Kanal Finans Kurucusu Tunç Şatıroğlu Kimdir?

Bu rehber içeriğimizde, Kanal Finans kurucusu Tunç Şatıroğlu'nun kim olduğunu ve ne iş yaptığını okuyabilirsiniz.

Tunç Şatıroğlu
Tunç Şatıroğlu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tunç Şatıroğlu ismi, ekonomi haberlerini yakından takip eden kişilerin karşısına son yıllarda sıklıkla çıkar. Özellikle Youtube ve Twitter gibi sosyal medya kanallarından ekonomi haberlerini ve borsalarla ilgili analizleri takip eden kişilerin bu isimle karşılaşmış olma ihtimali oldukça yüksektir.

İnternetin bilgisayarlar ve cep telefonları sayesinde her eve girmesiyle internet fenomenlerinin sayısı hızla artmıştır. Her internet fenomeni, kendi hobisi ya da uzmanlık alanı doğrultusunda yayın yapar.

Bu bağlamda ekonomiye dair yayın yapan kişilerin takipçi sayıları son yıllarda hızla yükselmiştir. Çünkü son üç yıl içinde 4 milyondan fazla yerli yatırımcı borsaya giriş yapmıştır.

Tunç Şatıroğlu Kimdir?

Tunç Şatıroğlu, SPK Düzey 3 lisansına sahip bir finansal analist, Kanal Finans kurucusu ve internet fenomenidir. Twitter’da 400 binden fazla takip edilen Şatıroğlu’nun Youtube kanalındaki abone sayısı ise 500 binin üzerindedir.

İstanbul Alman Lisesi mezunu olan Şatıroğlu, daha sonra İTÜ Matematik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra MBA ve MS finans eğitimlerini Amerika’daki New Hampshire College’da tamamlayan Tunç Şatıroğlu, meslek yaşamını finansal analist olarak sürdürmüştür.

Ayrıca portföy yönetimi alanında yazılım geliştiren ekiplere danışmanlık veren Şatıroğlu’nun Türkiye’de ünlenmesini sağlayan faktör ise Kanal Finans olmuştur. Bu kanal üzerinden temel ve teknik analize dayanan yorumlar paylaşılır.

Kanal Finans Nedir?

Kanal Finans, 500 binin üzerinde takipçisi olan bir Youtube kanalı ve Tunç Şatıroğlu tarafından verilen eğitimlerin satıldığı bir internet sitesidir.

Eğitim, yorum ve analiz içeren içeriklerini tamamen ücretsiz olarak Youtube üzerinden takipçileriyle paylaşan Tunç Şatıroğlu, “Teknik Analiz Sırları” isimli eğitimini ise internet sitesi üzerinden satışa sunar.

Böylece dileyen herkes Youtube üzerinden Şatıroğlu’nun ücretsiz sunduğu eğitim, yorum ve analiz içeriklerini ücretsiz takip edebileceği gibi ücret ödeyerek Şatıroğlu’dan teknik analiz eğitimi alabilir.

Söz konusu eğitim 0211042254900011 Mersis ve 2110422549 vergi numaralı Kanal Finans Danışmanlık Limited Şirketi tarafından satılır. Eğitimle ilgili sorular için info@kanalfinans.com email adresinden ilgili şirketle iletişime geçilebilir.

Tunç Şatıroğlu Analizleri Güvenilir mi?

Birçok kişi teknik analiz eğitimi verse de bu alan, uzmanlık gerektiren bir alandır. Dolayısıyla sadece gerekli eğitimleri almış, uzman ve lisanslı kişilerden teknik analiz eğitimi almak daha doğru bir tercihtir.

Tunç Şatıroğlu, finans alanında ABD’de master yaptığı için ve SPK düzey 3 lisansına sahip olduğu için finans alanında yetkin bir isimdir. Yani Şatıroğlu’nun analizlerinin güvenilir olduğu söylenebilir.

Ancak analizlerin birer kahin olmadığı ve veriye dayalı yorum yaptığı unutulmamalıdır. Bu nedenle Şatıroğlu da dahil olmak üzere hiçbir analist gelecek hakkında kesin konuşamaz.

Öte yandan Şatıroğlu’nun sahip olduğu SPK lisansı, kişilerin portföy yöneticisi ve yatırım danışmanı olmak için almaları gereken bir lisanstır. Bu lisans kişinin sermaye piyasası mevzuatı ve kuralları, sermaye piyasası araçları, yatırım kuruluşları ve finansal piyasalar alanlarında eğitimlerini tamamladığını ve gerekli sınavları geçtiğini gösterir.

Tunç Şatıroğlu Youtube

Hemen hemen hafta içi her gün minimum 15 dakika uzunluğunda piyasalara dair bilgilendirici bir video yayınlayan Şatıroğlu’nun Youtube videoları şu adresten ücretsiz takip edilebilir. Ayrıca Şatıroğlu haftada birkaç tane Youtube shorts videosu da yayınlar.

Ancak Şatıroğlu’nun Youtube katıl butonu açık değildir. Bu nedenle Tunç Şatıroğlu’na destek olmak isteyen kişiler, bu işlemi kendisinin satışını yaptığı teknik analiz eğitimini satın alarak gerçekleştirebilir.

Tunç Şatıroğlu Twitter

Hiçbir ücret ödemeden Tunç Şatıroğlu’nun yorum ve analizlerini takip etmek isteyenler için bir diğer yöntem kişiyi Twitter üzerinden takibe almaktır. Bu platformu aktif olarak kullanan Şatıroğlu, her gün birkaç bilgilendirici tweet atar.

Tunç Şatıroğlu Hisse Senedi Önerileri

Şatıroğlu, hisse senedi önerilerini sosyal medya platformlarında paylaşmaz. Bu öneriler, sadece Info Yatırım müşterileriyle bülten olarak paylaşılır.

Video formatında paylaşılan söz konusu hisse senedi önerilerini izlemek isteyen öncelikle Info Yatırım’da bir hesap açması gerekir.

Ardından kişiler İnfoTrade Pro uygulaması üzerinden Şatıroğlu’nun güncel piyasa ve hisse senedi analizlerini izleyebilirler.

Tunç Şatıroğlu Tiktok

Diğer sosyal medya platformları kadar sık ve aktif kullanmasa da Şatıroğlu’nun yer aldığı platformlardan bir tanesi de Tiktok‘tur. @tuncsatiroglu kullanıcı adıyla bu platformda yer alan Şatıroğlu, yaklaşık olarak hafta bir paylaşım yapar.

Ancak kişiyi zaten Youtube üzerinden takip ediyorsanız bu platformda izleyeceğiniz kısa videoların güncel olmadığını fark edebilirsiniz. Çünkü Tiktok’ta paylaşılan videoların genellikle Youtube kanalındaki videolardan alıntı olduğu görülür.

Kanal Finans Instagram

Şatıroğlu’nun özel bir Instagram hesabı yoktur. Ancak Kanal Finans’ın bu platformda @kanalfinans kullanıcı adıyla yayın yapan aktif bir hesabı vardır.

Dolayısıyla Instagram’ı aktif olarak kullanan kişiler bu hesabı takibe alarak Tunç Şatıroğlu’nun diğer platformlarındaki paylaşımlarından ve eğitim faaliyetlerinden haberdar olabilir.

Kripto para haber sitesi Koinograf, internet sitesinde finans alanında yayınlar yapan bütün internet fenomenlerine yer verir. Eğer bu alanda yayın yapan ve hayat hikayesini merak ettiğiniz başka isimler varsa bu isimleri bizimle yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir