TRX Coin Geleceği: TRON Ekosistemi Bitti mi?

Bu analizimizde, Justin Sun'ın ilk göz ağrısı olan TRX Coin'in geleceğini 2023, 2025 ve 2030 yılları açısından değerlendiriyoruz.

TRON Coin geleceği nasıl?
TRON Coin geleceği nasıl?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TRON, en eski ve tanınmış kripto paralardan bir tanesidir. Öte yandan 2017 yılında içerik dağıtım sektörünü merkeziyetsiz hale getirme vizyonuyla kurulmuş olsa da günümüzde bu ağın varlık amacına hizmet ettiği söylenemez. Peki yine de TRX Coin geleceği parlak olabilir mi?

Yeni bir teknoloji geliştirme iddiasıyla piyasaya sürülen TRON, zaman içinde bir topluluk kripto parasına dönüşmüştür.

TRX Coin’e yatırım yapan kişilerin Justin Sun’ın pazarlama hamlelerine güvendikleri için böyle bir yatırım kararı aldığı görülür.

Ancak Justin Sun, özellikle son birkaç yıldır kripto para topluluğunda saygın bir insan olarak görülmez.

Bu nedenle TRX Coin’in 2017 yılında ulaştığı zirve fiyatına 2021 yılında büyük kripto para yükselişinde ulaşamadığı düşünülür. Fakat TRON ekosisteminin güç kaybetmesinin tek nedeni bu değildir.

TRON Hala Başarılı Bir Ağ mı?

Hiç şüphe yok ki TRON ilk kurulduğunda en vizyoner ve başarılı ağlardan bir tanesi olarak değerlendiriliyordu.

Fakat zaman için TRON, kuruluş felsefesinden çok uzaklaştı ve bir spekülasyon kripto parasına dönüştü.

TRX Coin’in fiyatı kurucusu Justin Sun yeni pazarlama kampanyaları düzenledikçe artışa, sessiz kaldıkça düşüşe geçti.

Hatta bir dönem Justin Sun, işi iyice abartarak Twitter üzerinden 20 milyon dolar dağıttığı bir etkinlik düzenledi.

Bu miktardaki paranın böylesine rahat dağıtılması akla her zaman Sun’ın servetinin suçtan edildiği şüphesini getirdi.

Nitekim son yıllarda kripto para topluluğunun neredeyse tamamı tarafından Justin Sun’ın “suçlu” olduğu düşünülmeye başlandı.

Merkezi topluluklardan ve toplantılardan uzaklaşarak Grenada gibi küçük bir ülkeye yerleşmesi, Sun hakkındaki dedikoduları iyice arttırdı.

Sonuç olarak günümüzde TRON, hem kuruluş vizyonundan uzaklaştığı için hem de kurucusunun hakkındaki olumsuz iddialar nedeniyle başarılı bir proje olarak değerlendirilemez.

TRX Coin Tekrar 20 Cent’e Ulaşabilir mi?

Yazımızın önceki bölümünde sıraladığımız bütün olumsuzluklara rağmen TRON’un çok popüler bir kripto para olması, “Acaba 20 cent’e tekrar ulaşır mı?” sorusunu beraberinde getirir.

2017 yılında ulaştığı tarihi zirve fiyatı olması açısından 20 cent TRX Coin için en önemli direnç noktasıdır.

Bitcoin’in yeni bir zirveye koştuğu 2021 yılında TRX Coin, yalnızca 16 cent’e kadar yükselebilmiştir.

92 milyarlık arzı ve misyonunu tamamen yitirmiş bir kripto para olduğu düşünüldüğünde TRX fiyatının tekrar 20 cent’e ulaşma ihtimalinin imkansıza yakın olduğu söylenebilir.

Fakat bu kripto parada gelecekte kuvvetli manipülatif hareketler meydana gelebilir ve TRX fiyatı kısa süreliğine de olsa kendisini 20 cent’in üzerine tekrar atabilir.

TRON Ekosistemi ve TRX Coin Bitti mi?

Açık konuşmak gerekirse TRON ekosisteminin blok zincirine ve kripto para topluluğuna vadettiği hiçbir yenilik ve heyecan uyandıran gelişme yoktur.

Ancak TRON ekosistemi ve TRX Coin tanınırlığı ve mevcut yatırımcılarının sadakati nedeniyle piyasada tutunmayı başarır.

Gelecekte mevcut yatırımcılar da TRON’dan ümidini keserse bu ekosistem, yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir.

Fakat şu anda, hala alınıp satılması ve yatırımcı bulması, TRX Coin’in piyasadaki en etkili kripto paralardan bir tanesi olarak kalmasını sağladığı için kısa vadede TRON’un yok olması beklenmez.

TRX Coin Hakkında En Çok Sorulan 5 Soru

1.    TRX Coin 1 dolar olabilir mi?

TRX Coin’in 1 dolar olması, 92 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşması anlamına gelir ki bu ihtimal, her açıdan gerçeklikten uzaktır.

2.    TRX Coin 5 dolar olabilir mi?

100 milyara yaklaşan arzı ve misyonunu yitirmiş olması nedeniyle TRX Coin’in 5 dolar olması mümkün değildir.

3.    TRX Coin 2023 yılında iyi bir yatırım mı?

TRON ağının kurucusu Justin Sun, kripto para topluluğunda en çok tanınan isimlerden bir tanesi olduğu için TRX Coin birçok yatırımcının gözünde gelecek vadeden coinler arasındadır.

Ancak birbirinden özel teknolojilere sahip kripto paraların piyasaya sürüldüğü 2023 yılında TRX Coin’in iyi bir yatırım olduğu söylenemez.

4.    TRX Coin 2025 yılında ne kadar olur?

TRX Coin 2025 yılında 10 cent ile 15 cent arasında fiyatlanma potansiyeline sahiptir. Fakat yüksek arzı ve rekabetçi piyasa nedeniyle bu kripto paranın fiyatının önceki zirvesi olan 20 cent’i geçmesi beklenmez.

5.    TRX Coin 2030 yılında ne kadar olur?

TRX Coin’in fiyatı 2030 yılına kadar en az bir kez 20 cent’i geçebilir ve çok ufak bir ihtimal de olsa 50 cent’e kadar yükselme potansiyeli barındırır. Yatırımcıların söz konusu potansiyeli ve bütün riskleri göz önünde bulundurarak hareket etmesi gerekir.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir