların trend olma özelliklerini yitirmesi ve Bitcoin’deki sert değer kaybı, SLP Coin’deki satışları tetiklemiştir. Smooth Love Potion, bir oyun parası olmaktan başka bir özelliğe sahip olmadığı için güçlü özellikleri olan kripto para projelerine kıyasla çok daha büyük bir fiyat düşüşüyle karşı karşıya kalmıştır.

Ancak bu, yatırımcılar için nispeten iyi bir haberdir. Çünkü manipülatif hareketler gösteren kripto paraların belini doğrultması oldukça düşük bir ihtimalken piyasa dengeleri nedeniyle düşüş gösteren kripto paraların eski güçlerini elde ihtimali daha yüksektir.

Axie Infinity oyunundan bir ekran görüntüsü
Axie Infinity oyunundan bir ekran görüntüsü

SLP Coin Tekrar 35 Cent Olur mu?

Açıkçası, oyunlardan elde edilebilen kripto paralar oldukça riskli varlıklardır. Bu nedenle bu tür kripto varlıkların fiyatları çok hızlı düşebilir ya da artabilir.

Örneğin 100 kattan fazla değer kaybeden SLP Coin, piyasa yükselmeye başladığında hızla 300 kattan fazla değer kazanabilir.

Şimdi bu ihtimali göz ardı etmeden SLP Coin’in tekrar 35 cent olma ihtimaline değinelim.

Coinmarketcap verilerine göre piyasada yaklaşık 43 milyar adet SLP Coin vardır ve bu kripto paranın toplam arzı da aynıdır. Yani önümüzdeki dönemde yeni SLP Coin arzı beklenmez.

Dolayısıyla SLP Coin arzı, fiyatı aşağı yönde baskılamak için bir tehdit oluşturmaz.

Axie Infinity projesi incelendiğinde SLP Coin için başkaca büyük bir tehdidin de söz konusu olmadığı söylenebilir. Axie Infinity projesinin popülerliğini yitirmesi, uzun vadideki en önemli risk olarak değerlendirilebilir. Ancak şu an için böyle bir risk söz konusu değildir ve Axie Infinity hala en popüler kripto tabanlı oyundur.

Kısaca, SLP Coin’in tekrar 35 cent’e doğru hareketlenmemesi için piyasa koşulları dışında bir neden yoktur. Bir sonraki boğa (yükseliş) döneminde SLP Coin’in fiyatı tekrar 35 cent’i görebilir.

Smooth Love Potion’ın 1 Dolar Olma İhtimali

Aslında SLP Coin’in fiyatı doğrudan Axie Infinity oyununun başarısına bağlıdır. Fakat Axie Infinity oyunun kendi ismini taşıyan bir kripto paraya sahip olması (AXS Coin), bu projeyi destekleyen yatırımcı topluluğunun bölünmesine neden olur.

Yani aslında SLP Coin’in önündeki risklerden bir tanesi de yatırımcıların Axie Infinity projesini desteklemek için doğrudan AXS Coin satın alması ve bu nedenle SLP Coin’in ikinci planda kalarak değer kaybetmesidir.

Şimdi bu riski unutmayarak SLP Coin’in 1 dolar olma ihtimalini değerlendirelim.

Smooth Love Potion, 1 dolar olması durumunda, yaklaşık 43 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşır. Bu, hangi zaman diliminde gerçekleşirse gerçekleşsin, SLP Coin’in piyasadaki ilk 10 kripto para arasına girmesi anlamına gelir.

Birbirinden değerli kripto para projeleri varken bir oyun parasının ilk 10 kripto para arasına girmesi çok da olası bir durum değildir. Bu nedenle SLP Coin’in uzun vadede 1 dolar olması her ne kadar tamamen imkansız olmasa da çok ama çok düşük bir ihtimaldir.

SLP Coin İçin En Makul Hedef Fiyat

Tekrar hatırlatmak gerekirse oyun paraları, tıpkı meme coin’ler gibi kripto piyasasındaki en riskli kripto paralar arasında yer alır. Bu nedenle oyun kripto paraları için makul bir hedef fiyat belirlemek hiç de kolay değildir.

Yatırımcılar, çok hızlı değer kaybedebilen ve aynı şekilde çok hızlı değer kazanabilen bu paralara yatırım yapmanın çok riskli olduğunu hiçbir zaman unutmamalıdır.

Bu çerçevede SLP Coin için önceki zirve fiyatı olan 35 cent’in hedeflenmesi yanlış olmaz. Her ne kadar SLP Coin’in tekrar 35 cent’e ulaşması, 100 kattan fazla değer kazanması anlamına gelse de bir oyun kripto parası olan SLP, daha önce yaptığı gibi bunu tekrar başarma potansiyeline sahiptir.

SLP Coin’in Geleceği Hakkında En Çok Merak Edilen 5 Soru

1.    SLP iyi bir kripto para mı?

Axie Infinity oyununun NFT koleksiyonları kripto para piyasasındaki en değerli NFT’ler arasına yer alır. Bu nedenle Axie Infinity oyununda kazanılan SLP Coin’ler de çok değerlidir. Dolayısıyla SLP’nin iyi bir kripto para olduğu söylenebilir.

2.    SLP Coin düşmeye devam eder mi?

Bu kripto para çok hızlı ve aşırı şekilde değer kaybettiği için ister istemez SLP Coin düşmeye devam eder mi sorusu gündeme gelir.

Smooth Love Potion’ın hangi fiyata kadar düşeceğini kimse bilemez. Zaten SLP Coin’deki fiyat düşüşünün izah edilebilir bir nedeni de yoktur. Fakat SLP fiyatının aynı hızla toparlanabileceğinin de farkında olmak gerekir.

3.    2025’te SLP Coin’in fiyatı ne kadar olur?

2025 yılında kripto para piyasası toparlanma yönünde sinyaller verirse ve tekrar yükselişe geçerse SLP Coin’in fiyatı birkaç yıl içinde 100 kattan fazla artarak tekrar 35 cent’e doğru hareketlenebilir.

Fakat kripto para piyasası düşüş içindeyse SLP Coin, 0.001 dolar ile 0.01 dolar yani 1 cent arasında şekillenme potansiyeline de sahiptir.

4.    2030’da SLP Coin’in fiyatı ne kadar olur?

İyi senaryoda 2030 yılına doğru SLP Coin’in eski fiyat rekoru olan 35 cent’i kırdığı ve 1 dolara doğru hareketlendiği görülebilir.

Kötü senaryoda ise Axie Infinity oyunu bütün popülerliğini yitirebilir ve dolayısıyla SLP Coin tarihe karışabilir.

Bu tür kripto varlıklar çok riskli olduğu için yatırımcıların SLP Coin almadan önce en kötü senaryoyu asla görmezden gelmemesi gerekir.

5.    SLP Coin 5 dolara ulaşabilir mi?

SLP Coin için 5 doları hedeflemek, daha doğrusu 5 dolar hayali kurmak son derece yanlıştır ve gerçeklikten uzaktır.

Elbette kripto para piyasası birçok gelişmeye gebedir ve geleceği kimse bilemez. Fakat hem yakın hem de uzak gelecekte SLP Coin’in 5 dolara ulaşma ihtimali yok denecek kadar azdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir