Solana Coin Geleceği: Hedef 5 Bin Dolar mı?

Bu analizimizde, en popüler blok zinciri platformlarından olan ve Ethereum’un en ciddi rakibi olarak görülen Solana’nın kripto parası SOL Coin’in geleceğine dair fiyat tahminlerini yorumluyoruz.

Solana Coin'in geleceği nasıl?
Solana Coin'in geleceği nasıl?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum’un ölçeklenme sorunlarıyla, yavaşlıkla ve bu sorunları çözmek için yeni güncellemeler yapmakla boğuştuğu bir dönemde, çok yüksek bir işlem hızını çok düşük ücretlerle sağlamayı başarır. Bu başarı, henüz 2020 yılında ortaya çıkan Solana’nın Ethereum’un en büyük rakibi olarak görülmesine neden olur. Peki Solana Coin’in geleceği nasıl, Solana gerçekten Ethereum’u tahtından edebilir mi?

2021 yılında Ethereum fiyatının yaklaşık 5 bin dolarla zirve fiyatına ulaşması, Solana Coin için başka bir soruyu daha beraberinde getirir ve çok sayıda yatırımcı Solana fiyatının 5 bin dolar olup olamayacağını merak eder.

Bu analizimizde SOL Coin’in geleceğine dair en çok merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

SOL Coin Tekrar 260 Dolara Yükselir mi?

2021 yılında yaklaşık 260 dolarlık zirve fiyatına ulaşan SOL Coin, sonraki dönemde 30 dolara kadar düşmüştür.

Dolayısıyla 2021 yılı içinde 30 dolardan yüksek bir maliyetle SOL Coin alan ve zamanında yatırımlarını daha yüksek bir fiyattan satmayan çok sayıda Solana yatırımcısı, zarar etme riskiyle karşı karşıyadır.

Eğer elinizde SOL Coin tutuyorsanız ve yüksek bir zararınızın olduğunu görüyorsanız, kripto paralarınızı satarak piyasadan çıkmayı düşünüyor olabilirsiniz.

Bu, son derece normal bir durumdur. Fakat açıkçası, yanlış ve telafi edemeyeceğiniz bir hamle olabilir. Çünkü SOL Coin’in tekrar 260 dolara yükselme potansiyeli taşır.

Yani Solana Coin’lerinizi birkaç yıl pasif şekilde bekletmeyi göze alarak yatırımınızı zararsız ve belki de karlı şekilde satma fırsatı bulmanız mümkündür.

SOL Coin 1.000 Dolar Olabilir mi?

Solana Ethereum’a kıyasla çok önemli avantajlar barındırır. Ancak Ethereum Bitcoin’den sonraki en tanınmış kripto para olduğu için Solana’nın Ethereum ile yarışmak için daha fazla zamana ihtiyacı vardır.

Ayrıca Ethereum, ölçeklenme ve yavaşlık sorunlarını çözmek için güncelleştirmeler yapmaya devam eder.

Her ne kadar bugüne kadar gerçekleştirilen güncellemeler hız sorununu çözememiş ve Ethereum’u Solana kadar hızlı bir ağa çevirememiş olsa da gelecek bazı problemlerin çözülmesiyle Ethereum daha fazla ön plana çıkabilir.

Bütün bu ihtimaller bir arada düşünüldüğünde SOL Coin fiyatının 1.000 doları görmesinin zor olduğu ancak kesinlikle imkansız olmadığı, yani Solana’nın uzun vadede 1.000 dolar olmasının mümkün olduğu söylenebilir.

Solana Coin’in Fiyatı 5 Bin Dolar Olabilir mi?

Bazıları ise Ethereum’un fiyat rekoru 5 bin dolar olduğu için Solana’nın da uzun vadede 5 bin dolara ulaşıp ulaşamayacağını ve Ethereum’un fiyatını geçip geçemeyeceğini merak eder.

Öncelikle bu iki projenin arz sayısı ayrı ayrı değerlendirildiğinde Solana’nın Ethereum’un fiyatına ulaşması için Ethereum’dan 3 kat fazla yatırım alması gerektiği görülür.

Yani Solana’nın Ethereum’un fiyatına ulaşma ihtimali kısa vadede çok ama çok düşüktür.

Çünkü piyasadaki Solana sayısı, Ethereum sayısının yaklaşık 3 katıdır. Bu, fiyatı baskılayan çok önemli bir unsurdur.

Solana Coin’in Fiyatı En Fazla Ne Kadar Olabilir?

Uzun vadede Solana, Ethereum’un toplamayı başardığı yatırım miktarını toplamayı başarırsa SOL Coin’in fiyatı 1.700 dolara kadar yükselebilir.

Ancak Solana çok büyük bir ekosisteme hitap ettiği ve çok önemli bir proje olduğu için eğer kripto para piyasası toplu şekilde yükselişe geçerse SOL Coin, 1.700 doları da aşarak 5 bin dolara doğru hareketlenebilir.

Ancak kısa vadede bu senaryo kesinlikle mümkün değildir. SOL Coin’in 5 bin dolara doğru hareketlenmesinin en iyi ihtimalle 2030’lu yıllarda mümkün olacağı düşünüleblir.

Solana Coin’in Geleceği Hakkında En Çok Merak Edilen 5 Soru

1.    Solana Coin ne için kullanılır?

Akıllı sözleşme kripto paraları tek başına değerlendirilmemeli, bir ekosistem olarak ele alınmalıdır. Çünkü bu tür kripto paraların altyapısı kullanılarak yüzlerce farklı kripto para geliştirilebilir.

Bu doğrultuda Solana altyapısında birbirinden başarılı kripto para projelerinin geliştirildiği ve bu kripto paraların merkezinde her zaman SOL Coin’in olduğu görülür. Yani SOL Coin çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.

2.    Solana Coin’in geleceği var mı?

Bir kripto paraya uzun dönem yatırım yapabilmek oldukça sıkıcıdır ve çok sabır gerektirir. Ancak elinizdeki kripto para Solana Coin ise çok başarılı bir yatırım yaptığınız söylenebilir. Çünkü Solana, geçmişteki başarısının yanı sıra geleceğe dair çok yüksek bir potansiyel barındırır.

3.    2023 yılında Solana Coin iyi bir yatırım mı?

Geçtiğimiz iki yıl içinde Solana kripto para piyasasındaki en büyük ve önemli kripto paralardan bir tanesi haline gelmiştir. Dolayısıyla fiyat hareketi durağanlaşmıştır.

Ancak yine de 2023 yılında Solana, yatırım yapılabilecek en güvenli ve en çok gelecek vadeden kripto paralardan bir tanesi olarak görülür.

4.    2025 yılında Solana Coin fiyatı ne kadar olur?

2025 yılı kripto para piyasasında beklendiği üzere bir yükseliş dönemi olursa Solana Coin’in fiyatı 500 dolar ile 1.000 dolar arasında şekillenebilir.

Fakat 2025 yılı genel anlamda bir düşüş yılı olursa SOL Coin’in fiyatı 100 doların aşağısında kalabilir.

5.    2030 yılında Solana Coin fiyatı ne kadar olur?

2030 yılına kadar kripto para piyasası en az 2 yükseliş dönemi daha yaşayabilir. Eğer bu ihtimal gerçekleşirse Solana Coin’in fiyatı 1.000 doları aşabilir.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir