Solana Bitcoin’i Geçebilir Mi?

Son zamanların en popüler kripto paralarından olan Solana'yı ve en değerli kripto para ünvanına sahip Bitcoin'i karşılaştırıyoruz.

Solana Bitcoin'i Geçebilir Mi?
Solana Bitcoin'i Geçebilir Mi?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021 yılının en popüler coinleri arasında ilk sırada yazacağım coin kesinlikle Solana’dır. Alt yapısı ve sunduğu proje ile bir anda dikkatleri üzerine çeken ve 250 Dolar bandına kadar gelme başarısı gösteren Solana’nın yaptığı bu atak bir anda Solana Bitcoin’i geçebilir mi? Sorusunun konuşulmasına neden oldu.

 

Coinbase’e Üye Olup, Soru Çözerek Para Kazanabilirsiniz.

Solana Neden Bu Kadar Popüler Oldu?

Solana Ağının aslında en büyük rakibinin Ethereum olduğunu belirtelim. Ethereum’un sahip olduğu özelliklerin tamamını bünyesinde barındıran ve Ethereum’dan 15 kat daha hızlı bu ağın bu kadar başarılı olma nedeni aslında bunun altında yatan bu gerçek olarak dikkat çekiyor.

thumbnail
İlişkili Yazı
Taraftar Tokenleri Nereden Alınır?

Bu coinin yaratıcılarını özellikle de en hızlı blok zincir olarak ortaya çıkartması ve mevcut güncellemeler ile ağ üzerinde her geçen gün hızlı bir şekilde ilerlemesi dikkatleri üzerine çekmesine neden olmaktadır.

Ethereum ağı üzerinde yapılan işlemlerin ortalama bekleme süresi 4 Dakika olarak belirlenmiştir. Ancak Solana ağında herhangi bir bekleme süresinin olmadığını ve bu denli hızlı olan bir projenin ne kadar başarılı olduğunu bizlere göstermektedir.

Öneri -> 15 Adımda MetaMask Cüzdanı Nasıl Oluşturulur?

Peki, Solana Bitcoin’i geçer mi?

Aslında bu sorunun cevabına geçemez demek daha mantıklı olacaktır. Bu piyasanın amiral gemisi olan Bitcoin bütün coinleri etkileme özelliğine sahip olmaktadır. Bitcoin düştüğü zaman bütün coinlerin yerle bir olduğuna birçok kez şahit olduk. Bu yüzden de amiral gemi Bitcoin bize göre bu piyasanın tek lideri olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Bitcoin’i geçme konusunda fikir birliğimiz olmasa da, Solana ağının bize göre Ethereum’u geçme potansiyeli ciddi bir şekilde bulunmaktadır. Özellikle de Ethereum’un en büyük rakibi olması ve Ethereum gibi bir coinden daha başarılı olması bu fırsatı Solana ağına vermektedir.

Özellikle de 2021 yılı içerisinde yakaladığı başarılı çıkış ivmesi ile yatırımcılarına ciddi kazançlar sunan bu ağın düşüşler de yatırımcılarına üzmediği görülmektedir. Son derece sağlam temeller üzerine dayanan bir proje olması bu ağın bu denli ciddi şekilde yükselmesine ve en büyük rakibi olan Ethereum’u geçmesine olanak tanıyacak gibi duruyor.

Solana Coin’i Nereden Alabilirim?

Solana‘yı şu anda işlem yapılan en büyük borsalardan Binance, Coinbase, OKEx, ZBG, FTX, vb. borsalardan güvenilir bir şekilde satın alabilirsiniz.

 

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir