Terra (LUNA) Kripto Para Fiyat Tahmini? Yükseliş Trendini Sürdürecek mi?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terra (LUNA) kripto varlıklar arasında piyasa değerlerine göre en büyük 8. kripto para birimi olarak işlem görmektedir. Terra (LUNA) 3 Mayıs (bügün) %3’lük bir artışla 85$ baremine ulaşmış durumda.

Mart ve Nisan ayları arasında kripto varlıklar ortalama olarak %130’dan fazla artış ile tüm zamanlarda gözüken en yüksek seviyelere ulaştı fakat Nisan sonlarına doğru ciddi düşüş eğilimlerine girdi. Diğer taraftan içerisinde bulunduğumuz ay olan Mayıs’ta olumlu bir yönde başlangıç sergilendi.

Bu Terra’nın (LUNA) yükseleceğine dair bir işaret olarak görülebilir mi? Terra (LUNA) artış eğiliminde mi yol gösterecek? Bu sorunun cevabına yaklaşmak için sizlerle birlikte Terra (LUNA) projesine bir göz atalım ne dersiniz?

Terra (LUNA) Nedir?

Terra; Cosmos SDK ağı tarafından desteklenen bir PoS platformudur. Cosmos-SDK, birden fazla varlığa sahip halka açık hisse kanıtı blok zincirleri geliştirmek için açık kaynaklı bir platformdur.

Terra, sabit paralar için merkezi olmayan bir kamu blok zinciri platformu olarak işlev görür . Stablecoin’ler doğası gereği algoritmiktir ve bir varlığın, genellikle para biriminin fiyatını izler ve bir temel varlık yerine bir dizi kural veya yazılımla sabit fiyatlarını korur.

Terra’nın değeri fiat para birimlerinin değerine göre belirlenir ve kullanıcılar LUNA’yı yakarak taze terra oluşturabilir. Temel terra stabilcoin, Uluslararası Para Fonu’nun Özel Çekme Hakları (SDR) hesap biriminin – TerraSDR – veya SDT’nin fiyatını takip eder. Diğer terra sabit paraları arasında TerraUSD veya UST ve TerraKRW veya KRT bulunur. CoinMarketCap verilerine göre (3 Mayıs itibariyle ) TerraUSD’nin (UST) piyasa değeri 18,62 milyar dolara yükseldi ve DAI stabilcoini yaklaşık 8,7 milyar dolardan geçti.

Terra (LUNA) Hakkında Son Görüş

CoinCodex’in teknik analizine göre, 3 Mayıs 2022 itibariyle 18 gösterge yükseliş sinyali ve sekiz düşüş sinyali ile kripto para için kısa vadeli duyarlılık nötrdü. 

Gövde hareketli ortalama (HMA) ve hacim ağırlıklı hareketli ortalamalar (VWMA) düşüş eğilimindeydi.

CoinCodex’in kısa vadeli terra coin fiyat tahmini, fiyatın 3 Mayıs 2022’ye kadar %20 artışla 101,5 dolara çıkabileceğini öne sürdü.

Gelecekteki LUNA kripto fiyat tahmini üzerine spekülasyon yapan algoritma tabanlı tahminciler, 3 Mayıs itibariyle uzun vadeli yükseliş tahminleri paylaştı:

  • Wallet Investor’ın terra fiyat tahminine göre, madalyonun ortalama fiyatı 12 ayda 176.2 dolara ulaşabilir. LUNA/USD için beş yıllık terra tahmini, Mayıs 2027’de 545 dolara ulaşabileceğini gösterdi.
  • Digital Coin’den LUNA fiyat tahmini, 2022’de ortalama fiyatın 111,8 dolar olabileceğini ve 2023’te 121 dolara, 2025’te 165 dolara ve 2030’da 391 dolara yükselebileceğini öne sürdü.
  • Benzer şekilde, Fiyat Tahmini, ortalama LUNA madeni para fiyat tahmininin 2022’de 120,7 dolara, 2025’te 381 dolara ve 2030’da 2.541 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyordu.

Bir LUNA tahmini ararken, analistlerin ve algoritmaya dayalı hedeflerin yanlış olabileceğini unutmayın. Bu tahminler, LUNA belirtecinin geçmiş performansına ilişkin temel ve teknik çalışmalara dayanmaktadır. Geçmişteki performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir