Türkiye Kripto Paraları Kabul Edecek Mi? 2022

Kripto para yasası düzenlemesinde sona gelindiği iddia ediliyor.

Kripto Paralar Kabul Edilecek mi
Kripto Paralar Kabul Edilecek mi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanlarda ülkemizde döviz kurunda yaşanan ciddi dalgalanmalardan sonra kriptoya olan ilgi arttı ve Türkiye Kripto Paraları Kabul Edecek Mi? Sorusunun akıllara gelmesine neden oldu. Dünya üzerinde yatırımcı sayısı her geçen gün artan kripto paralar ilgili ülkemizde yatırımcı sayısı 4 Milyonu geçti.

Türkiye Kripto Paraları Kabul Edecek Mi
Türkiye Kripto Paraları Kabul Edecek mi?

El Salvador Bitcoin’i Resmi Para Birimi Yaptı

Bitocin’i resmi para birimi olarak kabul eden El Salvador bu alanda ilk ülke olma özeliğini taşımaktadır. Dünya ülkelerinin de kripto para birimlerine olan yaklaşımının her geçen gün giderek artması ve kabul etmeye başlamalarından sonra Türkiye’nin bu konuda alacağı tavır Türk yatırımcılar tarafından merak ediliyordu.

Ülkemizde özellikle de hükümetin kripto para birimleri ile ilgili olarak ilk başlarda söylediği söylemlerin aksine geçtiğimiz günlerde ciddi bir adım geldiği açıklandı.

Öneri : Metaverse Arsaları Nereden Alınır?

TBMM gündemine de gelmesi beklenen kripto para birimi ile ilgili ülkemizin artık resmen kripto para birimlerini tanıyacak olması ve merkeziyetsiz borsalara giden paralar ile ilgili vergilendirme yapılması planlanmaktadır. Bu gelen haberden sonra nasıl bir yol haritası izlenecek Türk yatırımcılar tarafından çok fazla merak edilmektedir.

Artık Yasal Her Türlü Yoldan Para Gönderimi Gelebilir mi?

Kripto para piyasalarında özellikle de yatırımcıların birçoğunun yatırım paralarını farklı kanallar üzerinden göndermeye başlamasından sonra, ülkemizde Meclis gündemine gelecek olan kripto paraların artık yasal olarak her türlü borsa üzerine kolay bir yoldan gönderilmesi de iddia edilmektedir.

Kripto para konusunda birçok ülkenin resmen tanımaya başlaması ve ödemeleri bile artık bu para birimi ile kabul etmesinden sonra ülkemizin attığı bu adımın da kripto para piyasaları için son derece olumlu olduğunu belirtelim.

Coinbase’de 100$ yatırımınıza 10$ kazanmak için tıklayınız.

Özellikle de kripto para birimi olarak Türkiye’nin kendine has bir para biriminin de gündem de olması beraberinde bizlere birçok kolaylığı sunacak gibi duruyor. Ancak yüksek vergi oranlarının getirilmesi gibi aksi bir durum olması durumunda Türk yatırımcıların bu piyasalarda ciddi oranda mağdur olması tahmin edilmektedir. Ülkemizin atacağı bu adımın ülkemizce faydalı olması Türk yatırımcıların bu alanda daha çok yatırım yapmasını da destekleyecek nitelikte durmaktadır.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir