SXP Coin Geleceği: Yok Olma İhtimali Var mı?

Bu analizimizde, kripto cüzdanlarına bağlı küresel ödeme kartları çıkartarak itibari paralar ile kripto paralar arasında bir köprü vazifesi görmeye çalışan Swipe şirketinin kripto parası SXP Coin’in geleceğini değerlendiriyoruz.

SXP Coin geleceği nasıl?
SXP Coin geleceği nasıl?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in ortaya çıktığı 2009 yılından bu yana kripto para piyasasında belki de yüz binlerce proje boy göstermiştir. Fakat bu projelerin sadece bir kısmı hayatta kalmayı başarmıştır. Hatta geçmişte çok ünlü olan, çok büyük paralar toplayan ve büyük bir devrim yarattığı düşünülen birçok proje bile zamanla yok olmuştur. Peki SXP de bu projelerden bir tanesi olabilir mi, SXP Coin geleceği nasıl?

Bir kripto paranın uzun süre hayatta kalabilmesi için olağanüstü bir vizyona sahip olması gerekmez. Ancak topluluğuna vadettiği geliştirme çalışmalarını zamanında yerine getirmesi ve yatırımcılarının güvenini korumayı başarması gerekir.

Aksi halde en ünlü kripto paraları kaçınılmaz bile kaçınılmaz bir başarısızlık ve son bekler.

Bazı kripto paralar ise sahip olduğu misyon gereği bir noktada tıkanabilir. Yaşanan teknolojik gelişmeler o projenin misyonunu gerçekleştirme ihtimalini sonsuza dek ortadan kaldırabilir.

SXP Coin Scam mi?

Sosyal medyada birçok kişi SXP Coin’in bir scam yani dolandırıcılık projesi olduğunu ileri sürer. Ancak projenin dolandırıcılık amacı taşıdığını destekleyen bariz bir kanıt yoktur.

Fakat projenin misyonunu yitirdiği doğrudur. Günümüzde kripto para odaklı kart çıkarmak olağanüstü bir başarı olarak kabul edilmez. Bununla birlikte Swipe şirketi yıllardır bu işi yapan, düzgün profilli bir şirket de olamamıştır.

Yani neresinden bakarsanız bakın Swipe projesi başarısız olmuş bir projedir. Yine de bu durum, projenin bir scam olduğu anlamına gelmez. Nitekim SXP Coin hala büyük borsalarda alınıp satılır.

SXP Coin Tekrar 5.5 Dolara Yükselir mi?

Yıllardır fiyatı genellikle 1 doların üzerinde şekillendiği için SXP Coin’in fiyatının son dönemde 30 cent’e kadar düşmesi yatırımcıları tedirgin etse de aslında SXP Coin kurulduğu 2018 yılından itibaren istikrarlı fiyat hareketleriyle ilgi çeker.

Üstelik 30 cent, yıllardır SXP Coin için çok iyi bir destek olmuştur. Bu bakımdan Swipe şirketi ve SXP Coin, yatırımcılarına güven verir.

Dolayısıyla fiyatın kısa vadede 5.5 dolara tekrar tırmanması mümkün değilse bile 1 doların üzerine çıkması sürpriz olmaz.

5.5 dolar hedefi ise Bitcoin’in yeni bir fiyat rekoruna gitmesi ya da eski fiyat rekoruna yaklaşması durumunda beklenebilir.

SXP Coin 10 Dolar Olur mu?

Swipe şirketi yukarıda bahsettiğimiz gibi, artık iddialı bir şirket değildir ama buna rağmen SXP projesini takip eden yüz binlerce yatırımcı vardır.

Bu nedenle her ne kadar SXP Coin’i Swipe şirketinden bağımsız değerlendirmek mümkün olmasa da kısa vadede yalnızca fiyat hareketlerini esas alarak yorum yapmak daha doğru olabilir.

Geçmiş fiyat performansı incelendiğinde SXP, başarısız bir görüntü çizmez ve SXP Coin’in fiyatının 10 dolara ulaşabileceği düşünülebilir.

Ancak tekrar hatırlatmak gerekirse SXP Coin, misyonunu yitirmiş bir projedir ve misyonunu yitiren kripto para projelerine yatırım yapmak son derece risklidir.

SXP Coin 100 Dolar Olabilir mi?

Ne açıdan değerlendirirsek değerlendirelim SXP Coin’in 100 dolar olması mümkün ve gerçekçi değildir.

Çünkü SXP’nin 100 dolar olması, 50 milyar dolarlık piyasa büyüklüğüne erişmesi ve ilk 10 kripto para arasına girmesi anlamına gelir.

Hakkında dolandırıcılık iddiaları olan ve bütün misyonunu yitiren bir projenin böyle bir büyüklüğe erişmesi hayal dahi edilemez.

Her şeyin SXP için çok yolunda gittiği ve kripto para piyasasının yükselişe geçtiği durumda bile SXP Coin, en iyi ihtimalle 10 doları görebileceği düşünülebilir ki bu bile çok ama çok riskli bir değerlendirmedir.

Swipe Şirketinin ve SXP’nin Yok Olma Riski Var mı?

Açık bir değerlendirme yapmak gerekirse SXP hakkında tehlike çanlarının çaldığı söylenebilir. Her ne kadar geçmiş fiyat hareketleri çok tutarlı olsa da SXP Coin’in işlevsiz bir projeye  dönüşmesi, Swipe şirketi hakkında sosyal medyada scam dedikodularının yayılmasına neden olmuştur.

Böyle dedikoduların üstesinden gelmek için birçok adım atılması gerekirken Swipe şirketi oldukça pasif bir görüntü çizer. Dolayısıyla Swipe’ın ve SXP’nin geleceği hakkında olumlu konuşmak çok zordur.

SXP Coin’in Geleceği Hakkında En Çok Merak Edilen 5 Soru

1.    SXP Coin fiyatı en fazla ne kadar olabilir?

Bütün riskler göz ardı edildiğinde ve sadece en iyi ihtimaller düşünüldüğünde SXP Coin’in 10 dolara kadar yükselebileceği söylenebilir. Ancak SXP Coin için ciddi riskler söz konusudur ve yatırımcıların yazımızda bahsettiğimiz ihtimalleri asla göz ardı etmemesi gerekir.

2.    SXP Coin almaya değer mi?

SXP Coin, katma değeri yüksek bir proje olmadığı için 2023 yılında almaya değer bir kripto para olarak nitelendirilemez.

3.    SXP Coin’in fiyatı tekrar yükselir mi?

Elbette SXP Coin’in fiyatı tekrar yükselebilir. Fakat bu, projenin karşı karşıya kaldığı risklerin bertaraf edildiği anlamına gelmez. Bu nedenle SXP Coin alınmadan önce yatırımcılar bahsi geçen risklerin farkında olmalıdır.

4.    2025 yılında SXP Coin fiyatı ne kadar olur?

2025 yılında SXP Coin’in fiyatı 1 dolar ile 5 dolar arasında olması beklenir. Eğer SXP Coin hakkında ortaya çıkan dolandırıcılık dedikodularının üstesinden gelemezse fiyat 30 cent’in de altına düşebilir.

5.    2030 yılında SXP Coin fiyatı ne kadar olur?

SXP Coin 2030 yılına kadar yok olma riskiyle karşı karşıyadır. Proje ekibi bu riskin üstesinden gelirse ve Swipe projesi yeni ve etkili işbirliklerine giderse fiyat en iyi ihtimalle 10 dolara kadar yükselebilir. Ancak bu tür projelere yatırım yapmanın çok riskli olduğunu tekrar hatırlatmak gerekir.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir