UMA Coin Geleceği: 100 Dolar İmkansız mı?

Bu analizimizde, finansal türev piyasalarını Ethereum üzerinden blok zincirine taşımayı amaçlayan UMA projesinin ve UMA Coin’in geleceğini inceliyoruz.

UMA Coin geleceği nasıl?
UMA Coin geleceği nasıl?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mevcut hisse senetlerinin token haline getirilip kripto para borsalarında insanların ticaretine açılması finansal piyasalara daha fazla insanın erişmesini mümkün hale getirir. Ethereum üzerinde türev araçları oluşturmaya yarayan UMA Coin, bu yeni teknolojinin göbeğinde yer alır. Peki UMA Coin vadettiği şeyleri gerçekleştirebilir mi, geleceği parlak mı?

Her zaman hatırlattığımız gibi blok zincirinde harika teknolojiler yaratan projelerin bile kripto paraları bazen beklenen seviyede yatırımcı bulmaz.

En başta kısaca ifade etmek gerekirse UMA proje, oldukça doğru ve zamanlı bir projedir. Ancak UMA Coin’in aynı derecede başarılı olabileceğini söylemek çok zordur çünkü kripto paraların fiyatları tamamen yatırımcıların ilgisine bağlıdır.

UMA Başarılı Bir Proje mi?

Örneğin Türkiye’den Amerikan borsasına yatırım yapmak isteyen bir yatırımcı, aracı kuruluşlardan hizmet alması durumunda çoğu zaman birçok evrak toplamak ve yüksek komisyonlar ödemek zorunda kalır.

Hatta borsası pek de popüler olmayan bir ülkedeki şirketlerin hissesini almak çok daha zordur ve bazen de imkansızdır.

Ancak hisse senetlerinin ve finansal ürünlerin token yani kripto para haline getirilmesi, dünyanın her yerindeki insanların bu kripto paraları alıp satmasını kolaylaştırır.

Ethereum üzerinde dileyen herkesin türev araçları oluşturmasına izin veren UMA, bu yönüyle çok başarılı bir projedir.

Ancak Ethereum’daki ölçeklenme sorunları UMA projesinin işlevselliğini azaltır ve başarısını sınırlar.

UMA Coin Tekrar 30 Doları Aşar mı?

2020 yılından itibaren piyasalarda aktif olarak alınıp satılan UMA Coin’i inceleyenlerin dikkatini kripto paranın sabit fiyat hareketleri çeker.

Her ne kadar Bitcoin’in hızlı değer yitirmesiyle fiyatı 30 dolardan 2 dolara kadar gerilese de UMA Coin çok istikrarlı bir fiyat çizgisine sahiptir.

Ayrıca 100 milyonu biraz aşan maksimum arzı da düşünüldüğünde bu kripto paranın tekrar 30 doları aşma potansiyelinin olduğu söylenebilir.

Fakat UMA Coin’in hareketleri yorumlanırken Bitcoin’in fiyat hareketleri yakından izlenmelidir. En büyük kripto para Bitcoin önceki fiyat zirvesine yaklaştıkça UMA Coin’in fiyatının da yükselmeye başlaması olasıdır.

UMA Coin En Fazla Ne Kadar Olabilir?

Ethereum’daki ölçeklenme sorunları bu ağdaki projeleri dolaylı yoldan etkiler. UMA, söz konusu problemlerden en çok etkilenen projelerden bir tanesidir.

Çünkü UMA projesinin başarılı olabilmesi için Ethereum ağının sabit ve hızlı şekilde çalışması gerekir.

Ethereum ekibinin geliştirme çalışmalarını bütün hızıyla sürdürdüğü ve mevcut sorunları çözmekte başarıya ulaşmasının son derece mümkün olduğu düşünüldüğünde UMA’nın gelecekte çok daha fazla kullanılmasının da mümkün olduğu söylenebilir.

Dolayısıyla Bitcoin’in yeni zirveye koştuğu bir dönemde UMA Coin’in piyasa değeri 10 milyar doları ve fiyatı 200 doları aşarsa kimse bu duruma şaşırmaz.

2023 Yılında UMA Coin Yatırımı Yapmak Mantıklı mı?

Gelecek yıllarda hisse senedi piyasasının hızla tokenize olması beklenir. Bu çalışmalar kapsamında UMA ve benzeri platformlar tarafından sunulan araçlara çok daha fazla ihtiyaç duyulması beklenir.

Bu nedenle 2023 yılında UMA yatırımı yapmanın çok yanlış bir adım olduğu söylenemez. Fakat en iyi projelerin bile Bitcoin’in düşüşe geçtiği dönemlerde çok fazla değer kaybedebildiği unutulmamalı ve satın alım fiyatına dikkat edilmelidir.

Örneğin geçmiş fiyat hareketleri incelendiğinde proje her ne kadar başarılı olsa ve umut vadetse de 30 dolardan UMA Coin alan bir yatırımcının zarar etme riskiyle karşı karşıya olduğu görülebilir.

UMA Coin Geleceği Hakkında En Çok Merak Edilen 5 Soru

1.    UMA Coin iyi bir yatırım mı?

Sert fiyat hareketleri göstermediği için UMA Coin’in uzun dönemde iyi bir yatırım olduğu değerlendirilir.

2.    UMA Coin güvenilir mi?

UMA platformu iki eski Goldman Sachs trader’ı Allison Lu ve Hart Lambur tarafından başlatılmış güvenilir bir platform olarak değerlendirilir.

3.    UMA Coin 100 dolar olur mu?

Hem yerine getirdiği işlev hem de token yapısı ve arzı değerlendirildiğinde UMA Coin’in 100 dolara ulaşmasının mümkün olduğu söylenebilir.

4.    UMA Coin 2025 yılında ne kadar olur?

UMA Coin 2025 yılına kadar eski zirvesi olan 30 dolara doğru tekrar yükselebilir.

5.    UMA Coin 2030 yılında ne kadar olur?

UMA Coin 2030 yılına kadar eski zirvesi olan 30 doları aşarak 50 dolara doğru yükselme potansiyeli barındırır.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir