WAVES Coin Geleceği: Fiyatı 100 Doları Aşabilir mi?

Bu analizimizde, merkeziyetsiz dünya için büyük önem taşıyan Waves platformunun kripto parası WAVES Coin'in geleceğini tartışıyoruz.

WAVES Coin geleceği nasıl?
WAVES Coin geleceği nasıl?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Waves, 2016 yılından beri kripto para piyasasında olan eski ve köklü bir blok zinciri platformudur. Peki piyasa değeri bakımından hiçbir zaman ilk yüzden (tabiri caizse şampiyonlar liginden!) düşmeyen WAVES Coin geleceği nasıl? 2023 yılında WAVES yatırım yapılabilir bir kripto para mı?

Her kripto yatırım aracında uzun vadeli ve kısa vadeli riskler söz konusudur. Kripto paralarda bahsi geçen bu riskler daha belirgin ve keskindir.

Sonuç olarak iki ihtimal vardır. Ya yatırımcılar göze aldıkları riski yönetmeyi başararak para kazanırlar ya da aldıkları riski idare etmeyi başaramazlar ve para kaybederler.

Bu açıdan, WAVES Coin’e yatırım yapmayı aklından geçiren ve halihazırda yatırım yapmış olan kişilerin mevcut risklerin bilincinde olması gerekir.

Waves Ne Kadar Başarılı Bir Proje?

Sasha Ivanov tarafından kurulan Waves platformu, ilk ve en başarılı merkeziyetsiz ürün ve ağ geliştirme platformlarından bir tanesidir.

Her ne kadar 2016 yılında kurulmuş olsa da Waves platformu, 2021 yılında merkeziyetsiz finansın geniş kitleler tarafından benimsenmiş olmasıyla öne çıkmıştır.

Bu süreçten önce WAVES Coin’in tanınma nedeni, staking ile yüksek oranda gelir etme imkanı tanımış olmasıdır.

thumbnail
İlginizi Çekebilir
Staking (Stake Etmek) Nedir?

Fakat merkeziyetsiz finansın kripto para piyasaların oyun değiştirici bir rol edinmesiyle birlikte Waves platformunun tanınırlığı kısa sürede artmıştır.

Özetlemek gerekirse Waves’in merkeziyetsiz finans dünyasındaki en başarılı ve en çok kullanılan blok zinciri platformlarından bir tanesi olduğu söylenebilir.

Ancak platformun kripto parası WAVES Coin piyasadan bağımsız fiyat hareketleriyle dikkat çeker.

Kripto paralarda şiddetli bir yükseliş döneminin yaşandığı 2021 yılında 30 doları aşarak kendi fiyat rekorunu kıran WAVES Coin, Bitcoin’in sert bir düşüş yaşadığı 2022’nin ilk çeyreğinde 50 doları aşarak rekor tazelemiştir.

Waves’in ve WAVES Coin’in Bir Geleceği Var mı?

Waves platformu hala çok popülerdir ve merkeziyetsiz finans projeleri inşa eden geliştiricilerin yolu genellikle Waves’e düşer.

Dolayısıyla Waves platformunun geleceği vardır.

Ancak söz konusu geleceğin ne kadar parlak olduğunu Waves’in blok zincirine yaptığı katkının ve PR çalışmalarının belirlemesi beklenir.

Bazen geliştiriciler teknolojik açıdan eşsiz bir blok zinciri platformunu piyasaya sürmüş olsalar bile yatırımcılardan destek almayı başaramayabilirler ve yatırımcı desteği bulamayan projeler her zaman yok olma riskiyle karşı karşıya kalır.

Waves platformu için şu anda böyle bir risk olmasa da uzun vadede böyle bir risk söz konusu olabilir.

Bu nedenle ileriki süreçte Waves platformu ve WAVES Coin’in fiyat hareketleri daha dikkatli bir şekilde izlenmelidir.

WAVES Tekrar 50 Doları Geçebilir mi?

Bazı kripto paralar için bazı destek ve direnç noktalarını yorumlamak hiç de zor değildir.

WAVES Coin için 50 dolarlık zirve fiyatı da böyledir ve WAVES Coin fiyatının tekrar 50 doları aşmasının mümkün olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Fakat bu tür yorumlar değerlendirilirken zamanlama kıstasına dikkat edilmelidir. Çünkü yanlış zamanda yanlış bir alım ya da satım işlemi, WAVES’in fiyatı bir gün 50 doları aşacak olsa bile yatırımcının zarar etmesine neden olur.

O halde WAVES’in ne zaman 50 doları aşacağına da değinmek gerekir.

BİNGO!

Bunu kimse bilemez.

Yani, yeterince sabrınız yoksa WAVES dahil olmak üzere hiçbir kripto paraya yatırım yapmamanız tavsiye edilir. :)

WAVES Fiyatı 100 Dolara Ulaşabilir mi?

Yaklaşık 110 milyon arzı olan WAVES fiyatının 100 doları aşması, bu kripto paranın piyasa değerinin 10 milyar doları geçmesi anlamına gelir.

Bu senaryo ayı dönemi için mümkün gözükmezken ateşli bir boğa döneminde pek tabii mümkün olabilir.

Yine de böylesine büyük beklentilerin yatırımcıları genellikle hayal kırıklığına uğrattığını hatırlatmak gerekir.

Çünkü bir kripto paranın fiyatının uzun vadede çok yükseleceğinden emin olsa bile birçok yatırımcı treni kaçırır. Üzücü, ama gerçek. :)

Bundan dolayı 10 dolar, 20 dolar gibi daha makul fiyat beklentilerinin olumlu sonuçlar doğurma ihtimali daha yüksektir.

WAVES Coin’in Geleceği Hakkında En Fazla Sorulan 5 Soru

1.    2023 yılında WAVES Coin yatırım yapmak için iyi mi?

Eğer beklentiniz yatırım yaptığınız kripto paranın yüzlerce kat yükselmesi değilse ve makul beklentileriniz seviye kar etme beklentiniz varsa 2023 yılında WAVES Coin’in iyi bir yatırım olduğu söylenebilir.

2.    WAVES Coin tekrar yükselir mi?

WAVES Coin’in eski fiyat zirvesine kadar yükselme ihtimali oldukça kuvvetlidir.

3.    WAVES Coin fiyatı ne kadar yükselebilir?

WAVES Coin eski fiyat zirvesi olan 50 dolara kadar yükselebilir. Potansiyel olarak 100 dolarlık fiyata yükselme ihtimali olsa da yatırımcıların bu seviyelerdeki beklentiler için temkinli davranması gerekir.

4.    2025 yılında WAVES Coin ne kadar olur?

2025 yılında bir boğa dönemini yaşarsak WAVES Coin’in fiyatı 50 dolarlık zirvesini aşarak 75 dolara doğru hareketlenebilir.

Ancak beklentilerin aksine 2025 yılı bir ayı dönemi olursa WAVES Coin fiyatının 10 doların altında şekillenmesi işten bile değildir.

5.    2030 yılında WAVES Coin ne kadar olur?

2030 yılına kadar WAVES Coin fiyatı 100 doları aşabilir. Ancak bu ihtimal gerçekleşse bile fiyatın sürekli olarak 100 doların üzerinde şekillenme ihtimali hayli düşüktür.

Bu nedenle yatırımcıların kripto para haber ve yorumlarını takip ederek yeni bir ayı sezonu başlamadan makul seviyelerde yatırımlarından kar alması çok önemlidir.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Koinograf.com'da yer alan içerikler, asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar yüksek risk içeren varlıklardır. Sorumluluk kişinin kendisine aittir. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir