Vet Coin Geleceği: Hedef 1 Dolar mı, 1 Cent mi?

Bu analizimizde, VeChain'in kripto parası Vet Coin'in geleceğine dair farklı bakış açıları sunmaya çalışıyoruz.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bazı kripto paralar, çok fazla yatırımcı çekmelerine ve çok büyük bir tanınırlık elde etmelerine karşılık beklentileri bir türlü karşılayamaz. VeChain de bu kripto paralardan bir tanesi ve Vet Coin geleceği yatırımcılar tarafından çok sık araştırılır.

Bu durumun temel nedeni, beklentilerin  çok ama çok büyük olmasıdır. Halbuki şu bir gerçek ki: Beklentilerin bu denli büyük olduğu projeler genellikle bu ağır yükün altında kalır ve beklenen fiyat performansını gerçekleştiremez.

Peki Vet Coin için durum nasıl? Fiyatın 1 dolara gitme ihtimali mi daha yüksek 1 cent’e gitme ihtimali mi?

VeChain Başarılı Bir Proje mi?

Öncelikle VeChain projesinin başarılı bir proje olup olmadığını ele alalım. Blok zinciri tabanlı tedarik platformu olma misyonuyla yola çıkan VeChain, piyasaya sürüldüğü 2016 yılında büyük bir ilgi görür.

Birçok kişi VeChain’in lojistik sektöründe devrim yaratan ve bütün oyunu kökünden değiştiren bir proje olarak tanımlamaya başlar. Projenin Walmart, Bayer ve BMW dünyaca ünlü şirketlerin Çin’deki şubeleriyle iş birliği yapması, beklentileri iyice arttırır.

Ancak günün sonunda, beklendiği kadar büyük bir ivme yakalayamaz. Hem fiyat performansı yönünden hem de sahip olduğu misyon yönünden proje atıl kalır.

Çünkü iki gerçek ortaya çıkar. Birincisi, blok zinciri teknolojisi lojistik sektörüyle beklendiği kadar büyük bir uyum yakalayamaz. İkincisi, yukarıda ismi geçen şirketler de dahil olmak üzere blok zinciri teknolojisine ihtiyaç duyan bütün büyük şirketler kendi araştırma ve geliştirme departmanlarını kurarak bu alana yatırım yapmaya başlar.

VeChain Geleceği Var mı?

Yukarıda sıralanan sebeplerden ötürü VeChain’in bir geleceğinin olmadığına dair yorum yapılabilir. Fakat VeChain gibi büyük ve tanınmış projelerin, her zaman büyük adımlar atma potansiyelinin olduğu gözden kaçırılmamalıdır.

Proje ekibi elde ettiği tanınırlıktan ve yakaladığı başarıdan güç alarak her an yeni adımlar atabilir ve projeyi başka bir boyuta taşıyabilir. Ancak gerçekçi olmak gerekirse aradan geçen bunca zaman boyunca, proje ekibinden böyle bir adım gelmemiştir.

Dolayısıyla VeChain’in geleceği oldukça riskli. Bu nedenle bütün yatırımcıların olası riskler hakkında fikir sahibi olması çok önemli.

Vet Coin İyi Bir Yatırım mı? 2023

2023 yılı itibarıyla kripto para piyasasında on binlerce coin vardır. Yüzlercesi, çok büyük ümitler vadeder.

Ancak Vet Coin geleceğe dair büyük ümitler vadeden bir proje değildir. Çünkü iddiasını büyük ölçüde yitirmiştir.

Bu nedenle, 2023 yılında Vet Coin’in iyi bir yatırım olduğu söylenemez. Ancak bu, halihazırda elinizde Vet Coin bulunuyorsa bütün Vet Coin’lerinizi derhal bozdurmanız gerektiği anlamına gelmez.

Özetle, henüz yatırım yapmadıysanız bu kripto paraya karşı çok dikkatli ve şüpheci yaklaşmalısınız. Zaten yatırım yaptıysanız, kendinize yeni ve iyi bir strateji çizerek bu yatırımınızı karla ya da en az zararla kapatmanın yeni yollarını aramalısınız.

thumbnail
İlginizi Çekebilir
ONT Coin Geleceği: Düştüğü Yerden Kalkar mı?

Vet Coin 1 Cent Olur mu?

Vet Coin fiyatı 2019 yılından bu yana 1 cent’in altına düşmemiştir ama bazı dönemlerde bu seviyelere çok yaklaşmıştır. Kripto para piyasasında 2022 yılında yaşanan büyük düşüşle Vet Coin fiyatı, 1 cent’e çok yaklaşmıştır.

Bu durum, “Acaba Vet Coin fiyatı 1 cent’in altına düşer ve orada uzun süre kalır mı?” sorusunu akıllara getirmiştir. Fakat bu senaryo şimdiye kadar gerçekleşmemiştir.

Açıkçası bu kripto paranın fiyatının 1 cent’in altına düşme ihtimali bulunur. Ancak bu ihtimal hiçbir zaman gerçekleşmeyebilir.

Çünkü VeChain, hala büyük bir topluluk desteği görür. Bu desteğin, her koşulda fiyatı yukarı yönde baskılaması beklenir.

Vet Coin Tekrar 25 Cent Olur mu?

Eğer Bitcoin tekrar 50 bin doları aşarsa ve 100 bin dolara doğru hareketlenirse Vet Coin fiyatı tekrar 25 cent’e yükselebilir. Aksi halde, özellikle Bitcoin fiyatı 50 bin doların altındayken bu ihtimal gerçekçi değil.

Diğer yandan 25 cent’in bu kripto para için oldukça yüksek bir fiyat seviyesi olduğunu hatırlatmak gerekir. Çünkü bu kripto paranın arzı 86 milyardan fazladır.

Yüksek arzı nedeniyle fiyatın 25 cent’in üzerine çıkması ve bu seviyelerde kalıcı olması bir hayli zordur, ancak imkansız değildir. Yine de yatırımcıların arz miktarını gözünden kaçırmaması gerekir.

Vet Coin Fiyatı 1 Dolar Olur mu?

Arzı 86 milyarın üzerinde olan bir proje için 1 dolarlık fiyat seviyesini konuşmak hiç de gerçekçi değil. Çünkü fiyat 1 dolara giderse, toplam hacmin 86 milyar doları aşması gerekir.

Gelin bir anlığına kripto para tarihinde kaç projenin 86 milyarlık hacmi aştığını düşünelim. Muhtemelen Bitcoin de dahil olmak üzere en fazla 5 kripto paradan bahsedebiliriz.

Öyle ki en meşhur meme coin olan Dogecoin bile Elon Musk tarafından her gün öne çıkartıldığı ve 80 cent’lik fiyat seviyesine ulaştığı dönemde, tarihi boyunca yalnızca bir kere böylesine bir hacme ulaşabilmiştir.

Bu örnekten yola çıkarak 86 milyar dolarlık hacme ulaşmanın bir kripto para için ne kadar zor olduğu anlaşılabilir. Dolayısıyla Vet Coin’in böyle bir ihtimali gerçekleştirmesi neredeyse imkansızdır.

VET Coin geleceği nasıl?
VET Coin geleceği nasıl?

Vet Coin Hakkında En Çok Sorulan 5 Soru

1.    Vet Coin nedir?

Vet Coin, lojistik sektörünü blok zincirine taşımayı amaçlayan Çin kökenli bir proje olan VeChain’in kripto parasıdır. 2015 yılında Sunny Lu tarafından geliştirilmeye başlanan projenin kripto parası 2016 yılında pazara sürülmüştür.

2.    Vet Coin neden başarılı olamadı?

VeChain’in beklenen başarıyı yakalayamama nedeni, bütün büyük şirketlerin blok zinciri teknolojisi üzerine kendi ar-ge birimlerini kurmuş olmasıdır. Sonuç olarak büyük markalar, VeChain ile çalışmak yerine kendi blok zincirlerini geliştirmeye başladığı için VeChain’in popülaritesi kaybolmuştur.

3.    Vet Coin 10 dolar olur mu?

86 milyardan fazla arzı olan Vet Coin’in 10 dolar olması imkansızdır. Çünkü böyle bir durumda, projenin piyasa değerinin 860 milyar dolara ulaşması gerekir ki bu miktara bugüne kadar ulaşabilen tek kripto para Bitcoin’dir.

4.    Vet Coin 2025 yılında ne kadar olur?

2025 yılında Vet Coin fiyatı, 2 cent ile 10 cent arasında olabileceği gibi Bitcoin’in fiyat hareketlerine bağlı olarak 20 cent’e de yaklaşma potansiyeli taşır.

5.    Vet Coin 2030 yılında ne kadar olur?

VeChain, 2030 yılına kadar popülerliğini tamamen yitirebilir ve çok fazla değer kaybedebilir. Ancak proje ekibi yeni atılımlara imza atarsa fiyat, 25 cent’in üzerine çıkma potansiyeline sahiptir.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 8 ay önce

    vet coinin geleceğine güveniyordum, yazınız gerçekten “gerçekliği elime verdi”.
    Umarım yakın zamanda maliyet fiyatıma ulaşırım da çıkarım…

    Cevapla